DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Koalicja Obywatelska chce odwołania Rzecznika Praw Dziecka. W tle sprawy troska o LGBT

Koalicja Obywatelska chce odwołania Rzecznika Praw Dziecka. W tle sprawy troska o LGBT
fot. Andrzej Hulimka / Forum

Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie Mikołaja Pawlaka z urzędu Rzecznika Praw Dziecka. Liberalni politycy tłumaczą, że w ich opinii Rzecznik nie powinien wypowiadać się na temat ideologii LGBT czy edukatorów seksualnych w szkołach, a więcej przykładać się do kwestii rzekomych prześladowań dzieci ze względu na orientację seksualną.

 

Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej zapowiedziała, że w piątek jej formacja polityczna złoży oficjalny wniosek o odwołanie Rzecznika Praw Dziecka. Była szefowa Nowoczesnej podkreśla, że obecnie pełniący tę funkcję Mikołaj Pawlak, sprzeniewierzył się ślubowaniu. Liberalni politycy twierdzą, że obecny Rzecznik Praw Dziecka kieruje się „fundamentalizmem”, a niektóre jego wypowiedzi „naruszają godność dzieci”. Co więcej, Lubnauer twierdzi, że wypowiedzi Pawlaka „godzą w prawa i bezpieczeństwo dzieci”.

 

– Powinien się zająć kwestią prześladowania dzieci ze względu między innymi na orientację seksualną, powinien się zająć tym, czy dzieci nie przebywają w domach dziecka, czy można w jakikolwiek sposób im pomóc, żeby przebywały w rodzinach zastępczych, a nie w placówkach opiekuńczych – powiedziała Katarzyna Lubnauer podczas konferencji prasowej.

 

Należy podkreślić, że Rzecznik Praw Dziecka wielokrotnie wypowiadał się o współczesnych zagrożeniach dla rozwoju dzieci, także ze strony agresywnych ideologów związanych z ruchem LGBT. Mikołaj Pawlak podkreślał jak wielkie szkody w rozwoju młodego człowieka może przynieść czerpanie wiedzy od liberalnych edukatorów seksualnych.

 

W ostatnim czasie bardzo mocno i zdecydowanie wypowiedział się na temat rozprzestrzeniania się ideologii LGBT. Interweniował również w sprawie rzekomego udostępniania dzieciom i nastolatkom pigułek hormonalnych, prowadzących do zacierania cech płci przyrodzonej.

 

Mikołaj Pawlak stawał także po stronie pro life. Podczas jednego ze swoich wystąpień w Sejmie, apelował o wykreślenie z ustawy możliwości dokonywania aborcji ze względu na prawdopodobieństwo choroby lub niepełnosprawności dziecka. „Przypominam, że przepisy z 2000 r. wyraźnie mówią o ochronie życia od poczęcia, więc unieważniają zapisy kompromisu z 1993 r. Gdyby tą sprawą zajął się Trybunał Konstytucyjny, tego przepisu już by nie było. Prezydent Andrzej Duda również czeka, żeby taką ustawę podpisać i liczę, że jak najszybciej ona do niego dotrze” – mówił Mikołaj Pawlak w kwietniu br.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, TVP Info

WMa

 

 

 


DATA: 2020-09-12 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Boże odwołaj lgbt i PO. Proszę!!!!
2 miesiące temu / Kasia
 
A ten lewy trybunał konstytucyjny to za co bierze nasze pieniądze? Za nic nie robienie?
2 miesiące temu / prawy
 
Zaczynam się bać, gdyż powoli tracę wiarę w skuteczność słów... A złość wzbiera!!
2 miesiące temu / Jac61
 
Brawo dla Pana Rzecznika
2 miesiące temu / Jan
 
Staniemy murem za Mikołajem Pawlakiem i basta!
2 miesiące temu / de em
 
Do odwołania nadawal się ten drugi rzecznik
2 miesiące temu / jackers_ea
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.