DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Kolejna akcja antyklerykałów. Prowokatorka zakłóciła Mszę Świętą w stolicy

Kolejna akcja antyklerykałów. Prowokatorka zakłóciła Mszę Świętą w stolicy
Fot. Parafia św. Jana Pawła II w Warszawie, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48687638

W warszawskim kościele kobieta próbowała zbezcześcić Najświętszy Sakrament podczas Mszy Świętej. Służba liturgiczna zapobiegła profanacji a obecni wezwali na miejsce policję.

 

 

Do skandalicznego zdarzenia doszło w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła przy ul. Obrońców Tobruku. Obecna w świątyni kobieta podczas Przeistoczenia próbowała sprofanować Hostię, lecz przeszkodziła jej w tym skutecznie służba liturgiczna.

 

Na szczęście nie doszło do zbezczeszczenia Najświętszego Sakramentu. Kobieta została w porę powstrzymana przez służbę liturgiczną ołtarza. Na miejsce została wezwana policja – powiedział proboszcz parafii, ksiądz Sławomir Abramowski.

 

Kobieta miała przy sobie wydrukowane kartki obrażające świętego Jana Pawła II, Kościół i księży. Wcześniej zniszczyła figurę Matki Bożej – relacjonował duchowny w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”.

 

W najbliższą niedzielę w kościele odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne, wynagradzające Panu Bogu zniewagę wobec Najświętszego Sakramentu.

 

Barbarzyńskie zachowanie, którego dopuściła się kobieta ma nie tylko wymiar duchowy. Według Kodeksu karnego, złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego Kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, „podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

 

Źródło: gosc.pl, Kodeks karny

RoM

 

 


DATA: 2020-11-25 21:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Opętanie?
1 miesiąc temu / czloax
 
Skoro panie feministki takie odważne,to propozycja godna ich umysłu: -a kiedy w końcu pójdą malować napisy o aborcji na synagogach i meczetach? Tak się składa,że judaizm i islam jakoś nie mają nic przeciwko aborcji.Dlaczegóż jaśnie oświecone panie jeszcze tam nie poszły szturmem?Chyba nie są tchórzliwe... Czy ktoś zauważył,że te niespełna rozumu feministki z Femenu ani razu nie zahaczyły o progi synagog czy meczetów? To znaczy,że jeszcze nie całkiem zgłupiały.Nasze panie feministki mają teraz okazję nadrobić te zaległości...
1 miesiąc temu / francescoi
 
Gdyby w kościołach były nadal balaski, to by żaden świętokradca nie dostał się w czasie nabożeństwa do ołtarza. No, ale mamy modern, wszystko otwarte, zatem nie dziwmy się, ze złoczyńcy z tego korzystają. Pamiętam tez, że za mojej młodości w kazdym kościele w czasie nabożeństwa byli dwaj tzw. marszałkowie, którzy pilnowali porządku, a oczy mieli naokoło głowy.
2 miesiące temu / Mela
 
gdyby tak oznakować jakimś pentagramem czoła tych potomków Judasza, byłoby możliwe ich już w progu w kaftan bezpieczeństwa zaopatrzyć, by sobie krzywdy nie zrobili. W końcu niewierzący zaprzeczają istnieniu Duszy, więc zrównują się z bydlęciem, a to nakazuje ich znakować jak prawo UE nakazuje . . . Ale nie rób komuś co tobie nie miłe . . .
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
A co to za hala magazynowa na tym zdjęciu?
2 miesiące temu / A.G.
 
A ja myślę, że już niedługo, zachowanie tej kobiety będzie legalne a godnie sprawowany kult publiczny będzie tylko w zamknięciu, pokątnie i w tajemnicy.
2 miesiące temu / Ireneusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.