DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kłopoty posła Roberta Winnickiego. Został usunięty z prezydium klubu Kukiz‘15

Kłopoty posła Roberta Winnickiego. Został usunięty z prezydium klubu Kukiz‘15
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Robert Winnicki został usunięty z prezydium klubu poselskiego Kukiz’15 – poinformował na Twitterze dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski. Zastąpi go Tomasz Rzymkowski.


Dziennikarz „Do Rzeczy” napisał także, że już niedługo Winnicki przestanie być prezesem Ruchu Narodowego.

„Poseł @RobertWinnicki został usunięty z prezydium Kukiz '15. A wkrótce straci funkcje prezesa RN" - napisał na Twitterze.

 

Robert Winnicki od 2015 roku jest posłem do parlamentu RP. W październikowych wyborach uzyskał mandat startując z list Kukiz‘15. W latach 2009-2013 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Szefem Ruchu Narodowego Winnicki jest od początku istnienia organizacji.

 

Do medialnych doniesień odniósł się na Facebooku poseł Winnicki.

 

„Prawdziwą jest informacja, że, pod moją nieobecność, decyzją władz klubu Kukiz'15 i przy współpracy posłów z mojego środowiska, zostałem usunięty w czwartek z prezydium klubu. Z naszymi posłami różnimy się na tym etapie w podejściu do niektórych spraw, zwłaszcza pod kątem stopnia asertywności na linii RN - władze klubu K'15 i inne ugrupowania. Nie zamierzam publicznie wyrażać swojej oceny takiego zachowania. Najistotniejszy jest fakt, że nie będzie to miało wpływu na moją pracę poselską - przy projektach legislacyjnych jakie już złożyłem i nowych, które będę składał, a także w komisjach, podkomisjach czy w Zespole Narodowo-Demokratycznym” – czytamy w facebookowym wpisie posła.

 

Winnicki zdementował doniesienia jakoby „miał opuszczać funkcję prezesa Ruchu Narodowego”.

„Nie mam takich planów a Zarząd Główny Ruchu Narodowego udzielił mi w ostatnich dniach zdecydowanego wsparcia w prowadzonej pracy parlamentarnej i politycznej” – napisał szef RN.

 

Jak podkreślił Winnicki „Polityk powinien zajmować się służbą, pracą na rzecz kraju. Musi przy tym, niestety, brać udział w czymś, co jest nieodłącznym elementem tej służby, czyli w walce politycznej, której celem jest realizacja Idei. Nie po to zostałem posłem, by cztery lata się nie wychylać i grzać fotel, lecz by budować, w każdych, lepszych czy gorszych, warunkach, siłę narodowego ugrupowania i realizować narodowy program dla dobra kraju”.

 

luk

 

 

 


DATA: 2016-02-15 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tomasz, przecież sam na tym forum walczysz z Doktryną Katolicką. W innym wątku napisałeś: "Pewnej osobie przyśniło się że może być nauczycielem ale jest w błędzie." Tak więc nawet nie wiesz że KAŻDY chrześcijanin ma obowiązek być nauczycielem, bo ma obowiązek głosić Ewangelię. Tak chrześcijanom polecił Pan Jezus. Jeśli uznajesz słowa Pana Jezusa za błąd, to jesteś HERETYKIEM. Dodatkowo, nie odczytujesz Pisma Św. w świetle Doktryny Katolickiej i Tradycji Katolickiej, bo cytujesz fragmenty dotyczące pogan gdy rozmowa jest o chrześcijanach, a ponadto siejesz zgorszenie nie dość że samemu nie chcąc roztropnie wypełniać Przykazania Miłości Bliźniego, to dodatkowo namawiasz do grzechu zaniechania inne osoby.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
R bierze "Katolików pod włos"Grzegorz Braun.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Hehehe, dobre. Jeszcze trochę a Tomaszowi w końcu się uroi że wszyscy na tym forum to ja. Nawet on sam :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Pewna osoba ma problemy z Filozofią i Teologią scholasryczną.Chyba R występuje też pod innym nic .Nigdy nie zwracał uwagi odnośnie ortografii.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Pewna osoba zniżyła się do słownictwa pasującego do pijaków a nie do inteligencji.Nikogo nie nazwałem"świnią" i innymi epitetami którymi nie powinni używać ludzie zliczający się do inteligencji .Proszę nie manipulować moimi wypowiedziami na forum i ich przekręcanie. \'
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
W pewnej kwestii pochwalę KB. Przynajmniej potrafi poprawnie zacytować czyjeś wypowiedzi. Nie wiem po co, bo cytowanie ma sens wtedy gdy chce się je wykorzystać do poparcia lub obalenia jakiejś tezy, a nie na zasadzie "sztuka dla sztuki". Ale widocznie KB tak ma i musi tak mieć. No to zrewanżuję się próbką twórczości KB: "Osobnik ukrywający się pod nazwą "Tomasz" nazwał mnie "świnią", bo mu łagodnie i grzecznie zwróciłem uwagę, że ma problemy z ortografią i logiką. Ponieważ takie dictum przeszło przez moderatora (zawiesił w tym wypadku regulamin?) nazwałem "Tomasza" debilem." Natomiast, wnioski jakie usiłuje wyciągnąć KB, cały czas są błędne, ale widocznie KB tak ma i musi mieć. Wyjaśniam kumatym (czyli nie-drobiowi): nie nadaję się na przywódcę. Nie mam do tego predyspozycji. Natomiast, skoro już tak sobie teoretyzujemy, mógłbym służyć doradztwem. Gratis. I bez zobowiązania ze strony przywódcy do stosowania moich rad :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.