DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tomasz, przecież sam na tym forum walczysz z Doktryną Katolicką. W innym wątku napisałeś: "Pewnej osobie przyśniło się że może być nauczycielem ale jest w błędzie." Tak więc nawet nie wiesz że KAŻDY chrześcijanin ma obowiązek być nauczycielem, bo ma obowiązek głosić Ewangelię. Tak chrześcijanom polecił Pan Jezus. Jeśli uznajesz słowa Pana Jezusa za błąd, to jesteś HERETYKIEM. Dodatkowo, nie odczytujesz Pisma Św. w świetle Doktryny Katolickiej i Tradycji Katolickiej, bo cytujesz fragmenty dotyczące pogan gdy rozmowa jest o chrześcijanach, a ponadto siejesz zgorszenie nie dość że samemu nie chcąc roztropnie wypełniać Przykazania Miłości Bliźniego, to dodatkowo namawiasz do grzechu zaniechania inne osoby.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
R bierze "Katolików pod włos"Grzegorz Braun.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Hehehe, dobre. Jeszcze trochę a Tomaszowi w końcu się uroi że wszyscy na tym forum to ja. Nawet on sam :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Pewna osoba ma problemy z Filozofią i Teologią scholasryczną.Chyba R występuje też pod innym nic .Nigdy nie zwracał uwagi odnośnie ortografii.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Pewna osoba zniżyła się do słownictwa pasującego do pijaków a nie do inteligencji.Nikogo nie nazwałem"świnią" i innymi epitetami którymi nie powinni używać ludzie zliczający się do inteligencji .Proszę nie manipulować moimi wypowiedziami na forum i ich przekręcanie. \'
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
W pewnej kwestii pochwalę KB. Przynajmniej potrafi poprawnie zacytować czyjeś wypowiedzi. Nie wiem po co, bo cytowanie ma sens wtedy gdy chce się je wykorzystać do poparcia lub obalenia jakiejś tezy, a nie na zasadzie "sztuka dla sztuki". Ale widocznie KB tak ma i musi tak mieć. No to zrewanżuję się próbką twórczości KB: "Osobnik ukrywający się pod nazwą "Tomasz" nazwał mnie "świnią", bo mu łagodnie i grzecznie zwróciłem uwagę, że ma problemy z ortografią i logiką. Ponieważ takie dictum przeszło przez moderatora (zawiesił w tym wypadku regulamin?) nazwałem "Tomasza" debilem." Natomiast, wnioski jakie usiłuje wyciągnąć KB, cały czas są błędne, ale widocznie KB tak ma i musi mieć. Wyjaśniam kumatym (czyli nie-drobiowi): nie nadaję się na przywódcę. Nie mam do tego predyspozycji. Natomiast, skoro już tak sobie teoretyzujemy, mógłbym służyć doradztwem. Gratis. I bez zobowiązania ze strony przywódcy do stosowania moich rad :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Próbka twórczości osobnika ukrywającego się pod nazwą "Rozczarowany": "Tutejsze nieloty (zarówno gdaczące jak i paplająco-plecące) nawet nie rozróżniają etc.". Dalej pisze o "partii wodzowskiej trzymającej rządy w Polsce" - chodzi mu oczywiście o "PiS". Następnie biadoli (kulawą polszczyzną): "(...) no i sam widzisz. Są tacy zaparci w swej wściekłości, którzy nigdy nie przyjmą propozycji pojednania prawicy". Na pytanie: "Otwarta jest jedynie kwestia przywództwa, gdyż potrzebny jest niekwestionowany autorytet" odpowiada tak: "No i właśnie - KTO miałby być przywódcą?". Znaczy: tym "autorytetem" nie jest jednak wódz "partii wodzowskiej trzymającej rządy w Polsce" (mistrz intrygi Jarosław Aleksander, realizujący "testament" defensora patriae Lecha Aleksandra). Więc kto? A raczej "KTO"? A to takie proste (R. tylko się tak kryguje, udaje skromnisia): gigant intelektu, genialny strateg Rozczarowany. A raczej ROZCZAROWANY.
ponad 4 lata temu / wwm
 
