DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kolejne wstrząsające akty profanacji we Francji

Kolejne wstrząsające akty profanacji we Francji

O profanacji we francuskim kościele w Saint-Aldric poinformował na Twitterze proboszcz miejscowej parafii ks. Hervé-Marie Cotton.

 

„Rano zauważyłem, że z kościoła skradziono nam konsekrowane Hostie i Świecę Paschalną” – napisał proboszcz.

 

Do innej profanacji doszło w Fontainebleau (departament Seine-et-Marne), gdzie sprofanowano kaplicę Barbizon. Rozbito drzwiczki tabernakulum, rzucono na posadzkę kielich z konsekrowanymi Hostiami. Nikt niczego nie ukradł – celem włamywaczy była profanacja.

 

16 stycznia ordynariusz Meaux, ks. Jean-Yvesa Nahmiasa odprawił Msza Świętą przebłagalną, koncelebrowaną wraz z proboszczem, ks. José Antonini i licznymi księżmi z pobliskich parafii. Po niej, odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Z kolei w Nantes na murach szkoły katolickiej wymalowano swastyki.

 

 

FLC


DATA: 2015-02-03 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@lokaj Wielkich Spraw: w kwestii formalnej (że drugi policzek tak, ale kolejne już nie), to nie ma Pan racji: "Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: ?Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?? Jezus mu odrzekł: ?Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy" Mt18,21-22. Trzeba by zacząć liczyć te profanacje, i jeśli ich ilość przekroczy 77...
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
To boli, ale pamiętajmy że bardziej to boli Boga, to jego ciało się profanuje, a on wybacza i sam Chrystus powiedział o "nadstawianiu policzka". Owszem, bronić się trzeba, ale sprawiedliwość zostawmy Bogu, On będzie sądził. Nam pozostaje modlitwa, świadczenie, ewangelizacja, a Kościół będzie cierpiał, choć "bramy piekielne go nie przemogą".
ponad 5 lat temu / Łukasz
 
Ciekawe kto za tym stoi? Lewica, mahometanie czy żydzi? A może wspólny spisek? Jątrzyć, skłócać i doprowadzić do wojny domowej, to ich postępowanie, ich styl, to realizuje cele lewactwa, żydostwa i muzułmanów. Nie dajmy się sprowokować, lecz brońmy się i nie koniecznie nadstawiajmy trzeci, czwarty i piąty policzek, bo nam ich zabrakło. Drugi policzek tak, jednak nie kolejne. A tych drugich policzków na nadstawialiśmy już dość.
ponad 5 lat temu / lokaj Wielkich Spraw
 
Nadchodzi czas reaktywowania - uformowania na nowo - Rzymsko-Katolickich Służb Porządkowo-ochroniarskich - tacy współcześni "Templariusze" - każdy z nas widział kiedyś ochroniarza niosącego kasę do bankomatu, banku czy choćby pilnującego obiektu - oto chodzi ! Na prawach takich służb, we własnym umundurowaniu (biało-szare "ciapki" z emblematem czerwony Krzyż - na ramieniu, i hełmie), w obronie mienia Katolickiego, ochrony Katolików, Pasterzy !
ponad 5 lat temu / Piotr PX
 
W Polsce też już dochodzi do takich samych rzeczy, np. w Ostrowcu Świętokrzyskim.
ponad 5 lat temu / L.
 
slugusow szatana poprostu nosi, oto owoce ich \'\'boga\'\' kosmicznie zlego
ponad 5 lat temu / zly dziala przez konkretnych ludzi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.