DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Kolejne nazwiska dołączają do akcji „Nie świruj, idź na wybory”. Pszoniak się tłumaczy

Kolejne nazwiska dołączają do akcji „Nie świruj, idź na wybory”. Pszoniak się tłumaczy
Printscreen YouTube

Mimo fali krytyki jaka spadła na celebrytów biorących udział w akcji „Nie świruj, idź na wybory” do akcji dołączyli m.in. popularna aktora Krystyna Janda, kompozytor Jan Kanty Pawlusikiewicz oraz dziennikarz Wojciech Mann.

 

W obronie celebrytów biorących udział w akcji stanął muzyk Zbigniew Hołdys, który intensywnie promuje tę kompromitację. Z otwartymi ramionami przywitał nowe osoby, promujące hasło.

 

„Mistrz Jan Kanty nadesłał filmik dzisiaj, już po wczorajszym tsunami, co szanuję bardzo. Podobnie jak pani Janda” - napisał Hołdys na Twitterze.

 

„Tsunami” Hołdys nazwał m.in. krytykę tego pomysłu ze strony Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, licznych dziennikarzy i publicystów, a nawet Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który raczej - wydawałoby się - powinien sprzyjać środowisku organizującemu całe wydarzenie. Wszyscy krytyce zgodnie zwracają uwagę na żenujący charakter tej akcji, a także na naśmiewanie się z osób chorych psychicznie. Celebryci bowiem zachowują się w niekonwencjonalny sposób, pokazując tym samym „świrującą” osobę.

 

Miało być kontrowersyjnie, ale - niestety - wyszło tragicznie. Tacy aktorzy jak Wojciech Pszoniak czy Olgierd Łukaszewicz zrobili z siebie pośmiewisko. Tym bardziej zaskakujące, że po fali krytyki do akcji dołączyli jeszcze Pawlusikiewicz czy Mann.

 

W obronie kompromitującej akcji zaangażowali się także Tomasz Lis czy telewizja TVN. Akcja podoba się także cenionemu w lewicowych środowiskach publicyście Wojciechowi Sadurskiemu. „Nie dostrzegłem cienia wyśmiewania się z niepełnosprawnych” - ocenił Sadurski.

 

Trochę wstyd najwyraźniej zrobiło się Wojciechowi Pszoniakowi. Zapytany o odbiór filmików, stwierdził, że jest w szoku. - Nikt z nas nie mógł przewidzieć tego, co się wydarzyło. Gdybyśmy wiedzieli, jak ludzie zareagują, to zrobilibyśmy to w inny sposób – dodał.

 

Z kolei pomysłodawca akcji, fotograf Tomasz Sikora, postanowił wydać oświadczenie, w którym powtórzył - ile to już razy słyszeliśmy w tym kontekście podobne wyjaśnienia? - że „Nie świruj, idź na wybory” skierowana jest do osób, które nie planują głosować w wyborach, a słowa „nie świruj” mają znaczyć tyle, co „nie wygłupiaj się”. Tylko czy można wytłumaczyć się z tego, jak bardzo ta akcja jest infantylna? Oraz z tego, że de facto odnosi zupełnie przeciwny od zamierzonego, efekt?

 

Ważne, że z ust pomysłodawcy padło słowo „przepraszam” skierowane pod adresem osób, które poczuły się urażone. Sikora nie wzywa jednak do zakończenia kompromitacji.

 

 

Źródło: polsatnews.pl/wmeritum.pl

ged


DATA: 2019-09-21 19:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Smutne jest to ile złości, krytyki i nienawiści wpisują w komentarzach katolicy. Jezus sam powiedział oddaj Bogu co boskie, a cesarzowi to co cesarskie. Wszyscy mamy obowiązki wobec kraju o czym zapominacie. Jeśli nie głosowałem to nie nasz prawa krytykowac. Pozdrawiam
7 miesięcy temu / Róża
 
Pszoniak ześwirował
8 miesięcy temu / Artur
 
Najbardziej to zaświrowali ci aktorzy .Pokazali jakimi są idiotami.
8 miesięcy temu / Baś
 
Niech się tak bardzo nie starają bo Im jeszcze tak zostanie na stałe, i wtedy sami ocenią czy to parodiowanie i czy wszystkich cieszy
8 miesięcy temu / Gość
 
Twarz gościa ze zdjęcia mogłaby spokojnie posłużyć jako ilustracja nienawiści.
8 miesięcy temu / Gość
 
Ja też nie chodze na wybory. Demokracja jest dla masonów jak powietrze oni jej potrzebują chcą abyśmy brali udział w ich grze. Dlatego jak są wybory to sepecjalnie wyjeżdżam na urlop niech inni się w to bawią.
8 miesięcy temu / Tradi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.