Tradycja Katolicka To jak ją Kościół rozumiał przez wieki.NIE"PRAWICA"NIE"LEWICA"TYLKO POLSKA KATOLICKA KONSERWATYWNA.Partie polityczne dbają tylko o swoje interesy.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
@Rozczarowany: Dziękuję za odniesienie się do komentarza. Fakt, jestem nowy i nie wiem, co się działo wcześniej na forum. Wydaje mi się jednak (może jestem w błędzie), że nie wszystko da się przekazać jako własne poglądy podczas komentowania. Sam wiesz: ile razy to już poruszaliśmy temat aborcji w Chinach. Pewnie sądzisz, że popieram, bo pisałem co pisałem. A to nieprawda! Tylko takie złudzenie, bo popierałem władze Chin i starałem się dostrzec konsekwencje braku owej "regulacji urodzeń". Polska ma swoje problemy i nigdy nie pozwoliłbym na to, by ktoś powiedział, że rodzi się nas za mało i że aborcja jest potrzebna. Może więc tylko wydaje się nam, że myślimy inaczej? Nie mówię tu tylko o Tobie i o mnie, ale o nas wszystkich, którzy toczymy spory, choć mamy podobne myślenie. Może nie zawsze zgadzamy się z władzą, nawet nową, ale Ewangelia? Przykazania? Raczej nie powinno być problemu, bo byłby to nasz (katolików) duży problem.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec, bez przesady, to nie są bzdety. Być może poziom dyskusji z niektórymi osobami nie jest wysoki, ale poruszane zagadnienia są wagi poważnej. Może faktycznie nie w tym wątku, gdyż w tym wątku widzisz tylko echa ostrzejszych dyskusji z innych wątków. A tam spory dotyczyły jednego z podstawowych zagadnień Ewangelii - podejścia do Przykazania Miłości Bliźniego. Propozycja zjednoczenia pod czymś nowym - kto wie, może to by miało sens. Wiesz, mimo że nie zgadzamy się w wielu kwestiach, to z Tobą czy np. TFilipem widziałbym możliwość współpracy dla dobra Kościoła i Polski, bo posiadacie zdolność merytorycznej argumentacji i kontrargumentacji. No i właśnie - KTO miałby być przywódcą? Węgry mają Orbana, Białorusini Łukaszenkę. A obecna skłócona wewnętrznie Polska?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
O jakieś bzdety się sprzeczacie będące szczególikiem wizerunkowym. Uważam, że prawica powinna się zjednoczyć nie pod szyldem istniejącej grupy, tylko pod czymś nowym. Płaszczyzną powinien być antykomunizm w pełni tego znaczenia. Przyjąć w każdej dziedzinie polityki antylewicowy kurs - żadnego socjalizmu, żadnych wydatków społecznych, żadnej demokracji (tyle, ile musi być w obecnych realiach; po zwycięstwie zmiana ustroju), prywatyzacja całej gospodarki itd., bezkompromisowy konserwatyzm społ. Tylko tyle i aż tyle. Gdyby dochodziło do nieporozumień, robimy coś przeciwstawnego lewicy. I to nas będzie jednoczyło. To naprawdę może być proste. Otwarta jest jedynie kwestia przywództwa, gdyż potrzebny jest niekwestionowany autorytet.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Nie"Prawica"nie"lewica" tylko Polska Katolicka Konserwatywna "KOŚCIÓŁ SZKOŁA STRZELNICA MENNICA"
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec, no i sam widzisz. Są tacy zaparci w swej wściekłości, którzy nigdy nie przyjmą propozycji pojednania prawicy.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Tomasz! znowu zapomniałeś podać pełną nazwę-hasło: "KOŚCIÓŁ-SZKOŁA-STRZELNICA-MENNICA"; bez tego ostatniego nie pokonamy przeciwników i wrogów Polski i Polaków, obojętnie pod jakim szyldem się schowają i jakie by nie pletli bzdury (nie poparte oczywiście żadnymi konkretnymi działaniami tylko pozorowanymi) o tym jakimi to są "katolikami" i "patriotami"; niech sobie pletą i bajdurzą; życie to zweryfikuje; ważne, żeby być przygotowanym na to; żeby nie dać się zaskoczyć; chociaż każdy myślący samodzielnie już chyba widzi co się dzieje i zaskoczenia być nie powinno; dlatego nie ma się co bezradnie rozglądać nie wiadomo za czym, tylko trzeba działać w myśl hasła powyżej;
ponad 4 lata temu / JARO
 
Jest osoba na forum która ma alergię na Katolicki Ruch Narodowy Obóz Wielkiej Polski idee Konserwatywną.Nie"Prawica\' nie"Lewica"tylko Polska Katolicka Konserwatywna."KOŚCIÓŁ SZKOŁA STRZELNICA"
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec, dobra koncepcja, tylko... osobiście nie wierzę czy Ci się uda pogodzić choćby tutejsze antylewactwo. A co dopiero w skali całej Polski...
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Panowie, proszę. Musimy razem działać przeciwko lewactwu, a nie dzielić włos na czworo. Proponuję przyjęcie wolnościowych poglądów będących zaprzeczeniem wszystkiego co lewicowe włącznie z socjalizmem gosp. oraz demokracją. Postawmy na prawicowość na każdym kroku i zaniechajmy wszelkie spory.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Odezwał się wróg katolicyzmu i konserwatyzmu. Wiadomo jego poglądy są bliskie poglądom narodowych socjalistów :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Odezwał się wróg Ruchu Narodowego Obozu Wielkiej Polski idei Konserwatyzmu.Nie "Prawica" nie"lewica" Tylko Polska Katolicka i Konserwatywna.Wiadomo jego poglądy są bliskie poglądom Pana Terlikowskiego,
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Dziwne, że wyleciał po tym jak wytknął PiS popieranie neobanderyzmu. Ten kukiz mi zawsze ukrami śmierdział.
ponad 4 lata temu / AntyUPA
 
