DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To jest dopiero męska mądrość Kościoła w świętych obcowaniu: "To ONI otwierają mi NIEBO (świadectwo)" z Moc w słabości, Opublikowany 3 lis 2018 Ja bym nie mogła niestety wymienić tak wielu Świętych, z którymi mam codziennie kontakt w modlitwie, a Wy Babeczki katolickie?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Kobiety w ostatnim czasie są w przewadze w kościele. Nie jest to dobrze ponieważ jakas część mężczyzn jakby znalazla się poza kosciolem przez co kobiety zaczęły dźwigać cały ciężar Kościoła. Im bardziej dźwignią tym bardziej kościół będzie się feminizowal i w efekcie kobiety przybliża się do tych mężczyzn poza kosciolem ale chyba w sensie ideologi lewicowych czyli zbliża się poprostu do tych prądów w świecie poza Kosciolem. Pokazują to przykłady jak wyżej.
ponad 1 rok temu / Pnp
 
Karol Marks nam okna zamyka, zatrzaskują się bramy Ktoś się nocą przemyka za kardynała przebrany
ponad 1 rok temu / try
 
Ależ oczywiście, Adam jest tego najlepszym dowodem, że kobiety trzeba słuchać! Adam popełnił wielki błąd, bo zamiast oddać Ewę razem z jej jabłkiem Stwórcy, wtedy być może, zachowałby czystość i dostałby do towarzystwa kogoś dużo lepszego. Słuchać ta - ale odpowiedzialność i tak pozostanie na Mężczyźnie, czy to się Paniom podoba czy nie, więc decyduje tylko ten, kto ODPOWIADA! To właśnie jest Ewangelia! Przykładem dla Pań powinna być właśnie Matka Boża, "uczyńcie wszystko cokolwiek Wam Powie" - Jej pokora i Adoracja swego Boskiego Syna w Najświętszym Sakramencie. I aby nie przedłużać, drogie Panie pokażcie choć jeden przypadek, kiedy to Kobieta decydowała, zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie, proszę . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Andrzej BR. Sądzę, że wizje kogokolwiek nie stoją wyżej niż autorytet Pisma Świętego i Tradycji Ojców Kościoła. Jeżeli jest, jak Pan podaje, że Rabin Drach trafnie ocenia interpretację kościelną Starego Testamentu, a papież Jan Paweł II się pomylił w - jak Pan to ujął - poprawianiu Wulgaty, proszę niezwłocznie zawiadomić o tym odpowiednią instancję w Watykanie, a także biblistów katolickich, bo być może nie wiedzą, jaką wersją tekstu ST ktoś w Kościele dysponuje i nie upowszechnia tej wiedzy wśród teologów, historyków oraz publicystów i duchownych katolickich. A propos, czy ten rabin posługiwał się hebrajską czy grecką wersją ST jako autentycznie ortodoksyjną, obie wszak zostały spisane przez Żydów, a autorzy Nowego Testamentu przytaczali w swych dziełach wersję grecką, czyli Septuagintę. PS. Błąd w przekładzie Wulgaty nie pochodzi od Apostołów, ale od św. Hieronima z IV/V wieku.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Myślę że Kościół słucha i powinien słuchać także kobiet ponieważ ich mądrość jest i była zawsze godna uwagi. Powinno się też poświęcić temu jakieś dokumenty. Problem pewnie leży w słuchaniu tych mniej świętych. Dobra Nowina odnosi się do wszystkich.
ponad 1 rok temu / Ma5
 
"Kochani Mężczyźni, jestem bardzo ciekawa waszych katechez :)" Kochana Kobieto, czyż nie jesteś zwieńczeniem, koroną dzieł Boga Ojca / Mężczyzny?/?Cóż Wam Kobietom można jeszcze dodać....... Może to będzie sensem naszych katechez?....
ponad 1 rok temu / opty
 
