DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Koalicja ponad 400 organizacji potępiła promocję aborcji pod pozorem „opieki medycznej”

Koalicja ponad 400 organizacji potępiła promocję aborcji pod pozorem „opieki medycznej”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thorsten Frenzel)

Koalicja 434 organizacji z 16 krajów potępiła we wspólnej deklaracji starania wpływowych światowych instytucji, które promują aborcję pod pozorem „opieki zdrowotnej”. Międzynarodowy manifest za prawem do życia trafił do ministerstw spraw zagranicznych rządów Kostaryki, Argentyny, Peru i Ekwadoru.

 

Ze względu na bardzo trudną sytuację w Ekwadorze, gdzie pandemia koronawirusa wciąż się rozwija, agendy ONZ zaproponowały władzom w Quito wsparcie humanitarne. Warunkiem udzielenia pomocy jest jednak pełna legalizacja aborcji. Na propozycję zareagowały organizacje społeczne z 16 krajów. Dzięki współpracy 434 organizacji z całego świata powstał dokument będący sprzeciwem wobec oenzetowskiego planu tzw. „reagowania humanitarnego”.

 

Manifest organizacji społecznych jest także odpowiedzią na „Wspólne oświadczenie w sprawie ochrony praw zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz promowania gender w reakcji na kryzys COVID-19”, które formalnie poparli przedstawicieli 69 rządów. Co ciekawe, międzynarodowe agendy ONZ chcą przeznaczyć potężne pieniądze na wsparcie Ekwadoru, z czego 3 mln dolarów miałyby zostać przeznaczone bezpośrednio na szkolenie personelu medycznego, który miałby zostać wyspecjalizowany w wykonywaniu aborcji.

 

„To niedopuszczalne, by próbować wykorzystać sytuację i przez tylne drzwi wprowadzić odrzucane przez konstytucję przestępstwo” – podkreśliła Martha Villafuerte z organizacji „Ekwador dla rodziny”.

 

Deklaracja 434 organizacji przypomina, że społeczność międzynarodowa potrzebuje „skupienia się na polityce publicznej opartej na godności ludzkiej, by skutecznie położyć kres wszelkim próbom ingerowania lub atakowania suwerenności naszych krajów”.

 

Stanowisko obrońców życia i praw człowieka zostało ogłoszone w momencie, gdy ONZ i inne organizacje międzynarodowe nie tylko agresywnie promują aborcję, ale atakują kraje takie jak Stany Zjednoczone, gdzie niektóre organy sądownicze nałożyły na przemysł aborcyjny te same ograniczenia w funkcjonowaniu, co na inne dziedziny medycyny. Tymczasem według zwolenników aborcji, dostęp do tzw. „praw reprodukcyjnych”, czyli de facto zabijania dzieci nienarodzonych, musi być w dobie pandemii priorytetowy i praktycznie nieograniczony.

 

 

Źródło: KAI, LifeSiteNews.com

WMa

 

 

Czytaj także:


„Apeluję o niezwłoczne rozpoczęcie prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w petycji skierowanej do członków komisji sejmowych oraz premiera. Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że najlepszym prezentem polityków na Dzień Dziecka byłaby deklaracja przyjęcia ustawy „Zatrzymaj aborcję”, zdecydowanie zwiększającej ochronę życia od poczęcia.

 
 


DATA: 2020-06-05 17:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ONZ to kryminalna i zbrodnicza organizacja
28 dni temu / kaszub
 
Z jakich powodów nie mówi się o tych zbrodniczych działaniach ONZ w telewizjach działających na terenie POLSKI ? Czy posiadacie info, jak postąpiła w w tej sprawie Polska wobec ONZ ?
29 dni temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.