DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Klimatyczna aktywistka otrzymała nowo utworzoną nagrodę. Teraz czas na Nobla?

Klimatyczna aktywistka otrzymała nowo utworzoną nagrodę. Teraz czas na Nobla?
Greta Thunberg. FOT.:LEONHARD FOEGERA/Reuters/FORUM

Czy słyszeli państwo o Nagrodzie Wolności Normandii? Jeśli nie, to nic dziwnego, gdyż takie wyróżnienie zostało przyznane dopiero po raz pierwszy. Tymczasem media głównego nurtu piszą o wydarzeniu. Czyżby dlatego, że nagrodę przyznano Grecie Thunberg?

 

Greta Thunberg otrzymała przyznaną po raz pierwszy Nagrodę Wolności Normandii. Wyróżnienie utworzone przez francuski region ma być nadawane osobom zasłużonym w walce ze zmianami klimatycznymi. Co ciekawe, w ceremonii udział wzięli weterani alianckiego lądowania w Normandii (1944), których wrogiem byli uzbrojeni Niemcy.

 

W ramach wyróżnienia Greta Thunberg otrzymała 25 tys. euro na swoją działalność. Oprócz tego we wtorek wygłosi przemówienie we francuskim Zgromadzeniu Narodowym. Klimatyczną aktywistkę zaprosiło do Paryża 162 deputowanych.

 

Greta Thunberg staje się postacią coraz popularniejszą. Nastoletnia Szwedka „zainspirowała” do słusznych i spontanicznych działań młodych ludzi w innych krajach. W ramach walki o klimat, pokój i szczęśliwe jutro całej ludzkości wielu nastolatków rozpoczęło zaangażowane ideologicznie… wagary [ZOBACZ WIĘCEJ].

 

To jednak nie wszystko, gdyż fascynacja Szwedką wykroczyła daleko poza grono jej rówieśników, którzy mają doskonałe wytłumaczenie dla swojej nieobecności w szkole, a Greta Thunberg traktowana jest jako autentyczny autorytet w kwestii klimatu. Na przykład biskup niemieckiego Würzburga Franz Jung porównał ją z… postacią biblijnego Dawida [ZOBACZ WIĘCEJ].

 

Z kolei ordynariusz Archidiecezji Berlina abp Heiner Koch nazwał 16-letnią Gretę Thunberg „prorokiem”, zaś wagarowanie na rzecz klimatu przypomina mu nieco… biblijną scenę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy [ZOBACZ WIĘCEJ].

 

O Grecie Thunberg więcej można przeczytać także tutaj: Zrównoważony rozwój i jego „bohaterowie”: nastoletnia Szwedka kontra samoloty.

 

Polecamy również tekst pt. „Projekt Greta” i „projekt Inga” – rebelia kontrolowana i kalkowana.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 66 | Utopia zrównoważonego rozwoju

 

Utopia zrównoważonego rozwoju


DATA: 2019-08-21 11:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgoda co do nie zaśmiecania planety. Co zaś do klimatu, toć zmienia się on nieustannie przez miliardy lat. 2 tysiące lat temu był okres "ocieplenia rzymskiego"- rzymianie uprawiali winnice w Brytanii. 1 tysiąc lat temu ocieplenie ery wikingów- Grenladnia byla zielona, zaś średnie temperatury wyższe niż obecne. Wtedy nie było przemysłu. Straszono niedawno dziurą ozonową, potem że nadchodzi era lodowcowa, teraz ociepleniem. Nie potrafią przewidzieć pogody na 10 dni a wciskają kit o pogodzie za 10 lat? Dlatego używają dzieci, ponieważ mądrzejsi nie kupują tych opowieści. Przypominam że wielkość i grubość lodów Arktyki rośnie od 14 lat, zaś Antarktyda cały czas się powiększa.
4 miesiące temu / naxa
 
Otumanione dziecko i ogłupieni jego chwalcy.
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Kto dziś pamięta dziurę ozonową i co z tego wynikło?Te nowe żarówki,lodówki bez freonu,podrożone dezodoranty i inne aerozole,to wszystko przyniosła ta dziura.Co przyniesie tzw ocieplenie klimatu?Co znowu trzeba będzie w miliardach gospodarstw domowych wymienić?No i ile jeszcze nowych nieutylizowalnych śmieci powstanie w ramach tej walki z tym ociepleniem?Na razie jest kłopot z utylizacją luster z paneli słonecznych.A co dalej?
4 miesiące temu / rgt
 
cyrk na kółkach
4 miesiące temu / mk
 
A cóż takiego robią, Aleksandro? Bo z tego co widzę, to tylko się awanturują. Właśnie na tym polega tzw. "aktywizm" - wrzaski, awantury i żądania, do tego kłamstwa i prymitywna propaganda. Oczywiście nie należy zapominać o pieniądzach - naprawiacze świata zawsze zaczynają od zabrania innym i rozdania sobie.
4 miesiące temu / Bondaree
 
"...ordynariusz Archidiecezji Berlina abp Heiner Koch nazwał 16-letnią Gretę Thunberg ?prorokiem?..." Chyba "prorokinią"? Tylko czego? Pewnie "niezrównoważonego niedorozwoju".
4 miesiące temu / Bondaree
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.