DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Klęska Platformy klęską salonu. Trwa zorganizowany skowyt dotyczasowych "elit"

Klęska Platformy klęską salonu. Trwa zorganizowany skowyt dotyczasowych "elit"
FOT.BARTLOMIEJ KUDOWICZ/FORUM

Dzień po wyborach lektura prasy pozwala wyczytać coś, czego nie spotykamy codziennie. Dziennikarze uważani za przychylnych Platformie Obywatelskiej w poniedziałek wprost ujawniają swoje żale, zarzucają Polakom głupotę i szukają winnych porażki we własnym środowisku. Najbardziej jednak rażącą jest intelektualna pustka salonu. Wszyscy „wielcy” komentatorzy piszą to samo, często nawet podobnymi słowy.

 

8 lat „stabilnych rządów”, dobrobyt, rozwój, twarde dane ekonomiczne – to wszystko w opinii „racjonalnych, mądrych i fajnych” autorytetów powinno dać zdecydowane zwycięstwo dotychczas rządzącemu środowisku. Tak się jednak nie stało. Prawo i Sprawiedliwość odniosło miażdżący sukces, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Niewykluczone, że rząd Beaty Szydło nie będzie potrzebował koalicjanta. Dlaczego tak się stało? Mądre głowy spieszą z wyjaśnieniem.

 

„Trwała zmiana ustroju Polski – naruszenie trójpodziału władzy – jest głównym celem PiS i największym zagrożeniem dla demokracji” – lamentuje na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” jeden z czołowych komentatorów tego pisma, Jarosław Kurski. Nie mogło oczywiście zabraknąć straszenia Budapesztem, będącego w oczach salonu niczym zakazane miasto pełne zbrodni na tle politycznym oraz apelu o utworzenie sojuszu broniącego liberalnej demokracji oraz niezależnych mediów, co na stronach „GW” brzmi jak nieśmieszny żart. „Podziwiany na świecie sukces ostatnich ośmiu lat wyrażony w twardych danych – rosnącej płacy minimalnej, PKB, malejącym bezrobociu – okazały się bez znaczenia. Wobec emocji liczby są bezradne” – tłumaczył czytelnikom polityczny „autorytet” dodając, że „Platformę zużyło osiem lat rządzenia”.

 

 „Wygrana PiS to splot wielu czynników” – zauważa z porażającą bystrością umysłu inny analityk „GW” – Paweł Wroński. „Przede wszystkim poczucia zniechęcenia i ogólniej chęci zmiany po ośmiu latach sprawowania władzy przez Platformę Obywatelską” – kontynuuje swój wywód, niewiele różniący się od analizy Kurskiego.

 

W nieco bardziej umiarkowanym tonie wypowiada się Jacek Żakowski. Nie straszy CBA oraz „czarnym dwuleciem” rządów PiS w latach 2005-7 i próbuje dopatrzyć się realnych powodów porażki PO. O dziwo, komentator poświęca sporo miejsca znajdującej się na końcu stawki marksistowskiej partii Razem.

 

Himalaje absurdu zdobył, co nie zaskakuje, Jarosław Kuźniar. Jego Twitter pełen jest absurdalnych obaw i strachów. „Patrzę po nocnych festynach powyborczych prawicy i widzę, że hasło #polskawruinie [mentalnej] zaczyna nabierać sensu” – stwierdził dziennikarz, odmawiając w ten sposób innej opcji politycznej prawa do świętowania sukcesu.

 

„J. Kaczyński panem i władcą Polski” – straszył w niedzielny wieczór na Twitterze Tomasz Lis, „24 maja - 25 października. 150 dni, które wstrząsnęły Polską” – przypomniał dziennikarz silnie walczący ze zmianami preferencji politycznych Polaków. „Zaczyna się prawicowa rewolucja” – dodał. Kolejny komentarz Lisa był już tylko śmiechem przez łzy: „Właśnie dostaje osobiste sygnały - nie będzie litości. Oni nie słuchają prezesa? Do zwolenników demokracji - DAMY RADĘ :)))” – napisał z wyraźnie zaznaczoną aluzją do hasła wyborczego PiS i ich kandydatki na premiera, Beaty Szydło.

 

MWł

DATA: 2015-10-27 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wymienieni dziennikarze osiągnęli dno moralne.
ponad 3 lata temu / jj
 
No cóż-"umarł król,niech żyje nowy król".Teraz wykluli się z jaja nowi poprawiacze rzeczywistości,która bezlitośnie otacza ten lud Polski marzący od wieków o potędze dyktującej innym swoje znaczenie,a tu trzeba być posłusznym za dotację z krajów UE.Bo Polska gospodarka bez tych dotacji nie jest wstanie rozwijać się i doganiać te kraje.Mimo wszelkich negatywnych ocen przez współczesnych historyków,Polskie społeczeństwo największy solidarny wysiłek,który przyniósł owoce poniosło w okresie po II wojnie.Z tego wysiłku,wymagającego wielkich wyrzeczeń,których dzisiejsze społeczności nie są skłonne ponieść,a raczej stwarzają wymogi roszczeniowe,korzystają obecne pokolenia.Lepiej by było zamiast oceniać i gloryfikować tych bohaterów,którzy działali jakby;z motyką na słońce,chcieć zbilansować sukcesy całego społeczeństwa Polskiego podnoszącego się po wojnie z ruiny gospodarczej,o nich mówić oraz stawiać za wzór dla współczesnych obywateli.Patriotyzm to przeważnie ofiarność.
ponad 3 lata temu / NN
 
Zbydlęcone do granic możliwości polskojezyczne żydo-media i ich przedstawiciele , borsuki, olejarki i inne tałatajstwo ,walnie przyczyniło sie do sromotnej kleski PO . I za to im czapki z głów !
ponad 3 lata temu / ZBYSZEK77
 
niech wyją do księzyca poza rogatkami miast na rozstajach dróg i błagaja swoich bożków żeby sie nad nimi zlitowali... bo w Polsce sie skończyło... Polacy śpią spokojnie.. tylko komuchy i złodzieje boja sie że jak bedą na kacu to o świcie obudzą ich służby poaństwowe... ale nie dlatego że maja kaca...
ponad 3 lata temu / nonpossumus
 
Psl, Zlew, Nowoczesna, o Razem nie wspomnę. Czuć szwindel na kilomentr...
ponad 3 lata temu / teodor
 
Wasz dobrobyt ma sie liczyć,a nie przecietnych ludzi,ktorzy w niczym wam nie ustepuja,a nawet wrech przeciwnie...Chcemy Polski sprawiedliwej,nie takiej która opuszcza miliony ludzi za chlebem,bo nie dostapilo waszego dobrobytu i wybujałych zarobków...PiS nie chce rewolucji,tylko uczciwego zycia dla wszystkich,nie tylko wybranych {niczym szczegolnym sie nie wyrozniacie !
ponad 3 lata temu / lulu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.