DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Marx to heretyk
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Niemcy, jako naród należący w połowie (a może więcej niż w połowie?) do cywilizacji bizantyńskiej, nigdy nie zaakceptowali całościowo doktryny katolickiej. Nie darmo już w końcu XIX wieku rozwinął się u nich Los-von-Rom-Bewegung. I nie ma tu większego znaczenia, że ruch ten dotyczył głównie katolickiej Austrii. Ważne jest, że był ewidentnie zainspirowany pruskim, protestanckim Kulturkampfem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Może się mylę, ale według mnie Marx to typowy neokatolik - czyli przechrzta, który ciągle trwa w swoich plemiennych zabobonach i próbuje rozsadzić najbardziej znienawidzoną organizację -Kościół Chrystusowy - od środka. Co jego pradziad Mordechaj Kiessel (Levy) znany jako Karol Marks - twórca komunizmu - mówił i myślał o katolicyzmie chyba nie trzeba nikomu przypominać
ponad 2 lata temu / Owlman
 
@DNA, "Czy papieża można nawracać?" - byli tacy, co próbowali..."Święta Katarzyna z Sieny - List do papieża Grzegorza XI do przemyślenia, List - Do Papieża Grzegorza XI marzec - kwiecień 1376"
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
@kazio, "Dlaczego papiez nie wykluczy tego marxa z Kościoła?" - bo mamy w Kościele decentralizację i każdy sobie rzepkę skrobie...
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
Nawet jeśli to jest osoba duchowna na tak eksponowanym stanowisku nie powinna zapomnieć o przykazaniach, nie powinna zapomnieć o naturalnym porządku rzeczy we wszechświecie. Dlaczego papiez nie wykluczy tego marxa z Kościoła?
ponad 2 lata temu / kazio
 
Spróbuj jeszcze raz. Czasami komentarze przepadają, ale powtórzone raz, dwa, trzy,... razy w końcu się pojawiają.
ponad 2 lata temu / do Stefan
 
Nie pozwalacie mi na publiczną wypowiedź o tym człowieku, którego postawa nie zasługuje na inne słowa, niż te, które wypowiedziałem. P.T. Moderatorze: w żaden sposób nie uchybiam należnemu szacunkowi dla naszego Świętego, Powszechnego i Apostolskiego Kościoła! Publikujecie (i chwała Wam za to!) ważne informacje o dramatycznym kryzysie niszczącym powagę Kościoła, a jednocześnie tłumicie ostrzejsze słowa krytyki! Proszę o więcej konsekwencji. Jeśli powiedziało się "A", to trzeba powiedzieć też "B"!
ponad 2 lata temu / Stefan
 
No cóż, nazwisko zobowiązuje.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
@spo a ja do tego niezwykle trafnie pokazanemu procesu dodam jedynie, że ten skutek, jakim jest multum lokalnych (parafialnych) kościółków jest bardzo częstym postulatem samych protestantów (ekstremalnym przykładem jest pastor Chojecki, ale ten motyw przewija się w zasadzie w prawie każdym protestantyzmie, czyli pełno wspólnot, byleby nie było katolicyzmu). No i oczywiście warto dodać, że jak komuś jego parafialny kościółek przestanie się podobać (nie będzie dostosowany do jego osobistych potrzeb czy oczekiwań), to rzeczą absolutnie normalną jest w tej sytuacji przejść sobie do innego kościółka, co zresztą protestanci robią niezwykle często i nie widzą w tym żadnego problemu, nie zauważając tego, że to już nawet nie jest życie wykrzywioną Ewangelią czy wykrzywionym prawem Bożym, ale po prostu życie prawem własnym, stawianie się jako jedynego prawodawcę, co można też sprowadzić do prostego "nie będę służył". No i robi się siarczyście.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Czy papieża można nawracać?
ponad 2 lata temu / DNA
 
No i w taki sposób rozmontowuje się dotychczasowe nauczanie Kościoła katolickiego. Nie ma zmiany doktryny w sprawie dopuszczania do komunii św. rozwodników w ponownych związkach, ale w poszczególnych (wyjątkowych! rzekomo) przypadkach można ich dopuścić. To miejscowy ksiądz załatwi, tu nie potrzeba biskupa, tym bardziej papieża. Nie ma zmiany doktryny odnośnie do grzeszności praktyk homoseksualnych, ale pobłogosławić taki związek, jak komuś na tym zależy, to czemu nie, ale to lokalny ksiądz (on jest najbliżej parafian) załatwi, tu nie potrzeba biskupa, tym bardziej papieża. Zamiast jednego Kościoła, może być multum lokalnych (parafialnych?) Kościółków, które lepiej się dostosują do potrzeb współczesnych ludzi niż jeden wielki Kościół z centrala w Watykanie. Oczywiście, tę "decentralizację" trzeba robić powoli, spokojnie, krok po kroku, żeby się katoliccy "fanatycy" nie buntowali. To nic innego jak rozrywanie Kościoła na strzępy. Ale właśnie o to chodzi.
ponad 2 lata temu / spo
 
@Slawomir Tomasz Roch to jest właśnie podstawowa taktyka, zarówno wszelkiej maści deformatorów, jak i wprost osobowego zła, mianowicie takie odwracanie pojęć, płynne przechodzenie między jedną a drugą kategorią, nierównomierność akcentów, odwracanie uwagi od sedna, dochodzenie do sprzeczności (przy czym sprzeczność okiem większości współczesnych ludzi, w tym księży, to już nie problem sam w sobie), ubranych jednak w piękną szatę troski duszpasterskiej czy miłosierdzia, przez co wszystko zostaje postawione na głowie, a stopień negacji prawd katolickich wynikający z prostych implikacji jest tak daleki, że kończy się w zasadzie wprost na satanizmie. Dlatego też nie ma w ogóle sensu wdawać się z takimi w przepychanki, o których słusznie wspominasz, po prostu od razu "walić po łbie" dokumentami Magisterium i samym Pismem, dusić te zwodnicze ruchy w zarodku, szkoda w ogóle na tych wszystkich Marksów i Engelsów ( ;) ) marnować więcej czasu. Pozdrawiam i z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Sodomia jest grzechem wołającym o pomstę. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej jest heretykiem.
ponad 2 lata temu / One
 
No i prosze, wszyscy sie zastanawiaja co kard. Reinhard Marx powiedzial, a czego nie powiedzial na temat blogoslawienia par homoseksualistow. Wszyscy komemtuja co kard. Reinhard Marx chcial publicznie blogoslawic, a nie chcial lamac i przekraczac! Na milosc Boska czy tak wyglada nauczanie Jezusa Chrystusa?! Dla mnie osobiscie przekaz Ewangelii jest b. jasny i klarowny! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.