DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Koalicja na rzecz klimatu. Są w niej: Schwarzenegger, Clinton, DiCaprio i Sting

Koalicja na rzecz klimatu. Są w niej: Schwarzenegger, Clinton, DiCaprio i Sting
By Bob Doran (The briefing) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Były sekretarz stanu John Kerry ogłosił powołanie koalicji, która miałaby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Znaleźli się w niej: Bill Clinton, Jimmy Carter, aktorzy Arnold Schwarzenegger i Leonardo DiCaprio oraz Sting. Koalicja została nazwana: „World War Zero”.

 

„Zrobimy wszystko, aby świat odpowiedział na kryzys klimatyczny mobilizacją, podobną do tej, dzięki której udało się wygrać drugą wojnę światową”, czytamy na stronie internetowej koalicji „World War Zero”.

 

Jak podkreślił założyciel koalicji John Kerry „żadne państwo nie podejmuje koniecznych kroków w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym”. Dodał, że jedynymi „obrońcami klimatu” są obecnie niektóre organizacje ochrony środowiska oraz młodzi ludzie, tacy jak Greta Thunberg.

 

W koalicji znajdują się m.in. byli przywódcy USA Bill Clinton i Jimmy Carter oraz były gubernator Kalifornii i aktor Arnold Schwarzenegger. Wśród jej założycieli są też aktorzy Leonardo DiCaprio i Ashton Kutcher oraz piosenkarz Sting.

 

Koalicja w ciągu najbliższego roku planuje ponad 10 milionów „rozmów o klimacie” w USA. Spotkania rozpoczną się w styczniu. Odbywać się będą m.in. w bazach wojskowych, kluczowych stanach w amerykańskiej prezydenckiej kampanii wyborczej oraz regionach z problemami gospodarczymi.

 

Będziemy starali się dotrzeć do milionów Amerykanów i innych osób w pozostałych częściach świata, by zmobilizować armię ludzi, którzy żądają natychmiastowego działania ws. zmian klimatu – mówił Kerry w wywiadzie dla dziennika „New York Times”.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2019-12-02 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie podpaljcie lasów to będziecie mieli tlen , a i co2 "okiełznane" ,
2 miesiące temu / naczynia połą
 
Niech najpierw pojadą do Chile i tam powalczą o klimat. Mają blisko.
2 miesiące temu / Robi
 
Mocna ekipa - będzie Nobel jak nic. Jak nie kuchenny, wróć - pokojowy, to przynajmniej z literatury za bajkopisarstwo. Swoją drogą to jak można się tak błaźnić...
2 miesiące temu / Bondaree
 
Najtęższe umysły świata jednoczą się pod wodzą genialnej nastolatki. Brawo. Na obliczach szlachetnych mężów widać zadumę i frasunek. Przemyśliwają w skupieniu nad formą zbawienia świata.
2 miesiące temu / Noe
 
A ile dwutlenku węgla jest emitowane przy produkcji filmu w Hollywood, wydawaniu i promocji płyty albo przy organizacji trasy koncertowej? Ile przy wystawnym, celebryckim trybie życia? Ile przy lotach samolotami - to tam, to tu? Niechaj środowisko filmowo-muzyczne zacznie najpierw od siebie, a dopiero potem potem zaciska pas maluczkim, którzy i tak już ledwo dyszą. Żeby się nie okazało, że za całe to "ratowanie świata" w efekcie zapłacą najbiedniejsi...
2 miesiące temu / Czytelniczka
 
W dziedzinie nauki nie ma lepszej ekipy :
2 miesiące temu / Polonus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.