Tutejsze nieloty (zarówno gdaczące jak i paplająco-plecące) nawet nie rozróżniają taktyki oraz sporów w partii wodzowskiej trzymającej rządy w Polsce, które to taktyka/spory NIE PROWADZĄ do rozłamu i utraty tejże władzy, od sporów w ugrupowaniu które miało być zdaniem niektórych antysystemowym wybawieniem dla Polski, a które to spory PROWADZĄ do rozłamu i do tradycyjnego rozbicia polskiej prawicy na nic nie znaczący polityczny plankton.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@R. "Macie swoje "wspaniałe" Kukiz15 w akcji...". Do kogo to piszesz, partyjny agitatorze? Do wyborców Winnickiego? Prezes Jarosław (na czele "wspaniałego" "PiS-u") jest dla Winnickiego groźniejszy, niż jakiś śmieszny Kukiz. Gdyby to od prezesa Jarosława zależało, to ktoś taki jak Winnicki (czy inny Rzymkowski) nie tylko nie byłby posłem, ale w ogóle by nie zaistniał jako osoba publiczna. "PiS" realizuje "testament" Lecha (słowa prezesa Jarosława). A Lech - jeszcze jako prezydent Warszawy - nie chciał się zgodzić na pomnik Dmowskiego. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (17 maja 2008 roku) oświadczył: "ja mam głęboką niechęć do endecji".
ponad 4 lata temu / wwm
 
W PIS także się Kłócą..RN zawsze był zwalczany za swój Katolicyzm dbanie o interesy Polski i Polaków tak było za Sanacji Narodowcy gnili w Berezie Kartuskiej oraz w więzieniach.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Cały RN był zwalczany zarówno przez Sanację władze komunistyczne tylko dla tego że zawsze myślał po Katolicku i kierował się interesami Polski i Narodu.Powtórzenie Historii.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Jest już Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny. Cóż stoi na przeszkodzie, by powołać Narodowo-Liberalne Koło Poselskie (bo demokratami narodowcy nie są, zaś wolnorynkowcami - tak)? Teraz nie tylko nie ma przeszkody, a jest konieczność! Być może i klub by się udało zbudować.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Macie całe "wspaniałe"PIS w akcji przyjmuje "uchodźców" z Afryki Północnej a mieli być tylko Chrześcijanie z Syrii.KUKIZ 15 Klub Partii Politycznych w którym dochodzi do sporów między politykami w PIS tak samo się sprzeczają tak samo jest w pozostałych Partiach Politycznych.Na posiedzeniach Rządu politycy skaczą sobie do gardła.Tylko przed kamerami są uśmiechnięci.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
A w innym artykule tutaj WCzc. Kukiz twierdzi, że jego ugrupowanie znakomicie się dogaduje... Czyżby to początek rozłamu, o którym było głośno niedawno?
ponad 4 lata temu / TFilip
 
Co to jest Kukiz15 zlepek ludzi o różnych poglądach, którzy chcieli być posłami i robić zadymę. Nie wyszło bo PiS ma ponad 50%,a zatem lewactwo w Kukiz\'15 wyrzuca tych co myślą prawicowo. Ot i cała diagnoza
ponad 4 lata temu / WojtekP
 
Kukiz15 nie przetrwa 2016, parcelację czas zacząć... A p. Winnicki był-jest niewygodny dla partii pseudoantyestablishmentowych! Kto następny p. Wilk?
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Macie swoje "wspaniałe" Kukiz15 w akcji...
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Lubię Winnickiego. Jest mądry i wie czego chce. Nawet to jego oświadczenie jest stonowane, bez śladów oburzenia (które na pewno czuje). Mam nadzieję, że będzie robił dobrą robotę dla Polski. Rozdźwięk między Ruchem Narodowym a resztą klubu Kukiz`15 można było przewidzieć już przed wyborami. Z jednej strony mamy spójną ideowo i personalnie strukturę polityczną, z drugiej - formację eklektyczną i niezbyt wyrazistą. Jeśli sprawy pójdą w takim kierunku, to RN oddzieli się od Kukiza i utworzy własne koło poselskie. Tajemnicza jest wiadomość, że Winnicki miałby być zdjęty z funkcji prezesa RN. Dlaczego? Czyżby jakieś tajne służby maczały w tym palce?
ponad 4 lata temu / TZ.
 
W partii Kukiz ujawniły się śpiochy, reprezentanci 12 - milionowej "mniejszości". Stąd prawdopodobnie kłopoty Winnickiego.
ponad 4 lata temu / nie zaskoczony
 
Jasne, że muszą go usunąć. Wszystko co robi jest zgodne z polską racją stanu. Taki człowiek w spisku przeciw Polsce nie ma racji bytu.
ponad 4 lata temu / Alka
 
zadziałał PiS przez przejęte służby? poseł Winnicki patrzył dość dokładnie na ręce rządzącym, co się może im nie podobać; zadawał dość proste, ale i niewygodne, i czytelne dla Polaków pytania, zwłaszcza przed zbliżającym się "sprzedaniem" nas do niewoli Usraela;
ponad 4 lata temu / JARO
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.