DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Knebel i więzienie dla krytyków paktu imigracyjnego ONZ. To proponuje polityk Partii Wolności

Knebel i więzienie dla krytyków paktu imigracyjnego ONZ. To proponuje polityk Partii Wolności
Kenny Karpov/SOS Mediterranee/Handout via Reuters/Forum
#CENZURA    #MARRAKESZ    #PAKT    #IMIGRACJA    #UE    #GRANICE    #IMIGRANCI    #HOLANDIA    #POPULIZM

Krytyka paktu imigracyjnego ONZ powinna być zagrożona pozbawieniem wolności – proponuje polityk populistycznej holenderskiej Partii Wolności Marcel de Graaff, a niemiecki Bundestag decyduje się na „ocenzurowanie” 19 obywatelskich petycji, odnoszących się do problemu imigracji. W ten sposób politycy państw UE zaprzeczają jednemu z fundamentów wolności, zawartych w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

 

Rozsypanie się planu poparcia przez wszystkich członków ONZ Światowego Paktu w sprawie Bezpiecznej, Uporządkowanej i Uregulowanej Migracji (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration – GCM), zwanego paktem z Marrakeszu, wywołało wielką nerwowość części europejskich elit politycznych. W swoim pędzie do szerszego otwarcia drzwi na przybyszów z Afryki i Azji są oni gotowi nawet tworzyć przepisy, odbierające podstawowe prawo obywatelskie, jakim jest prawo do wolności wypowiedzi i informacji.

 

Za głoszenie krytyki polityki imigracyjnej karać chcą politycy, którzy powinni najbardziej respektować prawo UE. Jak pisze niemiecki „Epoch Times” , holenderski deputowany do Parlamentu Europejskiego, szef frakcji Europa Narodów i Wolności, Marcel de Graaff stwierdził publicznie, że pakt imigracyjny ONZ został przygotowany po to, aby nadać nowe ramy działania państwom – sygnatariuszom paktu z Marrakeszu. Poza wieloma kontrowersyjnymi zapisami, które rodzą obawy członków ONZ o narzucenie im samych obowiązków, de Graaff przyznał, że w pakcie z Marrakeszu chodzi też o nowe zdefiniowanie pojęcia „mowy nienawiści”. Do tej kategorii zaliczona byłaby m.in. krytyka imigracji i polityków sprzyjających napływowi imigrantów. Karą za szerzenie takiej „mowy nienawiści” byłoby więzienia, a media dające możliwość krytyki byłyby zagrożone odebraniem licencji na działanie.

 

Wyprzedzając wejście w życie zapisy z paktu z Marrakeszu, niemiecki Bundestag już zastosował cenzurę wobec 19 petycji obywatelskich, które przedstawiają stanowisko negatywne wobec tego dokumentu. Członkowie Komisji Petycji Bundestagu większością głosów zdecydowali, że treści zgłoszonych przez obywateli petycji nie będą publikowane, ponieważ debata nad nimi byłaby zagrożeniem dla „dialogu międzykulturowego”.

 

PK

Na podstawie: Epoch Times, Hlavne Spravy, Parlamentne Listy, B.Z. Berlin

 


DATA: 2018-12-06 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakże mogłoby być inaczej. Marakesz i Kalifat.
ponad 1 rok temu / Z
 
Do ?: Oczywiście, że Partia Wolności ;) Jak głosili towarzysze rewolucjoniści "Nie ma wolności dla wrogów wolności". U nas też był taki towarzysz, który wymachiwał kułakiem z mównicy i wrzeszczał, że "Nie ma zgody na brak zgody" ;)
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
I to właśnie jest faszyzm w czystej postaci: Bundestag już zastosował cenzurę wobec 19 petycji obywatelskich, które przedstawiają stanowisko negatywne wobec tego dokumentu. I tylko nie mów mi, że unia jest pro wolnościowa.
ponad 1 rok temu / Zoltar
 
Ci hitlerowcy i inni lewacy tak maja
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Powtarzam do znudzenia. Polska powinna wystąpić z EU. Sprzedawanie wolności, duszy za nędzne dopłaty do ogromny błąd
ponad 1 rok temu / Start warszawiak
 
Partia Wolności???!!!
ponad 1 rok temu / ?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.