DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Prof. Grzegorz Kucharczyk

Klęska i hańba na Krymie

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To tam podpity Stalin proponował zachodnim aliantom rozstrzelanie po wojnie 50 tysię niemieckich oficerów. Zaprotestował tylko Churchil, Roosvelt wszystko obrócił w żart, do czego się też dostroił Stalin. Ja myślę, że na takie dictum należało rozmowy natychmiast przerwać oraz wstrzymać wszelką pomoc dla @Wujka Joe. Alianci nZachodni yego nie zrobili, a mogli przecież znacznie nasilić bombardowania Niemieć oraz pójść za pomysłem Churchila inwazji na Bałkanach, z tym, że trzeba było dać wolną rekę najzdolniejszemo z amerykańskich generałów Pattonowi. Wtedy były mozlieosci zatrzymania czerwonej zarazy na Bugu a nie na linii Łaby.
ponad 4 lata temu / Hanys
 
Nie wolno zapominać że swoje paluchy też maczał niejaki pan Retinger. Mam nadzieję że Ci trzej muszkieterowei ze zdjęcia za swoje "wspaniałe" uczynki dostali sowitą zapłatę i obcują teraz ze swoim mistrzem do którego tak wzdychali za swego ziemskiego życia. Odrzucanie Boga na tym ziemskim padole nigdy nie może się skończyć dobrze.
ponad 4 lata temu / Trads
 
- to Stefan. Za smierc gen.Sikorskiego "winie" i Stalina jak rowniez i Churczilla! Podpisany przez Sikorskiego "uklad" ze Stalinem pomogl wielu zeslancom na "wydostanie sie z syberyjskiego piekla".Oczywiscie po Katyniu wszystko sie "zawalilo" i Churchillowi - Sikorski zaczal po prostu "przeszkadzac"-/jak mozna bylo zostawic bez opieki samolot gen.podczas jego pobytu na Giblartarze/? Ponadto Sikorski nie "zgadzal" sie na oddanie Lwowa Sowietom a Stalin "wyraznie" dal do zrozumienia Churchillowi,ze granica /wschodnia/ Polski bedzie ta z 1941 roku a nie ta z przed 1939!Churchill sie "wsciekl" na Sikorskiego kiedy ten "poprosil" Czerwony Krzyz o dochodzenie w Katyniu i po tym Sowieci zerwali calkowicie stosunki z Rzadem Sikorskiego.Tak wiec po tym Sowieci zafundowali nam Wasilewska! Tak wiec dopiero w 2047 roku maja byc odtajnione dok. na temat smierci gen.Sikorskiego!Ciekawe ze podczas pobytu Sikorskiego na Giblartarze byl i sam Majski? Tak Anglicy "kochaja prawde"?
ponad 4 lata temu / M.M.Vancouver.
 
M.M.Vancouver. Faketm oczywistym jest NIEWYWIĄZANIE się Anglii z sojuszu, co w niczym nie przerszkodzio jej w odbieraniu przez nią splendorów zwycięzcy. Co do gen. Sikoerskiego muszę niestety pana zmartwić. Otóż generał był opcji "sowieckiej" - to nie kto inny jak on, pod naciskiem Anglii, podpisał układ ze Stalinem (dla mniejszej zgrozy nazywany układem Sikorski - Majski), JUŻ PO ODKRYCIU KATYNIA, zatem w jaki sposób miał niby Anglikom przeszkadzać? Faktem jest, że zastapił go jeszcze bardziej ugodowy Mikołajczyk, ale i z Sikorkim na czele rządu RP brytyjczycy swoje by ugrali. Ja też jestem zdania, że oczywiście nie zapominając o przewrotności tzw. demokracji zachodnich, powinniśmy poszukać przyczymn klęski w II wojnie także we własnym "przywództwie". A co do Krymu - ruski, tzn. moskiewki, był i jest, i tyle. Z Panem Bogiem.
ponad 4 lata temu / Stefan
 
To hańba Wielkiej Trójki - Stalina, Roosevelta i Churchilla, a nie Polski. To nie Polska shańbiła się w Jałcie.
ponad 4 lata temu / Aka
 
