DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Kobieta urodziła dziecko, po czym „zmieniła płeć”. Sąd orzekł, że nie jest „ojcem”

Kobieta urodziła dziecko, po czym „zmieniła płeć”. Sąd orzekł, że nie jest „ojcem”
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/Edgard Garrido/FORUM

Zakończyła się batalia sądowa kobiety, która urodziła dziecko, po czym „zmieniła płeć” i domagała się, aby w akcie urodzenia potomka została wpisana jako „ojciec”, a nie matka.

 

Sprawa wybuchła po tym jak Generalny Urząd Rejestrowy Wielkiej Brytanii odmówił kobiecie zmiany we wpisie tłumacząc, że dziecko zostało… urodzone przez matkę, a nie ojca. W związku z tym faktem Freddy McConnell, bo tak obecnie nazywa się matka dziecka, wniosła sprawę do sądu, gdzie argumentowała, że „zarejestrowanie jej w akcie urodzenia jako matki narusza jej prawa człowieka w zakresie prywatności i życia rodzinnego”.

 

Brytyjski Sąd Najwyższy odrzucił wniosek kobiety legitymującej się męskim imieniem i nazwiskiem. Co ciekawe jej adwokaci uzasadniali, że zarejestrowanie jej jako ojca… leży w interesie dziecka.

 

Z kolei adwokaci Urzędu Rejestrowego, Ben Jaffey i Sarah Hannett, choć przyznali, że sytuacja dowodzi, jak skomplikowane są kwestie dotyczące „obrony praw osób transseksualnych”, to jednak orzekli, ze wpisanie McConnella jako matki w akcie urodzenia nie narusza jego praw człowieka.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2019-09-26 17:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby ten cały transseksualizm,gender i inne tego typu wynalazki były normalne,zgodne z naturą i potrzebne,to przetrwałyby tysiąclecia,byłyby porządnie udokumentowane i zapisane w historii.A tu stale i wciąż chłop ma takie urządzenie,że wyłącznie jest w stanie spłodzić potomka,a kobieta wyłącznie urodzić.Nijak się tego nie dało zmienić i do dziś trwa to 'zacofanie'.To dzisiejszy dobrobyt poprzewracał ludziom w głowach,żeby nie powiedzieć dosadniej,i z nudów wymyślają co by tu jeszcze 'ulepszyć',więc prokurują takie coś jak powyżej opisano.Narazie sąd miał olej w głowie.Ciekawe na jak długo tego oleju starczy,bo te dzisiejsze prawnicze interpretacje dobra osobistego są kuriozalne i zwykłemu człowiekowi trudno pojąć,że nienormalności maja rację bytu w społeczeństwie.
8 miesięcy temu / przetrwamy?
 
@Grzegorz Raczej, kiedy ci ludzie oprzytomnieją
8 miesięcy temu / trooper
 
A kto w takim razie byłby matką tego dziecka? To byłby absurd bo by się okazało dziecko nie ma matki
8 miesięcy temu / Pppp
 
Urodziłeś sie z jadrami jestes mężczyzną. Urodziłas się z jajnikami jestes kobietą. Produkujesz plemniki jesteś mężczyzną. Wytworzylas komórki jajowe jesteś kobietą. Czy to trzeba tłumaczyć? Ludzie powariowali
8 miesięcy temu / Gość
 
Kiedy te sądy oprzytomnieją?
8 miesięcy temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]l. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.