DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Kobieta obawia się o swój stan zdrowia za kilka lat, dlatego już teraz podda się eutanazji

Kobieta obawia się o swój stan zdrowia za kilka lat, dlatego już teraz podda się eutanazji
Fot. MAXPPP/Forum

Kanadyjka Audrey Parker postanowiła poddać się eutanazji. Decyzja została podjęta w obawie przed złym stanem zdrowia w przyszłości. U kobiety stwierdzono nowotwór piersi z przerzutami na mózg. Parker obawia się, że za kilka lat może nie być w pełni sprawna umysłowo, aby podjąć decyzję o wspomaganej śmierci.

 

Audrey Parker z prowincji Nowa Szkocja w Kanadzie podda się eutanazji. Wspomagane samobójstwo jest w Kanadzie legalne od czerwca 2016, ale przypadek 57-latki jest szczególny. Kobieta podjęła decyzję o przedwczesnej śmierci w obawie przed swym stanem zdrowia w przyszłości. Kanadyjka zmaga się z nowotworem piersi, a lekarze odnotowali liczne przerzuty, także na mózg. Parker obawia się, że za kilka lat może nie być w pełni sprawna umysłowo.

 

Kobieta podkreśla w rozmowie z kanadyjskimi mediami, że chce zakończyć swoje życie już teraz, póki jest w pełni świadoma. Obawia się, że za kilka lat, gdy choroba będzie postępować, a nowotwór opanuje mózg, nie będzie w stanie podjąć świadomej decyzji o przedwczesnym zakończeniu życia. Parker dodaje, że tylko w pełni świadoma osoba może zostać poddana eutanazji, a w przypadku zaawansowanego stadium chorobowego, nie wiadomo czy będzie w takim stanie za kilka lat.

 

– Myślałam, że podpisanie papierów i zgoda wystarczą. Ciągle obawiam się jednak, że jeśli stracę zmysły, oni tego nie zrobią. Dlatego mam zamiar umrzeć wcześniej – powiedziała w rozmowie z CBC News. Kanadyjka otrzymała zgodę na eutanazję, którą zaplanowano na 1. listopada.

 

 

Źródło: wprost.pl, cbc.ca

WMa

 

 


DATA: 2018-09-20 20:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ona się boi. Pomódlmy się w jej intencji, o uwolnienie od lęku, który przecież pochodzi od szatana,a który przywiódł ją do takiej złej decyzji.
8 miesięcy temu / Iza
 
Własnej mamie życzysz piekła???
8 miesięcy temu / do Asia
 
Oj żałować będzie po niewczasie, bo myśli, że się unicestwi zupełnie...a tu niespodzianka.
8 miesięcy temu / DNA
 
Dziękuję, Jan:) Dopowiem jeszcze, że męka człowieka nie kończy się przecież wraz ze śmiercią. Czyściec jest wielkim cierpieniem, niewyobrażalnym, ale jest w nim nadzieja która orzeźwia, ale istnieje też niestety piekło, a tam nie ma już nadziei! Grzech ma tak straszne konsekwencje, jak męka niewyobrażalna i wieczna, czyli piekło! Wielu ludzi nie chce jednak o tym pamiętać, dlatego tak ważne jest, żeby modlić się o nawrócenie grzeszników, co jest intencją najmilszą Sercu Pana Jezusa i o co prosiła tak bardzo w Fatimie Matka Boża. Ave Maria!
8 miesięcy temu / Ewcia
 
>Ciągle obawiam się jednak, że jeśli stracę zmysły, oni tego nie zrobią. Dlatego mam zamiar umrzeć wcześniej< --- przecież już straciła zmysły. Nikt jej tego nie powiedział?
8 miesięcy temu / xxx
 
Nie dość, że chce się zabić, to jeszcze sieje zgorszenie, upubliczniając swój zamiar i walcząc o prawa do bycia zamordowanym dla innych. Dawniej samobójca po prostu się zabijał, najlepiej w jakimś zaciszu, by nie potęgować jeszcze grzechu zgorszenia. Wszak w piekle dusze nierównym poddawane są karom.
8 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62980"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.