DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 5  >   Prawda, dobro, piękno

Paweł Toboła-Pertkiewicz

Klimat czy wolność?


W swojej najnowszej książce dotyczącej globalnej histerii związanej z rzekomym ociepleniem klimatu, prezydent Czech Václav Klaus stawia odważne pytanie: o co w tym sporze tak naprawdę chodzi, o klimat czy o wolność człowieka?

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe     
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Burmistrz Seattle Jenny Durkan, mimo początkowej sympatii dla anarchistycznej inicjatywy zdecydowała się przywrócić patrole policji w przejętej przez lewackie bojówki Autonomicznej Strefie Capitol Hill (CHAZ). Decyzja nastąpiła po strzelaninach, w wyniku których śmierć poniosło dwóch czarnoskórych nastolatków.

 
 

Serwis YouTube od dłuższego czasu daje się poznać jako internetowa awangarda poprawności politycznej. Nie toleruje treści polemizujących z lewicową wizją świata. Tym razem obiektem cenzorskiej interwencji stał się film produkcji PCh24.pl pt. „Ich prawdziwe cele”. To kolejny już taki przypadek, dlatego portal Protestuj.pl wystosował petycję do administratorów polskiego YouTube’a, w której domaga się przestrzegania prawa. Dołącz do protestu i wesprzyj batalię o wolność słowa!

 

 

Wstrzymanie wielu światowych gospodarek z powodu pandemii COVID-19 spowodowało groźbę ekonomicznej stagnacji. Liczne rządy – w myśl dominujących paradygmatów – zdecydowały się „sypnąć groszem”, by podtrzymywać oraz stymulować gospodarkę. Jednak mało kto zgromadził środki na „czarną godzinę”, a większość państw zdecydowało się reagować w oparciu o zadłużanie. W dalszej perspektywie może być to jednak droga donikąd. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda – Kenneth Rogoff i Carmen Reinhart – uważają bowiem, że przekroczenie pewnego poziomu długu w relacji do PKB hamuje dalszy rozwój. To jednak nie wszystko, gdyż warto pamiętać, że im bardziej jesteśmy zadłużeni, tym w większym stopniu pozostajemy podatni na rozmaite naciski, których realizacja wcale nie musi leżeć w naszym interesie gospodarczym, politycznym czy społecznym.

 

Liberalny amerykański dwutygodnik radzi biskupom, duchownym i wiernym, jak walczyć z rasizmem w… Kościele. Miejsce przedstawień Jezusa Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny jako ludzi o białym kolorze skóry powinny zająć inne, bardziej „wrażliwe rasowo” przedstawienia. Dlaczego? Bo to… pomoże białym katolikom w pokonaniu ich ograniczeń!

 

„30 czerwca 2020, Jego Eminencja kardymał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu, spotkał się z ambasadorami Stanów Zjednoczonych Ameryki i Państwa Izrael, aby wyrazić zaniepokojenie Stolicy Apostolskiej możliwymi jednostronnymi działaniami, które mogłyby jeszcze bardziej zagrozić poszukiwaniu pokoju między Izraelczykami a Palestyńczykami oraz delikatnej sytuacji na Bliskim Wschodzie”, czytamy w komunikacie opublikowanym prze Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.