DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kobieta w koloratce i „dobroczłowieczyzm” - tak wygląda katolicki program dla dzieci w TVP

Kobieta w koloratce i „dobroczłowieczyzm” - tak wygląda katolicki program dla dzieci w TVP
źródło: TVP1

Trwający od 18 stycznia „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan” stał się pretekstem do zorganizowania w nadawanym w telewizyjnej Jedynce „Ziarnie” śniadania ekumenicznego. Z tej okazji do programu zaproszono przedstawicieli „kościołów chrześcijańskich”. Jednym z nich była protestancka diakon Halina Radacz, czyli… kobieta w koloratce.

 

Dominującego w najnowszym „Ziarnie” optymistycznego nastroju nie mącił fakt, że wiele z wybrzmiałych tam poglądów, także artykułowanych przez stronę katolicką niebezpiecznie dryfowały lub wręcz stanowiły emanację paradygmatu „dobroczłowieczyzmu”.  Jego „wyznawcy” – są wśród nich niestety także katolicy zarówno świeccy jak i duchowni – głoszą pogląd, że najważniejsze w życiu jest „bycie dobrym człowiekiem”. Ten hołubiony na wszelkie możliwe sposoby stan ma zapewnić nie tylko szczęśliwy żywot tu na ziemi, ale również stanowić bilet wstępu do wieczystej radości już po śmierci…

 

Jak taka koncepcja wygląda w świetle Magisterium, chyba nie trzeba czytelnikom PCh24.pl tłumaczyć.

 

Tym, co szczególnie uderzało, oprócz oczywiście widoku kobiety pod koloratką – w niedzielnym „Ziarnie”, to wrażenie, że dominujący w programie punkt widzenia stanowi przekonanie, iż urzeczywistnienie opisywanej „jedność chrześcijan” nie polega na tym, iż „odłączeni” wrócą na łono Unam, Sanctam, Catholicam et Apostolicam Ecclesiam lecz wraz z katolikami zbudują coś na kształt „superkościoła” łączącego wszystkich.

 

Nie ma się jednak czemu dziwić, takie wrażenie można przecież odnieść także słuchając wielu ekumenicznie, czy wręcz „ekumaniacko” nastawionych przedstawicieli Kościoła, także tych na bardzo wysokich stanowiskach…

 

Przykład, jak zwykle idzie z góry.

 

Źródło: TVP1

luk


DATA: 2018-01-21 17:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słucham nieraz mimochodem wiadomości KAI aż kiszki wykręca ból co oni nadają. To bardzo ostatnio przyspieszyło.
ponad 1 rok temu / PK
 
Jeszcze zbyt wiele osób traci czas na ogladanie telewizji.
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Halina, kiedy te pyry będą w końcu gotowe?
ponad 1 rok temu / Krzyżowiec
 
2 Kor 6.14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. 17 Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę 18 i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.
ponad 1 rok temu / DialogSercaMiłości
 
Ciekawostka: w 1872r Karol Miarka redaktor tygodnika "Katolik" za obrazę Bismarcka skazany na 2miesiące kary więzienia, za obrazę króla 3miesiące kary więzienia, a za odezwę Jezus, Maryja, Józef aż 4miesiące za obrazę majestatu pastorów ewangelickich. (Pielgrzymowanie Górnoślązaków na Górę Świętej Anny ... ś.p. ks. prof. Jan Górecki)
ponad 1 rok temu / DialogSercaMiłości
 
"Ekumenizm" - obojętnie jak pojmowany - to jeden z największych gwoździ do trumny Kościoła, bo w rezultacie zawsze oznacza rozmycie prawd wiary, rozwodnienie tego w co wierzymy i jak żyjemy w kerunku protestantyzmu - czyli jakby nie patrzeć: katastrofa.
ponad 1 rok temu / Hanys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "57714"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.