DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Koalicja PiS-u z Konfederacją? Jarosław Gowin wykluczył współpracę

Koalicja PiS-u z Konfederacją? Jarosław Gowin wykluczył współpracę
Jarosław Gowin. FOT.: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego [CC0]

Niezależnie od ostatecznego wyniku niedzielnego głosowania koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Konfederacją będzie niemożliwa. Wskazują na to zarówno słowa Jarosława Gowina jak i wypowiedzi liderów antysystemowego ugrupowania.

 

Jarosław Gowin – wicepremier a zarazem minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Mateusza Morawieckiego – wykluczył możliwość współpracy Prawa i Sprawiedliwości z formacją walczącą o podobny, jednoznacznie prawicowy elektorat. Polityk zadeklarował jednak, że liczy na samodzielną większość dla PiS-u. Ta będzie jednak pewna dopiero w chwili ogłoszenia oficjalnych wyników.

 

Zaskakujące są natomiast powody absolutnej niechęci Jarosława Gowina do współpracy z Konfederacją. Polityk zarzucił bowiem antysystemowemu komitetowi prorosyjskość. Co więcej, stwierdził, że jest to pierwsza prorosyjska partia w polskim Sejmie po 1989 roku. Wicepremier zdaje się jednak nie pamiętać, że w Sejmie w latach 1989-1991 istniała bardzo silna reprezentacja PZPR. Czy więc komunistów – przez dekady wiernych Moskwie – nie należy uznawać za prorosyjskich, zaś Konfederację można tak określać?

 

Jednak współpraca PiS-u i Konfederacji nie będzie możliwa zapewne także z innego powodu niż tylko trudne do zrozumienia słowa ministra Gowina. Przepaść zapewne nie do przeskoczenia wykopała bowiem w ostatnich dniach kampanii wyborczej podporządkowana partii rządzącej TVP, co podczas wieczoru wyborczego dostrzegali politycy Konfederacji mówiąc o władzach Telewizji Publicznej w bardzo mocnych słowach. TVP mianem „przestępców” określił Robert Winnicki, zaś Janusz Korwin-Mikke wyraził nadzieję, że Jacek Kurski „będzie siedział”. Wobec tego trudno spodziewać się jakiejkolwiek współpracy.

 

 

Źródło: interia.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-10-14 09:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czytałem kiedyś wywiad z Gowinem jako ministrem szkolnictwa w rządzie PiS. W wywiadzie Gowin skrytykował sądownictwo w Polsce. Prowadzący wywiad dziennikarz oczywiście nie zapytał o to, kto był ministrem sprawiedliwości w poprzednim rządzie. Ot, teatrzyk dla mas.
9 miesięcy temu / Marcin
 
Tym samym określił siebie i partię. Nie są partią prawicową.
10 miesięcy temu / Teoś
 
Tak Gowin POPiS tylko
10 miesięcy temu / fastkillilumina
 
Obronca gender i LGBT. Wyznawca nowej lewackiej rewolucji i grabaż naszego szkolnictwa wyższego.
11 miesięcy temu / bac
 
A jeśli będzie na odwrót?!
11 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
czy on jest może masonem? Wszak PIS ma powiązania z masoneria szkocka.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.