Co ma piernik do wiatraka,nie odnoszę się do tekstu Starego Testamentu ale do nauczania KK.Proszę sie zapoznać z:Mistyczne Miasto Boże-Maria z Agredy;Wizje Wandy Malczewskiej i Egzorcyzm "Potężna Niebios Królowo, Ty która otrzymałaś posłannictwo i władzę by Zmiażdżyć łeb Szatana . . ."- taka jest też nauka KK, że to Matka Boża przygotuje ostateczne przyjście Pana Jezusa! Zabawy w poprawianie Wulgaty najlepiej skwitował Rabin Drach, kiedy chcąc udowodnić błędy w Biblii KK ze zdumieniem stwierdził, że KK dysponuje absolutnie bezbłędną wersją Starego Testamentu, jakiej Żydzi nie mają!I z tego wszystkiego się Ochrzcił i do końca życia nawracał swych biednych, oszukanych Braci!Jak to zwykle bywa, okazuje się że nasi wrogowie wiedzą o nas dużo więcej i lepiej aniżeli my sami o sobie.Jak można udowadniać błędy Apostołów po 2tys. Lat?! - to czysta PYCHA a nie wiedza!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Andrzej BR. Pismo święte podaje :" Położę nieprzyjaźń między tobą a Niewiastą, między potomstwem twoim a Potomstwem jej, Ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz Mu piętę". Potomstwem Niewiasty miażdżącym głowę węża jest Mesjasz, Syn Boży, a miażdżącym mu piętę, czyli Jego zdrajcą, jest Judasz. Wersja tekstu Wulgaty z zaimkiem "Ona" jest błędna i już poprawiona za pontyfikatu Jana Pawła II.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Uzywajac sarkazmu mozna znalezc sie w "kacie". Natomiast w EWANGELII kazdy JEJ AUTOR przekazuje w jasny sposob poczawszy od STAREGO TESTAMENTU o roli KOBIETY w ZYCIU. To znaczy tez o roli KOBIETY jako Matki, Babci czy tez Cioci i prosze nie zapominajmy o roli danej Im przez PAN BOGA. Czy mozna zarzucic lub pomniejszyc role Swietych Kobiet zaczynajac od PISMA SWIETEGO?
ponad 1 rok temu / Jara
 
Wystarczy po tym artykule po prostu zgiąć kark i kolana i adorować mądrość Litanii Loretańskiej. Arko Przymierza Trójcy; Świątynio Ducha Św; Stolico Mądrości; Matko Dobrej Rady' Świątynio Ducha Świętego . . . To wszystko są Prawdy Naszej Wiary! Matką Kościoła Katolickiego jest ta, która otrzymała posłannictwo i władzę by . . . ZMIAŻDŻYĆ łeb Szatana! - bo to jego największa HAŃBA!On by się chętnie już zgodził na Pana Jezusa, byle go kobieta nie miażdżyła!!! Gietrzwałd czeka na Naród, który właśnie Ona, Bogarodzica - za swój Lud uznała i ogłosiła z Woli Bożej, aby Jej w tym dziele pomagał i to do BÓLU! Tak KK jest Matką Zbawienia i tylko w KK są Klucze do Nieba i to bez względu na zdrajców! Ciekawe kogo to boli, kogo to zmusza do naciskania czerwonych guzików?
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
On czyli Bóg
ponad 1 rok temu / ma
 
@kwiatek77: Jedyna lojalność jaką powinien cechować się mężczyzna (a kobieta nie?) to lojalność wobec prawdy. Wszystkie inne lojalności są pochodną tej jednej, bowiem jest On prawdą. Cokolwiek postawimy przed prawdą będzie to fałszem, kłamstwem.
ponad 1 rok temu / ma
 
Kard.Marx najwyraźniej słucha uważnie kobiet w swoim kościele chyba a nie tych przytaczanych w artykule. Ogólnie ładnie to powiedział ale nie przedstawił tego jako postulatu do dyskusji w kościele tylko jako własną opinię.
ponad 1 rok temu / V
 
Z drugiej strony ogromna cnota właściwa mężczyznom: lojalność, została dziś totalnie wykoślawiona. Zamiast lojalności wobec Boga, wobec Prawdy, wobec rodziny czy wobec swoich własnych życiowych wyborów. Jest to lojalność wobec szefa czy kumpli, a przejawia się w kryciu ich przestępstw. Taka lojalność nastolatków, którzy ukrywają przed rodzicami, że byli na wagarach i jeden kłamie, by nie wydać drugiego. Głupota nie jest zależna od płci.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@ma, Kochani Mężczyźni = kochani przez Boga. Tylko, że mężczyźni zamiast relacji wolą wolność. Więc zamiast kochani przez Boga, powiem obdarzeni wolnością przez Boga, do czynienia sobie ziemi poddaną. Kobiety natomiast zamiast wolności wolą relację = dlatego do kobiet trafiają słowa związane z relacją i chcą same siebie poddać mężowi. Z Czytań dziś: "Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus ? Głową Kościoła: On ? Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom ? we wszystkim. Mężowie, miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo..." Chrystus też był wolny i dobrowolnie wydał się na mękę. Natomiast czy mężczyźni na wzór Chrystusa chcą się wydawać na mękę? Nie. Oni wolą męczyć innych: krytyką, naciąganiem, kłamstwami = tak chcą sobie podporządkować świat. Nie przez relacj
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@kwiatek77: Drogi Kwiatku... Otóż ja nie zaprzeczyłem miłości natomiast wskazałem nad nadużycia w stosowaniu tego pojęcia. A po drugie nie bardzo rozumiem obiekcji, bowiem jeśli ktoś zwraca się do mnie "kochany" to chyba ma jednak na myśli miłość? No chyba, że obecnie słowo "kochany" i "miłość" nie mają już nic ze sobą wspólnego... Natomiast co do głębokiej relacji z Bogiem to ja mam umiarkowany entuzjazm jak ktoś mówi: masz głęboką wiarę. Pytanie: jak to zmierzył? Np. kazania mogą być piękne, ale niekoniecznie muszą wyrażać prywatną wiarę w Boga u kaznodziei. Pewnych rzeczy można się wyuczyć, a jak jeszcze taki kaznodzieja ma talent oratorski to ho, ho... Tak jest np. z co poniektórymi masonami w KK, a lud zachwycony oratorstwem nie baczy na Doktrynę i pcha się w objęcia Zatracenia. Tę rozbieżność pomiędzy deklaracjami a rzeczywistymi intencjami da się też zauważyć u różnych miłosnych naciągaczy, zresztą obojga płci, chyba z przewagą tragedii u kobiet.
ponad 1 rok temu / ma
 
