DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Kolejne żniwo manipulacji aktywistów LGBT. Francuski region zrywa współpracę z Małopolską

Kolejne żniwo manipulacji aktywistów LGBT. Francuski region zrywa współpracę z Małopolską

Kolejne francuskie samorządy zawieszają współpracę z gminami, które przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodzin, określane błędnie przez tęczowe środowiska „strefami wolnymi od LGBT”. Teraz taką decyzję podjął nawet region Centre-Val-de-Loire, który zawiesił współpracę z województwem małopolskim.

 

Po decyzjach gminy Saint-Jean-de-Braye, która jako pierwsza zawiesiła współpracę partnerską z polskim Tuchowem i Nogent- sur-Oise, którego radni „zaskoczeni i zszokowani” zawiesili „bliźniaczy” Kraśnik, decyzja rady kolejnego regionu nie jest niespodzianką. Podobno w kolejce do tego „pręgierza” stoi jeszcze Nowy Sącz współpracujący z Lievin w departamencie Pas-de-Calais i La Baule-Escoublac z Kraju Loary. W pierwszym mieście rządzą socjaliści, w drugim centroprawicowi Republikanie.

 

W przypadku Francji pewną rolę odgrywają zbliżające się wybory lokalne, w których korzystny wynik zależny jest od m.in. współpracy ze środowiskami LGBT. Dodatkowo dochodzi tu wątek „tęczowej międzynarodówki”. Prohomoseksualnym środowiskom w Polsce udało się zaalarmować ich francuskie odpowiedniki. W panującej we Francji atmosferze politpoprawności, kolejne decyzje o wygaszaniu współpracy partnerskiej są zapewne tylko kwestią czasu.

 

Natomiast jako przykład „odpowiednich” relacji pojawi się współpraca Paryża z Warszawą Trzaskowskiego czy Rennes z Poznaniem pod rządami prezydenta Jaśkowiaka. Słupsk, gdzie do niedawna urzędował Robert Biedroń, o dziwo, partnerskiego miasta we Francji nie ma.

 

Na razie środowiska LGTB składają  kolejne donosy na samorządy polskie, które postanowiły położyć tamę propagandzie tego środowiska idącej przez instytucje publiczne. Tylko czekać, aż utrzymywanie kontaktów z normalnymi miastami w Polsce będzie przejawem… homofobii.

Upolitycznienie partnerskiej współpracy pomiędzy miastami to zupełna nowość. Do tej pory chodziło o element oddolnej współpracy na szczeblach lokalnych, pomagającej budować relacje pomiędzy europejskimi samorządami. Teraz okazuje się, że ta współpraca musi mieć charakter ideologiczny i to na modłę środowisk LGBT. Wspomniany samorząd Nogent wyraża np. „nadzieję, że wznowione zostaną wymiany w oparciu o humanistyczne podstawy odpowiadające wartościom”. Pytanie, o jakie wartości chodzi?

 

Wywodzący się z Partii Socjalistycznej przewodniczący regionu Centrum-Dolina Loary François Bonneau, ogłosił, że zawiesza relacje z władzami regionu Małopolski w Polsce, bo ten ogłosił się „Strefą wolną od ideologii LGBTI”. W komunikacie prasowym uznano, że Małopolska „przyjęła stanowisko wyraźnie homofobiczne” i „niedopuszczalne zagrożenie dla szacunku, bezpieczeństwa i wolności”. W komunikacie przywołano „zasady równości i niedyskryminacji” zapisane „w traktatach międzynarodowych i Karcie Unii Europejskiej”.

 

Przewodniczący Bonneau dodatkowo wyjaśnił, że stanowisko zajmowane przez region małopolski „jest bardzo wyraźnie homofobiczne”, a „ogłaszanie się wolną strefą od rzekomej ideologii LGBT ma w sobie coś niepokojącego”. Konsekwencje takiego „zawieszania” relacji są niewielkie. Ucierpieć mogą jednak np. wymiany młodzieży.


Decyzje francuskich samorządów skomentował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk: „Zawieszanie współpracy z powodów ideowych źle świadczy o zawieszających”. Wiceminister dodał, że to „niedobrze, jeżeli różnice w postrzeganiu niektórych aspektów światopoglądowych przekładają się na współpracę" i „to źle świadczy o tych francuskich samorządach, które przedkładają sprawy światopoglądowe i ideowe nad współpracę samorządową, bo wydaje mi się, że to są dwie różne rzeczy".

 

Niestety, stanowisko MSZ pokazuje, że rząd problem stara się bagatelizować i przeczekać. Tymczasem ta sytuacja świadczy o głębokim rozjeżdżaniu się Europy już nie tylko okazjonalnie na szczytach w Brukseli, ale w codziennym życiu i na szczeblach lokalnych. W tym konflikcie chodzi o podstawowe wartości i fundamenty Europy. Zamiast dać się obijać kijem propagandy nawet przez lokalnych polityków francuskiej lewicy, warto Francji przypomnieć o wartościach, które niegdyś dumnie głosiła.

 

Przypominają się przy tej okazji słowa Jana Pawła II - „Francjo, najstarsza córo Kościoła, co zrobiłaś ze swoim chrztem?” To nie polskie samorządy powinny się wstydzić.


Bogdan Dobosz


DATA: 2020-02-25 15:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobrze, kolejne miasto, ktore nie chce mieć z wami nic wspólnego, bo wstyd, to Irlandzkie Fermoy, ktore zerwało partnerstwo z wiochą Nowa Dęba. Was trzeba izolować od normalnego świata. 11 przykazanie: Nie bądź obojętny. Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Nik
 
Jakiej manipulacji ze strony aktywistów LGBT??? To wy manipulujecie. Tu nie chodzi o Samorządowe Karty Praw Rodzin, jak piszecie. Tak brzmi np tytuł uchwały samorządu w Nowej Dębie: " Deklaracja Rady Miejskiej w Nowej Dębie w sprawie wprowadzania i promocji ideologii ?LGBT? do wspólnot samorządowych"
1 miesiąc temu / michoo
 
@afg wszechpotężny to jest Bóg i tylko Bóg. Diabeł wprawdzie jeszcze panoszy się na świecie i ci, którzy mu pomagają, czyli masoneria, lgbt, okultyści i td, i mają ogromne wpływy i władzę, ale trzeba pamiętać że tylko w granicach przyzwolenia Bożego. Bóg to wszystko powstrzyma gdy dopełni się miara i zwycięży!!!
1 miesiąc temu / Polka
 
@Dawid a taki cytat znasz: Ktokolwiek stałby sie powodem zgorszenia dla jednego z tych najmniejszych lepiej by dla niego było, gdyby sobie kamień młyński uczepił u szyi i rzucił się w morze...?
1 miesiąc temu / Polka
 
Ach, ci aktywiści LGBT - są wszechpotężni! Omamili już cały świat!
1 miesiąc temu / afg
 
To dobrze że zrywają
1 miesiąc temu / slow-nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.