DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Talmudyczny, żydowsko-muzułmański sposób postrzegania ciała. Ciało i dusza w Kościele, na nabożeństwie i Mszy Świętej? Ze względu na chwałę i majestat Boga i Dwór Niebiański,tak to po katolicku. Dziś nawet chóry z górnej półki nie potrafią się znaleźć w Kościele. Kto nam ten upadek kultury zafundował? I wszyscy po wyższych uczelniach. Nie ma zatem już polskich wyższych uczelni.
ponad 2 lata temu / Leo
 
@Stefan Tylko, że "podkreślanie kobiecości" to zbyt szeroki termin! Płaszcza z wcięciem w talii (choćby paskiem choćby) podkreśla kobiecość (wcięcie w talii jest jednym z jej elementów). Czy to znaczy, że jest niemoralny i kobiety powinny chodzić w burkach, które robią z nich słupy bezkształtne? "Podkreślanie kobiecości" to nie to samo co "golizna"! Stroje damskie przez wieki były tak szyte, że podkreślały kobiecość (rożnie rozumianą w danych epokach). I to nic złego przecież. Garnitur też podkreśla męskość. Wiesz jak kobiety reagują na przystojnych mężczyzn ubranych w dobry garnitur? Tak jak mężczyźni na widok ładnej kobiety w bieliźnie. I co? I nic. Nie robimy problemu z tego. Gdy słyszę, że kobiety nie powinny "podkreślać kobiecości" w kościele to słyszę "ubieraj się tak by nie pokazywać, ze jesteś kobieta". Do tego służy burka. Nie, nie będą ubierać burki. I nie będę czuła się winna bo jakiś pan drugiego kościoła kościoła wyobraża sobie za dużo patrz
ponad 2 lata temu / matylda
 
@matylda. Ktoś kto "rozbiera oczami", rozbierze i kobietę w burce. Nie można jednak stosować też zasady "niech się wstydzi ten, kto widzi", chętnie szermowanej przez amatorów golizny. Kościół to nie miejsce na podkreślanie kobiecości, jak i męskości zresztą też (stąd panowie w stroju plażowym również niemile widziani). @bez przesady. Do jakiego kościoła pani/pan chadza? Kilka godzin to nawet pasterka rzadko kiedy trwa. Apeluje pani/pan o umiar w zaleceniach, a sama/sam wykazał się jego brakiem w komentarzu. Co do "kindersztuby", owszem wpaja się ją w domu (albo nie), jednak w jaki sposób jej wymagać od "chamskich ludzi" w "chamskich czasach", którzy nie mieli okazji jej poznać? Dlatego trzeba o tym przypominać. Na koniec refleksja, a nawet dwie: gdy Mszę odarto z sacrum, pojawiły się problemy z zachowaniem wiernych. Po drugie - wywód na temat rozpraszania służby liturgicznej przez piękne panie potwierdza tylko bezsens zmiany kierunku celebracji na "twarzą do ludu".
ponad 2 lata temu / Stefan
 
"Parafia w Rabce Zdroju zwraca też uwagę na ubiór kobiet, który nie powinien zbyt mocno eksponować kobiecości, bo to może ?ściągać i rozpraszać uwagę mężczyzn, a przecież przyszli tu oni po to, by spotkać się z Panem Bogiem, a nie podziwiać kobiecą urodę?. - to niech się nie gapią. I błagam, bez tekstów, że mężczyźni tak mają. To nie zwierzęta. Potrafią panować nad swoimi zmysłami. Mówię o mężczyznach, nie chłopcach którym buzują hormony (dla nich mam usprawiedliwienie). Chcą się skupić na mszy - niech patrzą na ołtarz, a nie rozbierają w myślach panią po drugiej stronie kościoła bo założyła płaszcz z wcięciem w talii i wzorzyste rajstopy. Paranoja. Jeśli facet na widok kobitki "podkreślającej kobiecość" nie potrafi opanować myśli to ON ma poważny problem ze sobą.
ponad 2 lata temu / matylda
 
Kilka godzin stać w postawie wyprostowanej bez przestępowania z nogi na nogę? Przy chorym kręgosłupie lub stawach? Ktoś tu chyba wylewa dziecko z kąpieli. Rozumiem, że czasy mamy chamskie i w nich chamskich ludzi, lecz bez przesady z tymi zmianami postawy. A tak na marginesie kindersztuby, dobrego wychowania uczy się w DOMU, w RODZINIE, a nie w szkole, w kościele czy RTV.
ponad 2 lata temu / bez przesady
 
"podziwiać kobiecą urodę" - chyli cudzołożyć w myślach? Bo czymże innym jest podziwianie kobiecej urody, jeśli nie chodzi o żonę?
ponad 2 lata temu / aaa
 
Najbardziej podoba mi się poradnik, jak stać! A co z ludźmi o modalności kinestetycznej?
ponad 2 lata temu / Teresa
 
Bo kościół jest ważniejszy niż autobus, teatr, królowa czy prezydent.
ponad 2 lata temu / Do zwyczajnego katolika
 
Mozna tych redaktorow zapytac dlaczego takich artyklow nie pisza o zasadach zachowania w autobusie teatrze wobec krolowej czy prezydnta.
ponad 2 lata temu / zwyczajny katolik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.