DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Klęska Platformy klęską salonu. Trwa zorganizowany skowyt dotyczasowych "elit"

Klęska Platformy klęską salonu. Trwa zorganizowany skowyt dotyczasowych "elit"
FOT.BARTLOMIEJ KUDOWICZ/FORUM

Dzień po wyborach lektura prasy pozwala wyczytać coś, czego nie spotykamy codziennie. Dziennikarze uważani za przychylnych Platformie Obywatelskiej w poniedziałek wprost ujawniają swoje żale, zarzucają Polakom głupotę i szukają winnych porażki we własnym środowisku. Najbardziej jednak rażącą jest intelektualna pustka salonu. Wszyscy „wielcy” komentatorzy piszą to samo, często nawet podobnymi słowy.

 

8 lat „stabilnych rządów”, dobrobyt, rozwój, twarde dane ekonomiczne – to wszystko w opinii „racjonalnych, mądrych i fajnych” autorytetów powinno dać zdecydowane zwycięstwo dotychczas rządzącemu środowisku. Tak się jednak nie stało. Prawo i Sprawiedliwość odniosło miażdżący sukces, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Niewykluczone, że rząd Beaty Szydło nie będzie potrzebował koalicjanta. Dlaczego tak się stało? Mądre głowy spieszą z wyjaśnieniem.

 

„Trwała zmiana ustroju Polski – naruszenie trójpodziału władzy – jest głównym celem PiS i największym zagrożeniem dla demokracji” – lamentuje na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” jeden z czołowych komentatorów tego pisma, Jarosław Kurski. Nie mogło oczywiście zabraknąć straszenia Budapesztem, będącego w oczach salonu niczym zakazane miasto pełne zbrodni na tle politycznym oraz apelu o utworzenie sojuszu broniącego liberalnej demokracji oraz niezależnych mediów, co na stronach „GW” brzmi jak nieśmieszny żart. „Podziwiany na świecie sukces ostatnich ośmiu lat wyrażony w twardych danych – rosnącej płacy minimalnej, PKB, malejącym bezrobociu – okazały się bez znaczenia. Wobec emocji liczby są bezradne” – tłumaczył czytelnikom polityczny „autorytet” dodając, że „Platformę zużyło osiem lat rządzenia”.

 

 „Wygrana PiS to splot wielu czynników” – zauważa z porażającą bystrością umysłu inny analityk „GW” – Paweł Wroński. „Przede wszystkim poczucia zniechęcenia i ogólniej chęci zmiany po ośmiu latach sprawowania władzy przez Platformę Obywatelską” – kontynuuje swój wywód, niewiele różniący się od analizy Kurskiego.

 

W nieco bardziej umiarkowanym tonie wypowiada się Jacek Żakowski. Nie straszy CBA oraz „czarnym dwuleciem” rządów PiS w latach 2005-7 i próbuje dopatrzyć się realnych powodów porażki PO. O dziwo, komentator poświęca sporo miejsca znajdującej się na końcu stawki marksistowskiej partii Razem.

 

Himalaje absurdu zdobył, co nie zaskakuje, Jarosław Kuźniar. Jego Twitter pełen jest absurdalnych obaw i strachów. „Patrzę po nocnych festynach powyborczych prawicy i widzę, że hasło #polskawruinie [mentalnej] zaczyna nabierać sensu” – stwierdził dziennikarz, odmawiając w ten sposób innej opcji politycznej prawa do świętowania sukcesu.

 

„J. Kaczyński panem i władcą Polski” – straszył w niedzielny wieczór na Twitterze Tomasz Lis, „24 maja - 25 października. 150 dni, które wstrząsnęły Polską” – przypomniał dziennikarz silnie walczący ze zmianami preferencji politycznych Polaków. „Zaczyna się prawicowa rewolucja” – dodał. Kolejny komentarz Lisa był już tylko śmiechem przez łzy: „Właśnie dostaje osobiste sygnały - nie będzie litości. Oni nie słuchają prezesa? Do zwolenników demokracji - DAMY RADĘ :)))” – napisał z wyraźnie zaznaczoną aluzją do hasła wyborczego PiS i ich kandydatki na premiera, Beaty Szydło.

 

MWł

DATA: 2015-10-27 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wymienieni dziennikarze osiągnęli dno moralne.
ponad 4 lata temu / jj
 
No cóż-"umarł król,niech żyje nowy król".Teraz wykluli się z jaja nowi poprawiacze rzeczywistości,która bezlitośnie otacza ten lud Polski marzący od wieków o potędze dyktującej innym swoje znaczenie,a tu trzeba być posłusznym za dotację z krajów UE.Bo Polska gospodarka bez tych dotacji nie jest wstanie rozwijać się i doganiać te kraje.Mimo wszelkich negatywnych ocen przez współczesnych historyków,Polskie społeczeństwo największy solidarny wysiłek,który przyniósł owoce poniosło w okresie po II wojnie.Z tego wysiłku,wymagającego wielkich wyrzeczeń,których dzisiejsze społeczności nie są skłonne ponieść,a raczej stwarzają wymogi roszczeniowe,korzystają obecne pokolenia.Lepiej by było zamiast oceniać i gloryfikować tych bohaterów,którzy działali jakby;z motyką na słońce,chcieć zbilansować sukcesy całego społeczeństwa Polskiego podnoszącego się po wojnie z ruiny gospodarczej,o nich mówić oraz stawiać za wzór dla współczesnych obywateli.Patriotyzm to przeważnie ofiarność.
ponad 4 lata temu / NN
 
Zbydlęcone do granic możliwości polskojezyczne żydo-media i ich przedstawiciele , borsuki, olejarki i inne tałatajstwo ,walnie przyczyniło sie do sromotnej kleski PO . I za to im czapki z głów !
ponad 4 lata temu / ZBYSZEK77
 
niech wyją do księzyca poza rogatkami miast na rozstajach dróg i błagaja swoich bożków żeby sie nad nimi zlitowali... bo w Polsce sie skończyło... Polacy śpią spokojnie.. tylko komuchy i złodzieje boja sie że jak bedą na kacu to o świcie obudzą ich służby poaństwowe... ale nie dlatego że maja kaca...
ponad 4 lata temu / nonpossumus
 
Psl, Zlew, Nowoczesna, o Razem nie wspomnę. Czuć szwindel na kilomentr...
ponad 4 lata temu / teodor
 
Wasz dobrobyt ma sie liczyć,a nie przecietnych ludzi,ktorzy w niczym wam nie ustepuja,a nawet wrech przeciwnie...Chcemy Polski sprawiedliwej,nie takiej która opuszcza miliony ludzi za chlebem,bo nie dostapilo waszego dobrobytu i wybujałych zarobków...PiS nie chce rewolucji,tylko uczciwego zycia dla wszystkich,nie tylko wybranych {niczym szczegolnym sie nie wyrozniacie !
ponad 4 lata temu / lulu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.