DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Kolejne przesilenie rządowe. Wciąż nie wiemy, kiedy wybierzemy prezydenta

Kolejne przesilenie rządowe. Wciąż nie wiemy, kiedy wybierzemy prezydenta
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Wbrew wcześniejszym informacjom, przed godziną 20:00 nie została oficjalnie ogłoszona decyzja dotycząca daty wyborów prezydenckich.

 

 

„Dziś o godz. 20.00 marszałek Sejmu Elżbieta Witek w wystąpieniu transmitowanym przez TVP poda termin wyborów prezydenckich” – napisał w sobotę serwis Niezalezna.pl. Informacja nie potwierdziła się. Jak do tej pory, efekty kilkugodzinnej narady najważniejszych postaci koalicji nie zostały ogłoszone. 

 

Sobota jest dniem wejścia w życie ustawy określającej warunki głosowania, przyjętej przez parlament i podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zakłada ona, że „Marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów określonego w wydanym wcześniej postanowieniu. Nowy termin wyborów Prezydenta RP określony przez Marszałka Sejmu musi odpowiadać terminom przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP określonym w Konstytucji RP”.

 

Początkowo głosowanie miało odbyć się w najbliższą niedzielę 10 maja. W sobotę po południu w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej odbyła się kilkugodzinna gorączkowa narada z udziałem prezesów Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, a także premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek Elżbiety Witek, wicepremiera Jacka Sasina i ministra obrony Mariusza Błaszczaka.

 

„Po konsultacjach z częścią polityków PiS oraz prezesem Solidarnej Polski, Jarosław Kaczyński miał zadecydować się na ogłoszenie wyborów 23 maja, oraz odstąpić od zapisów umowy zawartej w miniony wtorek 6 maja z Jarosławem Gowinem. Jak podkreślają politycy Porozumienia wybranie takiego wariantu wiąże się również z powstaniem rządu mniejszościowego, a większość posłów partii Gowina przejdzie do opozycji. Otwarta pozostaje kwestia premierostwa. Mateusz Morawiecki w przypadku rozpadu koalicji ma rozważać złożenie dymisji” – podał portal Radia Wnet.

 

Po zakończeniu spotkania dziennikarze, m.in. Jacek Karnowski i Łukasz Jankowski powtarzali wersję, że najbardziej prawdopodobną datą wyborów jest na dzisiaj 28 czerwca. Pozwoliłoby to Zjednoczonej Prawicy uniknąc rozpadu.

 

 

Źródła: niezalezna.pl, RadioWnet.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-05-09 20:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy piekny kraj. Rosliny pieknieja z dnia na dzien. Wszystko jest darem od Stworcy.
19 dni temu / Second
 
Podobno - według najnowszych doniesień - wybierzemy prezydenta 28 sierpnia to znaczy - my wybierzemy, bo kogo Państwo wybierzecie, wolę się nie domyślać. Jeśli wybory będą 28 czerwca, to totalni furiaci z opozycji i antypolska agentura będą mieli więcej czasu na rozwalanie Polski, a ekipa obecnie rządząca Polską będzie musiała uparcie te wyrwy zaklejać, wbrew wszystkim. Antypolscy furiaci nigdy nie ustąpią. To ludzie o mentalności słynnego Cyby: mają rozkaz. Po trupie Polski do zwycięstwa. Ale spoko: wkrótce wszystko się wyjaśni, tak czy owak. Z PiS-em u władzy nie da się żyć to oczywiste, a żyć w ogóle bez Polski? Pażiwiom, uwidim... Tak że te wybory będą dla wielu szczególnie ciężkie.
19 dni temu / Tom Bombadil
 
do Marcin: fajnie że w końcu ktoś z czytelników tej strony to zauważył. Skoro już na pch24 to zauważają to znaczy że rząd chyli się ku upadku szybciej niż sie wydaje.
19 dni temu / roman
 
teraz na tapecie beda gornicy to tak jak dwniej
19 dni temu / zbigniew
 
Rzad ma duzo, duzo cierpliwosci. Nikt nie pomaga, ale podstawiaja nogi. Nawet ci, ktorzy zawsze na powitanie uzywaja wielkich slow i maja wielkie wasy. A ci, ktorzy medaliki maja w klapie to nawet nie mozna ich zachowania opisac.
19 dni temu / Second
 
PiS dąży do totalitarnego państwa. Celem ich władzy jest dalsza władza. Z Chrystusem nie mają oni nic wspólnego. Gorzej- wykorzystują Go jak marionetkę.
19 dni temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.