DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

„Kler i co dalej?” w Jastrzębiu-Zdroju. Następne spotkanie w Krakowie!

„Kler i co dalej?” w Jastrzębiu-Zdroju. Następne spotkanie w Krakowie!
Źródło: youtube.com/KinoSwiatPL

Film Wojciecha Smarzowskiego „Kler” to owoc zaproponowanego przez Antonio Gramsciego marksizmu kulturalnego, którego celem jest zniszczenie Kościoła Katolickiego, rodziny i wszystkiego, co przez stulecia tworzyło podstawę cywilizacji chrześcijańskiej – powiedział w czwartek w Jastrzębiu-Zdroju Łukasz Karpiel, który wygłosił prelekcję pt. „Kler i co dalej?” w klubie „Polonia Christiana”.


Zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.pl zwrócił uwagę, że jednym z najważniejszych i jednocześnie najgroźniejszych aspektów marksizmu kulturalnego jest nieustanne urabianie społeczeństwa i wmawianie mu, że Kościół Katolicki w najlepszym wypadku jest instytucją, która w obecnych czasach nie ma racji bytu.


Temu właśnie ma służyć tworzenie takich filmów jak „Kler”. – Film Smarzowskiego nie zawiera ani jednej pozytywnej postaci! Każdy z jego bohaterów zachowuje się w sposób wulgarny, chamski i bluźnierczy, co stanowi oczywisty przekaz dla widzów, mianowicie: wszyscy duchowni są zdegenerowanymi pijakami i zwyrodnialcami. W dodatku „Kler” jest zrobiony w nietypowej konwencji. Oglądając go bowiem wielu widzów odnosi wrażenie, że nie jest to film fabularny, tylko dokumentalny czy też para-dokumentalny, co z pewnością wpłynęło na część osób, które poszły na niego do kina – podkreślił.


W trakcie dyskusji po wykładzie osoby obecne na spotkaniu pytały red. Karpiela o receptę na kryzys wiary, jaki aktualnie przeżywa Kościół Katolicki. – Przykład Kościoła w Niemczech pokazuje, że otwieranie się na świat i dostosowywanie się do jego standardów, że to droga donikąd, a na pewno nie do Królestwa Niebieskiego. W Niemczech Kościoły są niemal puste, a wartości chrześcijańskie wypierane przez prawo szariatu – powiedział prelegent.


Kolejne spotkanie z Łukaszem Karpielem pt. „Kler i co dalej?” odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 26 listopada, o godz. 18.00 w krakowskim klubie „Polonia Christiana” przy ulicy Skawińskiej 13.

 

Serdecznie zapraszamy!
TK


DATA: 2018-11-23 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.