DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Kluzik-Rostkowska straszy „wojną religijną”

Kluzik-Rostkowska straszy „wojną religijną”

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska stwierdziła, że szkoła musi być neutralna światopoglądowo, podobnie nauczyciele. Postraszyła także „wojną religijną w polskiej szkole”.


Minister edukacji narodowej odniosła się do propozycji, według której „Deklarację Wiary” poza lekarzami mogliby składać także nauczyciele. - Mam nadzieję, że ten dokument pozostanie wyłącznie w sferze projektu. Mam nadzieję, że nie stanie się przyczynkiem do rozpętania jakiejś wojny religijnej w polskiej szkole – stwierdziła polityk PO. Podkreśliła, że publiczna szkoła w Polsce musi być „neutralna światopoglądowo” i zrobi wszystko, by ta „neutralność” została zachowana.


Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że jeśli nauczyciele będą uczyć zgodnie z zapisami takiej deklaracji, to powinni się liczyć z reakcjami dyscyplinarnymi. Polityk PO podkreśliła, że w trakcie sierpniowego spotkania z kuratorami oświaty uczuli urzędników na to, by „strzegli neutralności światopoglądowej szkoły”.


Minister stwierdziła, że nauczyciel deklarujący przywiązanie do wiary… łamie konstytucję i przepisy Karty Nauczyciela. Jak się po raz kolejny okazuje, „neutralność” światopoglądowa wymaga od chrześcijan, by ignorowali głos sumienia.Źródło: gość.pl

mat


DATA: 2014-07-29 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu nie chodzi o żadną neutralność, tu toczy się wojna przeciw Bogu i jego kościołowi. To nieprawdopodobne, jak zdeprawowana mniejszość narzuciła swoją wypaczoną wizję świata większości.
ponad 6 lat temu / mao
 
"Jak się po raz kolejny okazuje, ?neutralność? światopoglądowa wymaga od chrześcijan, by ignorowali głos sumienia." Raczej wprost należy powiedzieć:Jak się po raz kolejny okazuje, ?neutralność? światopoglądowa wymaga od chrześcijan, by wyrzekli się wiary!
ponad 6 lat temu / Janek
 
Widac wyraznie jak katolicy sie boja i sami sobie nie wierza. Przez 2000 lat istnienia Kosciola zadna deklaracja nie byla potrzebna.Teraz raptem podpisuj.Kto chce wierzyc ten wierzy to jego osobista sprawa i nie potrzebny do tego papierek. Troche to przypomina diabla, ktory z cyrografem ugania sie za niewinnymi duszyczkami.
ponad 6 lat temu / zibi57
 
Skąd u niej takie poglądy. Podobno u nas nie ma cenzury? Dlaczego ma być ateizacja?
ponad 6 lat temu / ewa
 
Neutralność światopoglądowa to utopia. To bierność, władza każe nam nic nie robić i być posłusznym. Kiedyś mówiło się: "bierny, mierny, ale wierny". Neutralność światopoglądowa to komuna w najgorszym wydaniu. My chrześcijanie jesteśmy wolni, aktywni, a nie bierni. Bierny to niewolnik. My wierzymy 24 godzin na dobę, żyjemy Chrystusem, daje różnorakie świadectwa wiary. Duch Święty nas umacnia i ożywia. Nauczyciele, którzy wierzycie w Jezusa Chrystusa czas na was, bądźcie mocni, nie jesteście przecież niewolnikami "cywilizacji śmierci" i Pani Kluzik-Rostkowskiej. Postać tego świata przeminie. Warto się trudzić i walczyć o Niebo !
ponad 6 lat temu / marek
 
Gdyby szkoła miała być neutralna światopoglądowo to chrześcijaństwo by jej nie przeszkadzało. A w ten sposób wydało się, że jakaś inna antychrześcijańska religia ma dominować w edukacji.
ponad 6 lat temu / mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.