DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Kolejny brytyjski sąd nie pozwala rodzicom ratować życia Alfiego Evansa

Kolejny brytyjski sąd nie pozwala rodzicom ratować życia Alfiego Evansa
Fot. Twitter / AlfiesArmy

Trybunał Sprawiedliwości w Westminster odrzucił apelację rodziców chłopca skazanego na odłączenie aparatury podtrzymującej życie. Ojciec i matka Alfiego Evansa chcą przenieść swoje dziecko ze szpitala w Liverpoolu do Włoch. Brytyjski wymiar sprawiedliwości konsekwentnie stoi na stanowisku, iż nie mają prawa decydować o losach małego pacjenta.

 

Poniedziałkowa rozprawa odbyła się przy udziale trzyosobowego składu, który tworzyli lordowie Davis i Moylan, a także lady King.

 

Reprezentujący rodziców Paul Diamond dążył do uchylenia zeszłotygodniowej decyzji sędziego Haydena, który orzekł, iż ​​rodzice Alfiego nie mogą zabrać ze szpitala Alder Hey swego dziecka. Pełnomocnik podkreślał, że w istocie werdykt oznaczał pozbawienie chłopca wolności.

 

Rodzice stoją na stanowisku, że ich 23-miesięczny syn nie otrzymuje opieki i leczenia, których potrzebuje. Lekarze utrzymują, iż dziecko znajduje się w stanie śmierci mózgowej i nie ma odpowiedniej „jakości życia”. Takim twierdzeniom rodzice Tom i Kate przeciwstawiają nagrania wideo dokumentujące, że dziecko ziewa, przeciąga się i reaguje na bodźce.

 

Sędzia Moylan stwierdził, że zdaniem ustanowionego przez sąd kuratora, że odłączenie aparatury wspomagającej oddychanie Alfiego „leży w najlepszym interesie dziecka”. Dodał, że… gdy pojawia się konflikt między preferencjami rodziców a najlepszym interesem dziecka (sic!), to wzięty pod uwagę musi być ten drugi. Sąd uznał w poniedziałek, że ​​prawa rodzicielskie Toma i Kate w stosunku do Alife „nie mają pierwszeństwa”. Odmówił im prawa do decydowania o jego losach.

 

Rodzice otrzymali prawo do ponownej apelacji (przed Sądem Najwyższym), z której skorzystają.

 

Urodzony 9 maja 2016 roku Alfie Evans cierpi na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną, która doprowadziła do „poważnego i nieodwracalnego” uszkodzenia mózgu. W lutym obecnego roku szpital uzyskał sądową decyzję, że dalsze wspieranie życia chłopca nie leży w jego najlepszym interesie.

 

Przed szpitalem w Liverpoolu regularnie odbywają się pikiety w obronie prawa do życia dziecka.

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-04-23 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To skandal zwolnijcie to dziecko ono chce żyć nie zabijajcie bezbronnego dziecka jakie macie cele jesteście bez sumienia
2 miesiące temu / Anna
 
Ta sprawa nie jest jasna skąd ten oprór lekrzy przed przeniesieniem dziecka do Włoch ? Dlaczego nie chcą dać mu szansy na leczenie, są chętni aby pomóc ?
2 miesiące temu / BK
 
Bylem na lekcji katechizmu po Mszy Trydenckiej. Akurat bylo o eutanazji. Nie ma grzechu w zakonczeniu "nadzwyczajnego" podtrzymywania zycia, jesli leczenie jest bezcelowe, a jedynie "sztucznie" utrzymuje przy zyciu [daje jedynie dodatkowy tydzien czy miesiac]. Jesli rodzicow dziecka finansowo nie stac na dalsza terapie, ktora jest bezcelowa, moga bez grzechu zdecydowac sie na jej koniec. Trzeba jednak naturalnie karmic i poic pacjenta do konca, zaglodzenie bedzie morderstwem. Czlowiek musi umrzec naturalnie.
3 miesiące temu / 123
 
@Dfr Najlepiej zlikwidujmy szpitale i "pozwólmy umrzeć" wszystkim chorym. Po co diagnozować, po co wydawać pieniądze? Bo chciałabym przypomnieć, że lekarze "opiekujący się" Alfiem nawet nie byli w stanie postawić diagnozy, co dopiero mówić o dobraniu właściwego leczenia. Eutanazyjna mentalność...
3 miesiące temu / asosin
 
Szatanowi na rękę wszystko, czym ludzie sprzeciwiają się Bogu. "Nie zabijaj" cały czas obowiązuje.
3 miesiące temu / do Samanta
 
@Wierna. To nie szatan. Szatanowi wcale nie na rękę śmierć niewiniątek, bo wtedy trafiają wprost w ramiona kochającego Ojca....
3 miesiące temu / Samanta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.