Czy my musimy ciągle rozpamiętywać historyczne zdarzenia pod względem naszych klęsk. I szukać ciągle winowajców, którzy się do tego przyczynili. Przecież jesteśmy od wielu wieków państwem drugiej kategorii. Dlaczego historycy oraz ważni działacze społeczni i polityczni jak również ci którzy kształtują nowe pokolenia nie przystępują do ukierunkowywania myśli społecznej na tory bardziej postępowe lecz ciągle wpajają społeczeństwu, młodemu pokoleniu, sen o potędze, którą złe siły nam niweczą. Przecież oczywistością jest to, że potężniejszy dyktuje warunki nie pyta się słabszego czy są dla niego korzystne i czy się na nie zgodzi. Bądźmy realistami. Ciągle nie biadolmy, że inni nas nie szanują i nie chcą nam służyć. Inne państwa i narody też potraciły swoją potęgę jakoś ich społeczność trwa. Nie buntowały się powstaniami, nie niszczyły swej tkanki narodowej, istnieją jako Państwa niepodległe.
ponad 4 lata temu / Kazimierz S
 
II wojnę światową wygrał Stalin, choć z nauczania historii można wywnioskować, że wojnę wygrali alianci. My w tamtym okresie byliśmy między młotem a kowadłem. Podpisaliśmy traktaty z państwami, w których honor nie był bezcenny, jak dla naszego Józefa Becka. Okazało się, że ci którzy uważali, że pokój za wszelką cenę jest możliwy jakoś z tej wojny wyszli. Dlaczego więc hańba? Można mieć za złe Churchillowi, że dbał o interes własnego kraju przede wszystkim? Albo wymagać od Roosvelta, aby kazał własnym żołnierzom, by ginęli za Polskę? Wojnę przegraliśmy jeszcze przed jej wybuchem. Gdy honor staje się bezcenny, to trzeba zapłacić za niego ogromną cenę. My Polacy zapłaciliśmy i płacimy jeszcze, ale nie miejmy pretensji do innych, że nie chcieli tego robić. Na Jałcie nie dokonała się zdrada, tylko rozgrywka między panami: Stalinem, Roosveltem i Churchillem, którą wygrał Stalin.
ponad 4 lata temu / man
 
Dla przypomnienia II W.Ś. zaczęła się 1.IX.1939 w Polsce, a oficjalnie zakończyła .....no właśnie kiedy? Chyba jak Cesarstwo Japonii podpisało akt kapitulacji? Kiedy to było? I gdzie i kto podpisał ten akt? Artykuł bardzo dobry, lecz dotyczy tylko EUROPY, a co z pozostałym światem. Może tak trochę więcej kontekstu historycznego?
ponad 4 lata temu / lokaj Wielkich Spraw
 
Wiekszego "Judasza jak sam Ch."chyba nie mielismy w calej naszej historii! Gen.Sikorski im "przeszkadzal" to go zamordowali a Polske gady "oddali w panszczyzne Moskwie" - pozwalajac na wymordowanie pozostalych najlepszych Jej Synow.Stalin sie nawet nie kryl przed nimi ze swoimi "krwawymi planami".
ponad 4 lata temu / M.M.Vancouver.
 
Od tamtej pory nigdy nie mieliśmy suwerennego rządu i nigdy głosy nie były liczone uczciwie. Ciągle jakieś narzucone, kontraktowane i wycyganione rządy złamanych współpracą z wrogami Polski miernot. Tak, to była i jest polityczna klęska. Skrupulatnymi strażnikami tej klęski są ludzie wybrani prawie demokratycznie w prawie państwie prawa.
ponad 4 lata temu / Leo
 
A my tak tych trzech osobnikow bardzo kochamy. W podręcznikach historii o nich tylko dobrze. Teraz w Warszawie ma być postawiony pomnik Churchila, a ten osobnik szczerze nienawidził Polakow. Ani Brytania ani USA nie są przyjaciółmi Polski, oni tylko posługują się Polską do swoich nikczemnych interesów.
ponad 4 lata temu / adam
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.