DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Kolejne środowisko wspiera lekarzy podpisanych pod Deklaracją Wiary

Kolejne środowisko wspiera lekarzy podpisanych pod Deklaracją Wiary
fot. q83 / sxc.hu

Prawie 400 osób związanych z najważniejszymi środowiskami akademickimi Polski podpisało się pod oświadczeniem Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Łodzi w sprawie dyskredytowania lekarzy, którzy podpisali Deklarację Wiary z dnia 12 czerwca br.

 

W oświadczeniu czytamy, że Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z niepokojem obserwują ataki polskich mediów na lekarzy, którzy podpisali Deklarację Wiary oraz nieodpowiedzialne uwagi wysokich urzędników państwowych.

 

„Od kilku dni trwa haniebna kampania dezinformacji i oczerniania uznanego lekarza, Pana Profesora Bogdana Chazana, dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. Stanowczo protestujemy przeciwko dyskredytowaniu Profesora Chazana, którego postawa zasługuje na szacunek i jest wzorem dla innych lekarzy”.

 

Sygnatariusze oświadczenia podkreślają, że Deklaracja Wiary jest w zgodzie z Kodeksem etyki lekarskiej oraz zapisami dotyczącymi klauzuli sumienia. „Stanowi ona realizację wolności sumienia i religii gwarantowanej w art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w ratyfikowanych przez Polskę aktach prawa międzynarodowego. Wolność ta nie oznacza jedynie prawa do wyboru światopoglądu i uzewnętrzniania religii przez akty kultu, ale obejmuje również prawo do postępowania zgodnie z nakazami własnego sumienia oraz wolność od przymusu postępowania wbrew swemu sumieniu. Zgodnie z Rezolucją nr 1763 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z 7 października 2010 r. żadna osoba nie może być przymuszana, pociągana do odpowiedzialności ani dyskryminowana z powodu odmowy uczestniczenia w wykonaniu aborcji.

 

Wszelkie próby dyskryminacji ze względu na światopogląd lub praktykowanie etosu zawodowego bezpośrednio uderzają w funkcjonowanie państwa prawa i rozwój Polski” – czytamy w dokumencie.

 

„Środowiska zawodowe stają w zdecydowanej obronie koleżanek i kolegów, którzy w swojej pracy kierują się najwyższymi wartościami. Przypominamy parlamentarzystom i rządzącym, że rozdzielenie sumienia od prawa i przełamanie barier etycznych doprowadziło w III Rzeszy do legalizacji i realizacji programu »eliminacji życia niewartego życia«. Mamy obowiązek ostrzec polskie społeczeństwo przed wejściem na tę drogę” – podkreślili podpisani pod oświadczeniem.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam


DATA: 2014-06-24 09:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kim jest człowiek, który zabrania bo inaczej tego nie można nazwać drugiej osobie dokonać zmiany postaw życiowych przyjmująć wyższe wartości jak chociażby poprzez nawrócenie. Jeżeli bardzo grzeszyłem w przeszłości to co, dalej mam tak postępować! Absurdalne twierdzenie skoro Chrystus cały czas nawołuje nas do ciągłego nawracania i przebaczania nie 7 ale 77 razy!
ponad 6 lat temu / brat H
 
Odp. dla "wk": A ja w pełni rozumiem tę nagonkę. Cóż to jest za wiara, chwiejna wiara, która w czasach PRL-u pozwalała mu na własnoręczne wykonywanie aborcji, za niemałe pieniądze w prywatnym gabinecie?
ponad 6 lat temu / US
 
Nagonka wynika z tego, że profesor złamał prawo i nie polecił innego lekarza. Krótka piłka
ponad 6 lat temu / TheModern
 
nie rozumiem nagonki na Profesora. Jesli ktoś nie chce zabijać dzieci to żle??????????. mordercy opamiętajcie się Nie rozumiem tęż jak możma chcieć zabić własne dziecko!!!!!!!!!!
ponad 6 lat temu / wk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.