DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Kolejni przedsiębiorcy dołączają do akcji „OtwieraMY”. Twierdzą, że działają zgodnie z prawem

Kolejni przedsiębiorcy dołączają do akcji „OtwieraMY”. Twierdzą, że działają zgodnie z prawem
Fotograf: Anatol Chomicz/Archiwum: Forum

Niektórzy właściciele barów, restauracji, a nawet dyskotek informują, że w najbliższych dniach ponownie je otworzą, mimo obowiązujących obostrzeń. Część z nich już działa. Restauratorzy przekonują, że działają zgodnie z prawem - powołują się na wyrok sądu w Opolu, który stwierdził, że zakaz działalności nie może być wprowadzany rozporządzeniem - informuje Polsat News.

 

Do - jak czytamy w mediach społecznościowych - oddolnej inicjatywy #OtwieraMY dołączają kolejni przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i rozrywkowej. W mediach społecznościowych deklarują oni, że otworzą lub już otworzyli swoje biznesy. Jak przekonują, muszą wznowić działalność, by nie zbankrutować. Jednocześnie przekonują, że rządowa pomoc w ramach tzw. tarcz antykryzysowych jest niewystarczająca.

 

Na profilu #OtwieraMY na Twitterze zamieszczono dziesiątki informacji o lokalach, które już są lub w najbliższych dniach będą ponownie otwarte. To restauracje, bary, a także dyskoteki czy kręgielnie.

 

Przedsiębiorcy przekonują, że działają zgodnie z prawem - powołują się na niedawny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który w nieprawomocnym wyroku stwierdził, że sanepid niesłusznie ukarał fryzjera z Głogówka karą grzywny w wysokości 10 tys. zł za to, że działał mimo zakazu. Zdaniem sądu zakaz powinien być uregulowany przez ustawę lub wprowadzenie stanu klęski, a nie poprzez rządowe rozporządzenie.

 

Za złamanie obostrzeń grozi kara do 30 tys. złotych.

 

Źródło: Polsat News, Interia.pl

TK


DATA: 2021-01-13 07:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo OTWARTE
3 dni temu / Jan
 
I bardzo dobrze! Brawo za odwagę! Ktoś w końcu musi pokazać tej niekompetentnej władzy, że Polska to nie jest ich prywatny poligon doświadczalny, gdzie mogą robić wszystko co im się podoba i że nie ma zgody na niekonstytucyjne przepisy! Brawo też dla WSA w Opolu - oby więcej takich sędziów z jajami! Polaków można tak gnębić tylko do czasu - o czym wielu przekonało się już w historii. Widać niedługo kolej na aktualną ekipę bezprawia i niesprawiedliwości.
3 dni temu / Trelemorele
 
Władza ma tyle władzy na ile ludzie im pozwolą!!! Brawo przedsiębiorcy!
3 dni temu / Aga
 
Widocznie mają forsę na wysokie kary, więc czego narzekają?
3 dni temu / DNA
 
Popieram, wszyscy powinni się już otworzyć, wrócić do normalności, a mie zapowiadanej "nowej normalności" gdzie człowiek będzie niewolnikiem z tzw. dochodem gwarantowanym i to nie są już teorie spiskowe, oni już nawet tego nie ukrywają. Kto nie wierzy niech poczyta o wielkim resecie.
4 dni temu / LILKA
 
słusznie jestem za. covireżim zabija przedsiębiorców i dąży do przekazania wszystkiego w ręce zachodnich korporacji. Jeśli nie zaprotestujemy to za rok, dwa szczytem rarytasu restauracji będzie mcdonald, a na wczasy pojedziemy z jedną jedyną niemiecką firmą. Za burgera zapłacimy dzisiejsze 3 tysiące a wycieczka do Bułgarii lub na narty do Czech będzie kosztować 5 milionów. Pensje pozostaną na tym samym poziomie. Powodzenia
4 dni temu / Kpt. Żbik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.