DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Kłopoty ministra Millera - śledztwo wobec BOR wznowione

Kłopoty ministra Millera - śledztwo wobec BOR wznowione
fot. Maciej Biedrzycki/FORUM

Wznowione zostanie śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków, oraz niewłaściwego nadzoru nad BOR w dniu katastrofy smoleńskiej – 10 kwietnia 2010 roku.

 

Sąd Rejonowy Warszawa – Mokotów rozpoznał zażalenia Marty Kaczyńskiej i pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego mec. Piotra Pszczółkowskiego w sprawie umorzenia sprawy niedopełnienia obowiązków przez BOR w dniu katastrofy smoleńskiej, oraz braku właściwego nadzoru nad tą służbą ze strony ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera.

 

We wtorek sąd wytknął śledczym, że pominęli zapisy ustawy o działaniach administracji rządowej, mówiące o tym, że jeżeli istnieje jakiekolwiek podejrzenie dotyczące bezpieczeństwa konstytucyjnych organów państwa, minister spraw wewnętrznych ma obowiązek informowania o tym premiera i prezydenta.

 

Postępowanie może się jednak przedłużyć. Sąd nakazał bowiem przesłuchanie byłego szefa MSW Jerzego Millera, oraz jego zastępcę gen. Adama Rapackiego (w 2010 roku to jemu podlegał BOR). Śledczy będą musieli przesłuchać również wszystkich ministrów spraw wewnętrznych w latach 2004 – 2010 i dopiero na tej podstawie stwierdzą, czy doszło do niedopełnienia obowiązków i czy miało to charakter umyślny.

 

Nadzór to nie tylko obserwacja i spostrzeżenia, ale też współkierowanie i kontrola. Po polskiej stronie BOR jest źródłem lwiej części zaniedbań. Gdyby w Polsce 10 kwietnia 2010 r. doszło do zamachu stanu, prezydent dowiedziałby się o tym dopiero po wylądowaniu, bo funkcjonariusze BOR nie znali numeru telefonu satelitarnego na pokładzie tupolewa. Pilotom nie przekazano nawet, że Ił-76 z kolumną samochodową nie wylądował w Smoleńsku. Swoją drogą, ciekawe, co by BOR wymyśliło po wylądowaniu – jak prezydent dojechałby do Smoleńska – wyliczał mec. Piotr Pszczółkowski.

 

Biegli, którzy badali działania BOR zabezpieczające wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Rosji, dopatrzyli się w sumie aż 20 uchybień.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2012-12-19 09:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.