DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Klimat i limity prędkości na autostradach zamiast Ewangelii. Tak wygląda niemiecki kościół!

Klimat i limity prędkości na autostradach zamiast Ewangelii. Tak wygląda niemiecki kościół!
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

W Niemczech doszło do zdrady. Biskupi nie przepowiadają Chrystusa, ale szermują politycznymi poprawnie hasłami. Zamiast o zbawieniu wiecznym mówią o zmianach klimatu. Przy tym oskarżają cały Kościół o nadużycia, choć sami są winni ich tuszowania – mówi ks. prałat Wilhelm Imkamp.

 

Ks. prałat Wilhelm Imkamp w rozmowie z katolickim portalem austriackim Kath.net oskarżył Kościół katolicki w Niemczech o głęboką zdradę Ewangelii. W jego ocenie biskupi w nieuzasadniony sposób krytykują własny Kościół, a ponadto nie głoszą już prawdy, tylko polityczno-poprawne komunały.

 

- Deeschatologizację krytykował już ostro Józef Ratzinger jako kardynał i papież. Zbawienie oznacza przede wszystkim, że wszyscy możemy zyskać wieczną szczęśliwość, a to znowu oznacza, że wszystko musimy oceniać z perspektywy bycia przydatnym dla zbawienia wiecznego. Dziś przepowiadanie zastąpiono tymczasem hasłami politycznej poprawności. To zdrada, to samobójstwo ze strachu przed śmiercią  - powiedział ostro ceniony bawarski kapłan.

 

Ksiądz komentował też głośną niedawno wypowiedź biskupa Heinera Wilmera z Hildesheim, według którego nadużycia seksualne „leżą w DNA Kościoła”. - W całym kompleksie sprawy nadużyć są dwie grupy sprawców, sami molestujący oraz ci, którzy to tuszują. Tuszujących można wskazać po imieniu, to biskupi i ich diecezjalny personel kierowniczy, to znaczy: wikariusze generalni, osobiści referenci i członkowie osobistych grup doradczych czy też kapituły katedralnej. To oni zawiedli, a nie Kościół – powiedział jednoznacznie.

 

Jego zdaniem niemieccy biskupi nie mają dziś wiele wspólnego z teologicznym postrzeganiem episkopatu zawartym w dokumentach Soboru Watykańskiego II. Zamiast sprawować godnie swoją posługę zajmują się troską o to, by wśród wiernych panował dobry humor. Mówią nie o prawdach dotyczących zbawienia, ale o zmianach klimatu i limitach prędkości na autostradach.

 

Kapłan mówił też o lichej kondycji moralnej i intelektualnej rządzących elit, które są zaskoczone i zaniepokojone zmianami politycznymi w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Węgrzech czy Polsce. Stąd, powiedział, pełne nienawiści medialne relacje o wydarzeniach w tych krajach.

 

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-01-22 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ty grzeszysz czy nie grzeszysz?
30 dni temu / pytanie do Sec
 
A u nas jest gloszona Ewangelia? Nie sadze...
30 dni temu / Jdid
 
Jak szaleć TO NA CAŁEGO. To się nazywa Tango Diaboli> Sutanna już nie przeszkadza. Kto następny ????
30 dni temu / iskierka
 
Czyż Ewangelia nie zawiera się w odrzuceniu grzechu? Wierzysz, porzucasz grzech, starasz się coraz bardziej, czytasz Pismo, znajdujesz detale i upodabniasz się do twojego Mistrza. Nigdy nie będziemy jak On, ale trzeba próbować. Nikomu Jezus nie powiedział "idź i trochę pogrzesz, bo Ja ci wybaczam". Uwierzyłeś, przestajesz grzeszyć.
30 dni temu / Sec
 
A więc nie wszyscy duchowni w Niemczech obumarli. Duch Św. działa - dzieki
30 dni temu / prezbiter
 
Słuszna to ocena,ale sprawa nie dotyczy już tylko niemieckich hierarchów.Zło wędruje dalej.Wystarczyło chociażby posłuchać wczorajszego wywiadu z polskim purpuratem,który mówił do pani redaktor,że te dni młodzieży w Panamie spowodują większe otwarcie młodych ludzi na drugiego człowieka,na społeczności,na to,że inni inaczej postrzegają świat.Nie było tam mowy o większym otwarciu młodych na Ewangelie,na Prawdy Wiary,na Jezusa i Jego nauki,na uwielbienie Boga przez młodych katolików,na modlitwy do Ducha Świętego.O tym,że młodym zostanie lepiej,piękniej i mądrzej pokazana droga do zbawienia ich i ich rodzin,które w przyszłości stworzą też cicho było.
1 miesiąc temu / lekarzuleczsięsam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.