DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Kolejna lista zawodów do deregulacji

Kolejna lista zawodów do deregulacji
fot. www.ms.gov.pl

Blisko 100 zawodów ma objąć kolejna deregulacja, zapowiadana przez ministra Jarosława Gowina. Rząd nie przyjął jednak poprzedniej, o połowę krótszej listy.


Choć według badań opinii publicznej 2/3 Polaków popiera plany deregulacji, a samo Ministerstwo Sprawiedliwości szacuje, że dzięki uwolnieniu zawodów pracę może znaleźć ponad 100 tysięcy osób, projekt pierwszej transzy liberalizowanych 49 zawodów nie został jeszcze przyjęty przez Radę Ministrów.

 

Druga lista zawodów, do których chcemy ułatwić dostęp, może liczyć od 80 do 100 pozycji. Finiszujemy z pracami nad projektem. Jego prezentacja ma nastąpić za 2 tygodnie — ujawniła „Pulsowi Biznesu” Patrycja Loose, rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości. Projekt zakłada zniesienie egzaminów m. in. do takich specjalizacji jak makler giełdowy czy architekt.

 

Także i w tym przypadku projekt wywołał sprzeciw środowisk, których dotyczy. Protestują m. in. maklerzy argumentując, że ich zawód jest już… otwarty.

 

Źródło: pb.pl

mat


DATA: 2012-08-03 09:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taksówkarze jeżdżący na GPS, ratownicy w karetkach po kursie pierwszej pomocy.... To jakaś paranoja, po to się ludzie uczą żeby mieć pracę, ale jak widać lepiej nic nie robić...żeby móc robić wszystko...
ponad 8 lat temu / ?!
 
No cóż! Aż boję się pomyśleć, co będzie, gdy rozpanoszą się na rynku architekci po pseudo- uczelniach prywatnych, po których, póki co, nie ma szansy na uprawnienia w zawodzie. A co z sędziami, adwokatami i innymi prawnikami? Bo tu praca w zawodzie zależy od korzeni rodzinnych!
ponad 8 lat temu / ?
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.