DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Koalicji zwolenników ideologii LGBT nie podoba się polska samorządność

Koalicji zwolenników ideologii LGBT nie podoba się polska samorządność

Zrzeszająca liberalne organizacje Wielka Koalicja za Równością i Wyborem skierowała do 11 wojewodów petycję w sprawie „niezwłocznego stwierdzenia nieważności dyskryminujących uchwał, rezolucji i stanowisk tzw. deklaracji anty-LGBT”. Petycja ta wymierzona jest w prawie 90 samorządów w całej Polsce, które przyjęły uchwały deklarujące, że na swym terenie będą podejmować działania mając na uwadze dobro rodziny i nie przyłożą ręki do promocji ideologicznych projektów promujących środowiska LGBT+.

 

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem to wspólna platforma działania organizacji opowiadających się m.in. za aborcją i promocją ideologii LGBT. Do Koalicja należą organizacje takiej jak m.in.  Dziewuchy – Dziewuchom, Episkopat Polek, Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton, Ściana Furii. W Koalicji jest tych organizacji, przeważnie niewielkich - kilkuosobowych, około stu. Przeważnie są to stowarzyszenia feministyczne oraz LGBT.    

 

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem wiele razy atakowała działania podejmowane przez środowiska konserwatywne m.in. Ordo Iuris, obrońców życia poczętego czy przeciwników homoideologii. Obecnie chce nakłonić wojewodów do anulowania uchwał podjętych, zgodnie z prawem, przez samorządy. „Apelujemy do wojewodów województw, na terenie których zostało uchwalonych 88 tzw. deklaracji anty-LGBT o niezwłoczne stwierdzenie nieważności dyskryminujących uchwał, rezolucji i stanowisk! Haniebne deklaracje anty-LGBT uderzają w bezpieczeństwo osób i godność osób LGBT stojąc tym samym w sprzeczności z Konstytucją RP!” – czytamy w apelu Koalicji, bazującym na emocjach i tendencyjnie ukazującym działania samorządów zatroskanych o rozwój i bezpieczeństwo rodziny i dzieci, jako wymierzone przeciwko osobom nieheteronormatywnym.

 

Pismo to zostało wysłane do wojewodów - dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. „My, organizacje członkowskie Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem, jesteśmy zaniepokojone falą dyskryminacji, która wychodzi spod ramienia władz lokalnych. Żądamy zastosowania przez wojewodów kroków w celu unieważnienia dyskryminujących uchwał i stanowisk”. – napisano w apelu Koalicji za Równością i Wyborem.

 

Do tej pory około 90 samorządów gmin, powiatów i województw przyjęło uchwały czy stanowiska przeciwstawiające się nachalnej promocji na ich terenach ideologii LGBT oraz deklarujące wsparcie dla rodzin. Jednym z nich jest samorząd powiatu białostockiego. Za przyjęciem stanowiska stawiającemu tamę promocji LGBT i gender głosowało dwie trzecie radnych. – Tym stanowiskiem chcemy chronić głównie dzieci przed nachalną i szkodliwą propagandą homoseksualizmu, która niszczy sumienia i demoralizuje  – mówi Roman Czepe, wicestarosta Powiatu Białostockiego. Unieważnienia m.in. tego stanowiska powiatu białostockiego, domaga się od wojewody podlaskiego Wielka Koalicja za Równością i Wyborem. Mimo to, do przyjęcia w najbliższym czasie podobnych uchwał i stanowisk szykuje się kilkanaście kolejnych samorządów.

 

Adam Białous


DATA: 2020-02-13 12:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale lud tego chce!
5 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
A może zaspiewajcie Psalmy. Znalezlizcie nowego boga? Maryja jest blogoslawiona, ale nie jest Bogiem. Tylko Bog jest Wszechmocny. Amen
5 miesięcy temu / Second
 
Haha, dobre! Powołując się na konstytucję? Cudownie! Przecież w naszej konstytucji jest preambuła: Zapomnieli?
5 miesięcy temu / A.
 
Nie pomaga. Moze Bog tak chce.
5 miesięcy temu / Nick
 
Modlitwa potężna Różaniec, błagać niebo o ratunek.
5 miesięcy temu / Do nick
 
I co teraz?
5 miesięcy temu / nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.