DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Kolejne radzieckie pomniki w Polsce niszczone!

Kolejne radzieckie pomniki w Polsce niszczone!
fot. naszraciborz.pl
#POLSKA    #RACIBÓRZ    #CZOŁGI    #POMNIKI    #KOMUZNIM    #HISTORIA POLSKI    #BOLSZEWIK    #ZSRR    #ARMIA CZERWONA    #POLITYKA    #HISTORIA    #RACIBORZ

W ubiegłym tygodniu usunięto z centrum Katowic pomnik Armii Czerwonej, a z częstochowskiego pomnika zdemontowano sierp i młot. W Raciborzu mieszkańcy sami musieli pokazać władzy co myślą o postsowieckiej propagandzie i… zniszczyli pomnik „żołnierzy radzieckich”.


Kolumna ku czci żołnierzy Armii Czerwonej stoi na raciborskim cmentarzu wojskowym. W niedzielę trzy tablice wychwalające ich „bohaterski czyn” zostały zniszczone. Jak czytamy w lokalnym serwisie naszraciborz.pl, pomnikiem na co dzień opiekuje się ratusz. Co roku 31 marca raciborskie środowiska lewicowe i kombatanci MO, WOP i LWP składają tu kwiaty. Widać, że ktoś miał już dość tej sytuacji.


To nie pierwszy tak wyraźny protest przeciw honorowaniu bandytów z Armii Czerwonej na polskich ziemiach. Wyraźnie antyrosyjski charakter miało wydarzenia z 31 marca 2012 r., w 67. rocznicę zdobycia Raciborza przez Armię Czerwoną. Nieznani sprawcy, określający się jako Delegaci z Raciborza, wywiesili na pomniku płachtę z napisem „Okupanci”. Na pomniku widniał bowiem napis świadczący o tym, że monument postawili „Polacy swoim oswobodzicielom”.


Sowieci przekazali Racibórz władzom polskim 12 maja 1945 r. Wcześniej spalili śródmieście. Do ZSRR wywieziono też wyposażenie raciborskich fabryk. Świadkowie tamtych wydarzeń mówią o radzieckich gwałtach i grabieżach na ludności cywilnej – czytamy na naszraciborz.pl.


W Polsce istnieje wciąż ponad 300 pomników sławiących Armię Czerwoną. Najwięcej takich miejsc pamięci jest w województwach: śląskim (37), wielkopolskim (36) i zachodniopomorskim (33). Najmniej w świętokrzyskim. Zachowały się tam tylko dwa miejsca upamiętnień. Pięć zostało w kujawsko-pomorskim, a dziesięć w warmińsko-mazurskim. Zestawienie to nie obejmuje cmentarzy rosyjskich żołnierzy.Źródło: naszraciborz.pl

kra


DATA: 2014-05-19 10:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli taki ktoś, jak Zenon Łukasz Baranowski z Janowa Lubelskiego nawołuje oficjalnie w swoich wypocinach publikowanych w szmatłąwcu "Nasz Dziennik" do tego, aby niszczyć groby Rosjan, które są w Polsce, to doprawdy trudno się dziwić, że co jakiś czas odniesie taki skutek. Odpowiedzialny za zniszczenie jest ten ,co propaguje, nawłojuje do bezczeszczenia grobów!
ponad 5 lat temu / Alicja
 
gdyby w Rosji był IPN już dawno nie byłoby pomnnika katyńskiego.
ponad 5 lat temu / ireneusz
 
@swiniotop I dlatego mamy dalej utrzymywać pomniki morderców, gwałcicieli, okupantów i zaborców? A może chciałbyś ufundować nowe? Jest różnica między pomnikiem, a grobem. Grobów radzieckich żołnierzy nikt nie ruszał i mam nadzieję nikt ih nie zbeszcześci.
ponad 6 lat temu / ads
 
Do swiniotopa: wiatr zasieli Ruscy i teraz zbierają burzę. Związek Sowiecki był głównym sprawcą II wojny, a nie Hitler. To Stalin wymyślił likwidację Polski. Niemcy temu przyklasnęli, a że marsz na Wschód im się spodobał, to... dalej wiecie, jak było. Kto siedzi cicho i potulnie, nie walcząc o prawdę, ten zbiera faktyczną burzę... w wieczności. Niebo zdobywają gwałtownicy i radykałowie. Poczytaj żywoty świętych.
ponad 6 lat temu / Christophoros
 
A w retorsji ktoś zdewastuje groby w Katyniu. Tego chcecie ?? Kto sieje wiatr zbiera burzę.
ponad 6 lat temu / swiniotop
 
--->Syriusz do ksiag nim chwycisz za klawiature!
ponad 6 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.