DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Klub Rzymski opracował dla Komisji Europejskiej „Kompas wdrażania Zielonego Ładu”

Klub Rzymski opracował dla Komisji Europejskiej „Kompas wdrażania Zielonego Ładu”

Klub Rzymski – znany z opracowań wzywających do ograniczenia liczby ludzi na świecie – opracował program transformacji Unii Europejskiej, tak by wprowadzić Zielony Ład. Zmienić należy… wszystko. Produkcję, konsumpcję, system finansowy, podejście do zasobów naturalnych, a także – politykę i przywódców politycznych. Wszystko w imię neutralności węglowej i zrównoważonego rozwoju.

 

Wstęp do raportu „A System Chande Compass” przygotowała szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, zwracając uwagę, że Europa potrzebuje „systematycznego podejścia”, aby osiągnąć cele klimatyczne zawarte w Zielonym Ładzie i stworzyć „sprawiedliwe oraz dostatnie społeczeństwo”. „Europa posiada potencjał wyjścia z obecnego kryzysu, aby stać się bardziej sprawiedliwym, zamożniejszym, bardziej zrównoważonym i odpornym społeczeństwem” - napisała przewodnicząca Komisji Europejskiej. Von der Leyen ma za zadanie pokierować „zieloną transformacją” w celu „ukształtowania architektury społecznej, gospodarczej i ekologicznej kontynentu na dziesięciolecia”. Raport opublikowany 23 października przez Klub Rzymski i firmę doradczą SYSTEMIQ opisuje, w jaki sposób Unia może przeprowadzić dekarbonizację i do roku 2050 osiągnąć cel neutralności węglowej Klub Rzymski bazuje na wypracowanych już kilkadziesiąt lat temu założeniach dotyczących przeludnienia i tzw. zrównoważonego rozwoju.

 

Obecna pandemia – zauważyli autorzy dokumentu – stwarza doskonałą okazję do przeprowadzenia szybkiej i skoordynowanej transformacji. Kosztowne i bolesne dla społeczeństwa zmiany wprowadzane przy okazji „pandemii” mają zaowocować stworzeniem „bardziej zamożnej, zrównoważonej i odpornej” gospodarki. - To, czego naprawdę potrzebujemy, to gruntowna zmiana sposobu, w jaki produkujemy i konsumujemy w naszej gospodarce, a także sposobu, w jaki żyjemy i pracujemy – zaznaczył podczas prezentacji raportu Kurt Vandenberghe, doradca von der Leyen ds. Europejskiego Zielonego Ładu. - [Zielony Ład] wymaga ponownego przemyślenia naszej polityki, ponownego przemyślenia naszych sposobów pracy, a przede wszystkim wymaga, abyśmy odważyli się zmienić nasze ramy mentalne – dodał.

 

Lansowany program „modernizacji społeczno-ekonomicznej” może – zdaniem Sandrine Dixson-Declève, współprzewodniczącej Klubu Rzymskiego – być z powodzeniem wdrażany właśnie teraz w „super roku”, na początku „dekady zmian”. Raport zawiera „Kompas zmian systemowych”, wskazując na dziesięć elementów, które wymagają przedefiniowania, chodzi w tym przypadku między innymi o przywództwo polityczne, wskaźniki realizacji programu zrównoważonego rozwoju, system finansowy, system własności itp. Zmianie musi ulec zarządzanie. Wszelkie nowinki mają być wprowadzane „szybko i wspólnie”. Vandenberghe stwierdził, że obecna niepewność dotycząca „zmian klimatycznych i pandemii”, a także konieczność wprowadzenia głębokich zmian, wymaga szybkiego wdrożenia rozwiązań określonych w raporcie. Von der Leyen wskazuje z kolei, że Europejski Zielony Ład jest nową strategię wzrostu, który ma na celu przekształcenie Unii Europejskiej do roku 2050 w społeczeństwo z nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarką o zerowej emisji netto gazów cieplarnianych. Wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu i odbudowa po koronawirusie to „dwie strony tej samej monety” – napisała szefowa KE.

 

Kompas zmian systemowych uwzględnia równoważony rozwój i kryzys COVID-19. Jak czytamy, przyjmuje „prostą i spójną perspektywę: nadmierne wykorzystanie zasobów naturalnych jest jedną z głównych przyczyn zmian klimatu, utraty różnorodności biologicznej, zanieczyszczenia i negatywnych skutków dla zdrowia ludzkiego. Radykalne oddzielenie zasobów i zrównoważony rozwój stanowią odpowiedź na wiele naszych wyzwań środowiskowych, społecznych i zdrowotnych”. Najistotniejsze jest ograniczenie suwerenności państw i wprowadzenie globalnego zarządu surowcami. Należy odejść od gospodarki opartej na własności na rzecz gospodarki, w której obywatele nie potrzebują rzeczy takich jak samochody, lodówka, domy itp., a jedynie usług w tym zakresie. Europa winna postawić nacisk na gospodarkę o obiegu zamkniętym, cyfryzację i prywatyzację usług społecznych przez firmy IT. Winno się indoktrynować młodych ludzi od najmłodszych lat, by chętnie realizowali program zrównoważonego rozwoju i zaakceptowali wyższe podatki. Należy wymienić liderów na wszystkich poziomach i we wszystkich sferach społecznych, ponieważ konieczne jest zarządzanie globalne, gdzie wszyscy realizują jeden plan (wspólne kierunki polityki na poziomie całego systemu).

 

Kompas przewiduje zmianę wszystkiego. Należy wymienić nie tylko elitę, przywódców, ale zmienić pojęcie prosperity i oddzielić je od wykorzystania zasobów naturalnych, zmienić zasady rządzenia, suwerenności, konsumpcji. Należy także przemodelować finanse, by wspierać przechodzenie od kultury posiadania do używania, zmienić pojęcie kapitału społecznego, postępu itp. Niezwykle ważną rolę odgrywać ma dalsza cyfryzacja gospodarki.

 

Źródło: euractiv.com, systemiq.earth

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-10-27 08:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powiem szczerze że lepsi też do przeprowadzenia tych planów byliby inni niż pani której nazwisko kojarzy się z klamaniem. Z języka obcego oczywiście. Słuchając tych planów nie wiem czy mi się wydaje ale chyba nie ma w tym nic o islamie i in.
2 miesiące temu / nrfi
 
Zielona komuna zielona zgnilizna która chce rządzić światem
2 miesiące temu / Jurek
 
A wszystko w imię tego, aby znowu najgodniejsi wybrańcy mogli pić szampana w imieniu ludu, który w tym samym czasie zadowolić się będzie musiał zgniłymi ziemniakami. Kto pamięta noc komunizmu w Polsce, ten wie o czym piszę.
2 miesiące temu / 123
 
W uzupełnienie do tego artykułu powinna być zamieszczona szeroka i dogłębna informacja o tym, czym jest "klub rzymski". Jestem skłonny twierdzić, ze wielu spośród czytających wie więcej o Romie lub Lazio, niż o tym "ideologicznym gnieździe", którego celem jest otwarcie nowej epoki i urzeczywistnianie jedynej światowej religii, zwanej New Age.
2 miesiące temu / W-Sawa
 
Czyli system komunistyczny globalnie zarządzany. Dla niepoznaki nazwany zielonym ładem.
2 miesiące temu / Ja
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.