@ma, a gdzie ja pisałam tu coś o kochaniu? aaa...Kochani Mężczyźni...no tak, sorki jeśli jesteś mężczyzną, to słowo = kocham, może cię drażnić...to rzeczowo powiem: Katoliccy Mężczyźni, jestem bardzo ciekawa waszych katechez :) Kobiety pamiętajcie: mężczyźni nie potrzebują takich słów jak: kocham, piękny, koteczku, skarbie, moja laleczko malutka, mój okruszku, bąbeleczku itd. Mężczyźni potrzebują wolności! Do dzieła więc wolni i silni w wierze mężczyźni, pokażcie na jaką katechezę katolicką was stać :) Zaskoczcie mnie :) Zaimponujcie mi swoją relacją głęboką z Bogiem!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@kwiatek77: nie przesadzajmy z tym kochaniem, chociaż w KK ostatnio to bardzo modne. Tak modne, że kochanie jest już dozwolone w każdej postaci i konfiguracji.
ponad 1 rok temu / ma
 
"[NV#260] Jak rozpoznać niedojrzałego mężczyznę?" z Langusta na palmie, Opublikowany 28 paź 2018
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Marxowi nie o świętość się rozchodzi ale o rewolucję. Dla niego mądrość to ideologia a intuitywną kobiecą mądrość chciałby wkorzystać to przewrotu w Kościele.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Proponuje czytac Biblie Tam sw Pawel pisze o miejscu kobiety w kosciele.Lewakow zmieniajacych ww nauki wykluczyc z kosciola
ponad 1 rok temu / Lila
 
Niezmiernie bolesne i przykre, że tacy pogubieni jak kard. R. Marx mają głos w Kościele. Nazwisko zresztą wskazuje źródło takich wypowiedzi i zachowań.
ponad 1 rok temu / Kobieta
 
Jako kobieta proponuję każdemu Księdzu i katechecie na świecie takie ćwiczenie: Niech przejrzy swoje kazania, notatki i teksty pisane lub mówione, które kieruje do innych ludzi pod tym kątem: Czy widać Boga na horyzoncie moich słów? Jakiego Boga widać? (podpowiedź: katolickiego? zgodnego z nauczaniem Pana Jezusa o Ojcu? zgodnego z tłumaczeniem Apostołów i Tradycją świętych Ojców i doktorów Kościoła) Czy też widać bożka lub mnie samego w tych słowach? Następnie po tej segregacji = która z pewnością będzie super początkiem do nawrócenia i skruchy = proszę wyrzucić wszystko, co jest o samym sobie (swoich uczuciach, bolączkach, przeżycia, poglądach osobistych na tysiące tematów itd) Potem proszę zacząć układać nowe kazania = na podstawie tego co zostało = czyli tego, przez co samemu zobaczyło się Boga w swoim kazaniu/katechezie i przez, które to słowa chce się ukazać innym prawdziwą Twarz Boga KATOLICKIEGO. Kochani Mężczyźni, jestem bardzo ciekawa waszych katechez :)
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Chodzi mu tylko o święcenia kapłańskie dla kobiet i szuka różnych furtek, żeby to osiągnąć. To heretyk.
ponad 1 rok temu / Polak
 
Cieszymy się, ach jak się cieszymy z troski duchownych niemieckich o kobiety. Zwłaszcza, kiedy domagają się by przyjmować więcej i więcej "biednych murzynków", którzy mają wybitne tendencje do poważania kobiet... Ostatnio to wybitnie wybitne poważanie dało o sobie znać we Fryburgu, gdzie cała ósemka uciemiężonych Syryjczyków zachwycała się kobiecością... czyż nie kard. Marks?
ponad 1 rok temu / ma
 
jutro w Niemczech obowiązkowy dzień reformacji, dzień wolny dla wszystkich, cóż za zbieg okoliczności ze świętem diabła znaczy halloween. W Katolicyzmie Matka Boża pełni rolę przewodnią w Kościele, zawsze prowadzi do Jezusa, no i jest kobietą, niech to wszyscy protestanccy kardynałowie wezmą sobie do serca.
ponad 1 rok temu / axe
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.