DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Klub Inteligencji Katolickiej sprzeciwia się profanacji cudownego wizerunku Matki Bożej

Klub Inteligencji Katolickiej sprzeciwia się profanacji cudownego wizerunku Matki Bożej
By Aw58/Wikimedia

Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec profanacji wizerunku Matki Bożej. Działacze KIK podkreślają, że domalowanie na obrazie tęczowych barw, symbolu homoseksualnego ruchu LGBT, jest „oburzające i niedopuszczalne”.  

 

„Jako katolicy KIK w Częstochowie i jako mieszkańcy Duchowej Stolicy Polski, do której przybywają zgodnie z kilkusetletnią tradycją miliony pielgrzymów z kraju i ze świata, aby czcić, oddawać hołd oraz modlić się do Matki Najświętszej i Jej Syna Jezusa Chrystusa, stanowczo sprzeciwiamy się naruszeniu świętości cudownego wizerunku Czarnej Madonny, jak również pośrednio miejsca, w którym przebywa” – czytamy w stanowisku Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie w sprawie profanacji cudownego obrazu Matki Bożej.

 

„Domalowanie w aureolach świętych Wizerunków kolorowych pasków symbolizujących środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transgenderystów LGBT i ich rozpowszechnianie jest oburzające i niedopuszczalne” – czytamy w tekście. Częstochowski KIK podkreśla, że „wolność niewłaściwie pojęta i uzasadniana przez LGBT w swoim czynie nie może ograniczać wolności innych osób poniżając równocześnie ich godność i zapatrywania”.

 

„Niedopuszczalna jest również niewłaściwie pojęta tolerancja ze strony tzw. obserwatorów, tłumacząca „względami artystycznymi” zaistniałe zdarzenie. Każdy artysta powinien być człowiekiem wrażliwym i właściwie rozumieć granice etyczno – moralne, których nie można przekroczyć uznając podstawowe prawo każdego człowieka do wzajemnej godności i szacunku. Żadna tzw. wizja artystyczna nie może tłumaczyć profanacji, poniżania i obrażania uczuć religijnych i godności człowieka” – piszą członkowie Zarządu KIK.

 

Przypomnijmy, że do profanacji doszło nocą z 26 na 27 kwietnia w pobliżu płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na śmietnikach oraz przenośnej toalecie lewicowcy rozklejali plakaty i nalepki z wizerunkami Matki Bożej Częstochowskiej i Dzieciątka Jezus, których aureole wymalowane były w barwy tęczy z kolorystyką charakterystyczną dla symbolu lobby homoseksualnego. W związku ze sprawą, policja postawiła zarzuty obrazy uczuć religijnym dwóm osobom.

 

Zgodnie z artykułem 196 Kodeksu Karnego, „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – przynajmniej teoretycznie.

 

 

Źródło: Kai, Polsat News

WMa

 


DATA: 2019-05-24 19:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie oddamy Polski Żydom.
4 miesiące temu / nick
 
Zarazę, która podnosi rękę na Maryję którą wybrał Bóg należy wypalić gorącym żelazem do korzenia.
4 miesiące temu / BHO
 
Wyjścia 20:4-6 4 Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą; 6 A czyniący miłosierdzie nad tysiącami tych, którzy mię miłują, i strzegą przykazania mego.
4 miesiące temu / Wyjścia 20:4-6
 
Ą inne KIK-i? Czyżby profanacja im nie wadziła? Warszawskiemu zapewne nie.
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Czy KiK krakowski wogóle reprezentuje interesy kościoła Katolickiego czy .......i swoje .p. Wożniakowskiego wydawnictwa ZNAK,TP??
4 miesiące temu / ????
 
Petycję "W OBRONIE WIZERUNKU MATKI BOSKIEJ CZESTOCHOWSKIEJ? można podpisać na portalu petycjeonline.com www.petycjeonline.com/wobroniewizerunkumatkiboskiejczstochowskiej?uv=15333104
4 miesiące temu / Lesław B.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.