DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Klęska Adama Bodnara. Sąd w Krakowie odrzucił skargę RPO w sprawie ideologii LGBT

Klęska Adama Bodnara. Sąd w Krakowie odrzucił skargę RPO w sprawie ideologii LGBT
fot. Adam Chelstowski / Forum

Sąd odrzucił drugą ze skarg Rzecznika Praw Obywatelskich ws. uchwał o „przeciwdziałaniu ideologii LGBT”. Tym razem sprawa dotyczyła decyzji Rady Powiatu Tarnowskiego.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił kolejną ze skarg Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara dotyczących rzekomej bezprawności samorządowych uchwał sprzeciwiających się promocji ideologii LGBT. Wcześniej sąd za bezpodstawną uznał skargę dotyczącą gminy Lipinki. Identycznie orzekł w sprawie inicjatywy Rady Powiatu Tarnowskiego.

 

Są uznał, że uchwała nie zmienia dotychczasowych stosunków prawnych, z których można wywodzić nakaz wiążącego sposobu zachowania lub działania. Dlatego taka uchwała zawierająca deklarację światopoglądową zgodną z poglądami większości radnych, nie może być przedmiotem kontroli sądu administracyjnego.

 

Adam Bodnar zaskarżył dziewięć samorządów, które podjęły sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT. Poza Lipinkami i Radą Powiatu Tarnowskiego z Małopolski dotyczyły one gmin: Istebna (woj. śląskie), Klwów (woj. mazowieckie), Serniki (woj. lubelskie) i Niebylec (woj. podkarpackie), a także Rady Miejskiej w Osieku (woj. świętokrzyskie), Rady Powiatu Ryckiego (woj. lubelskie) oraz Sejmiku Województwa Lubelskiego.

 

Zaangażowany w samorządową inicjatywę Instytut Ordo Iuris oświadczył, że dotychczasowe orzeczenia potwierdzają w sposób jednoznaczny, że deklaracje sprzeciwu wobec ideologii LGBT nie mają charakteru dyskryminującego czy wykluczającego.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-07 11:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie - musicie zrozumieć że Bodnar postępuje logicznie - skoro twierdzi się że zboczeńcy są normalni to nie można zakazywać promowania normalności. Zatem należy powrócić do nazywania zboczeńców zboczeńcami to nikomu nie będzie trzeba tłumaczyć dlaczego utrudnia się zboczeńcom parady itp manifestacje. Bo normalnym nie powinno się utrudniać - to chyba oczywiste?
3 miesiące temu / Jot
 
kiedy ten facet zniknie z horyzontu?
3 miesiące temu / makii
 
No nie potrafi napisać skargi, bidulek. On tylko wypełnia rozkazy; najlepiej jak umie..
3 miesiące temu / magis
 
Super :
3 miesiące temu / Polka
 
Pan Bodnar nie jest rzecznikiem praw obywateli Polski,tylko promotorem ideologii LGBT. Dlaczego nie broni praw większości obywateli, dlaczego ciągle jeszcze pozostaje na tym stanowisku siejąc zamęt, angażując sądy w rozpatrywanie spraw oczywistych i marnowanie czasu i pieniędzy publicznych-to oczywisty szkodnik!
3 miesiące temu / lk
 
Panie Bodnar zajmij się pan rodziną, synem
3 miesiące temu / majka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.