DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

„Klątwa” to element bluźnierczego terroryzmu. Od tego krok do satanizmu – ostrzega Krucjata Młodych

„Klątwa” to element bluźnierczego terroryzmu. Od tego krok do satanizmu – ostrzega Krucjata Młodych
Fot. Krucjata Młodych

W czwartek 23 lutego Krucjata Młodych zorganizowała przed Teatrem Powszechny modlitewny protest przeciw bluźnierczej pseudo-sztuce „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia. Na publicznej modlitwie zadośćuczynienia za ten haniebny akt zebrało się ponad stu katolików. Modlitwie różańcowej przewodniczył katolicki misjonarz posługujący w Afryce.

 

– Tak jak Judasz zdradził Chrystusa tak dziś wielu katolików całuje Chrystusa zdradzając go – jestem wierzący niepraktykujący – mówił w trakcie modlitwy kapłan.


 

Z kolei Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych przypominał, że „bluźnierstwo to nie jest wolność słowa, bluźnierstwo to grzech!”.– To, co się tu będzie działo przechodzi ludzkie pojęcie. Pseudo-aktorzy będą bluźnić, profanować, znieważać. I to wszystko za pieniądze z naszych podatków. Na szczęście przeciwko tej anty-sztuce wypowiedział się polski Episkopat, a ponad 25 tys. ludzi podpisało się przeciwko bluźnierstwu pod tytułem „Klątwa”. Prokuratura prowadzi już dochodzenie – przypomniał działacz katolickiej organizacji.


 

Pan Bóg istnieje obiektywnie i żąda od nas, aby oddawać Mu cześć publicznie i bronić Jego praw. Nikt nie ma prawa, żeby obrażać Pana Boga.. To publiczne BLUŹNIERSTWO wymaga publicznego zadośćuczynienia powiedział Stanisław Sadowski dodając, że katolicka opinia publiczna chce, aby Prawa Boże przenikały nie tylko instytucje kultury, ale także wszystkie aspekty ludzkiego życia, zaś wierni pragną katolickiej kultury i cywilizacji.


 

Jesteśmy pewni zwycięstwa! Matka Boża w Fatimie powiedziała: „W końcu moje Niepokalane Serce zatryumfuje!”. Pewni w zwycięstwo Matki Bożej, która miażdży głowę węża, rozpoczynamy modlitwę – powiedział rozpoczynając publiczną ekspiację działacz Krucjaty Młodych.


 

Stanisław Sadowski zauważył, że pseudo-sztuka pt. „Klątwa” to „element bluźnierczego terroryzmu”. – Rewolucja chciałaby, aby bluźnierstwa stały się elementem kultury. Naszym zadaniem jest do tego nie dopuścić, ponieważ dalej jest już krok do otwartego satanizmu – ostrzegł zgromadzonych katolik z Krucjaty Młodych.Bluźnierstwo to okropny grzech łamiący pierwsze i drugie przykazanie. Obrażając Pana Boga obrażamy Najwyższe Dobro, więc stajemy po stornie największego zła. Jest to gorszy grzech niż morderstwo ponieważ jest bezpośrednio wymierzony przeciwko Bogu bezpośredni – dodał Stanisław Sadowski.


 

Jego zdaniem chociaż w modlitwie uczestniczyła grupa ponad 100 osób, to ważniejsza od ilości jest gorliwość i czystość intencji biorących udział w tej duchowej walce. Nie można ponadto lękać się batalii ze złem. Należy wybierać dobro, a za dobre życie i stanowczą walkę Pan Bóg nagradza Niebem, zaś za zło i grzech sprawiedliwą karą wiecznego potępienia. Jak naucza Święty Tomasz z Akwinu, święci w niebie będą się cieszyć z męki potępionych, będących emanacją Bożej Sprawiedliwości.

 


PCh24.pl (na podstawie relacji od Krucjaty Młodych)

MWł
 


DATA: 2017-02-24 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trollowanie NN nie przemija i znów intrygujący jego mocodawców temat jest zasmradzany wpisami NN. Ktoś go wykorzystuje dla sobie określonego celu. Wywołując oburzenie w kulturalnych jednostkach ludzkich wobec bezkrytycznych protestów NN.Ci którzy mają zdanie w stylu NN wcale się nie przejmują chamstwem i nie milczą,bo lubią obrażać. Po co? Bo widzą potrzebę się spierać z przekonanymi,którzy wiedząc o co chodzi głośno protestują.Dla słusznej zasady. Jak widać, samo czasowe uczestnictwo odbiorcze w spektaklach tego rodzaju stworzyło z NN jednostkę zdemoralizowaną. I dlatego nie jest mu w smak prawo do wolności jednostki do krytyki chamstwa. Ta jego ciągła bezsilna próba narzucania własnych poglądów osobom kulturalnym, to wykształcone za komuny ograniczenie prawa do protestów,gdy się pojawią obrazy życia zdemoralizowanego,burzącego dobre schematy utwierdzone społecznie.Tak już było w przeszłości PRL i NN tak kontynuuje.
ponad 3 lata temu / do NN
 
Rząd a także władze kościelne skompromitowały się ! Jak to możliwe, że w Polsce - kraju katolików i patriotów nie ma Ustawy srogo karzącej za antykatolicyzm i antypolonizm ? A o Żydach władze ochoczo pomyślały !
ponad 3 lata temu / przerażona
 
Ta "klątwa" dosięgnie tych,którzy się tej diabelskiej profanacji dopuścili...Wygląda na to,że ci tzw,celebryci i artyści dali się zwerbować do lóż masońskich i sekt satanistycznych,oraz podpisali pakt z diabłem dla kariery i kasiory.Żaden normalny człowiek nigdy by się nie posunął do takiego zbydlencenia...Tylko demon w ludzkiej skórze,jest zdolny przekroczyć te granice...
ponad 3 lata temu / A.i.ł
 
@NN Wolność słowa nie oznacza wolności obrażania. Jeżeli byłby spektakl obrażający twoją matkę/żonę/dziewczynę/córkę/syna/Ciebie (proszę wybrać) też byś powiedział, że oglądanie tej sztuki nie jest przymusem i kto chce może nie przyjść? Mam pytanie do wszytskich. Dzięki takim akcjom Teatr Powszechny wysprzedał wszystkie bilety na najbliższe kilka tygodni. Więc sobie zarobi. Nie będzie można wejść i protestować. Czy o to chodziło?
ponad 3 lata temu / trooper
 
Natychmiast aresztować wszystkich aktorów, reżyserów i pracowników teatru!
ponad 3 lata temu / Aresztować bluźnierców
 
Kiedyś, w wielkich czasach, Święty Kościół nawoływał w takim przypadkach do krucjat na bluźnierców. Katolik ma bowiem pełne prawo do obrony koniecznej, gdy zagraża bratu utrata życia lub gdy bezczeszczona jest wiara katolicka. A dziś barbarzyńcy plugawią najwyższe wartości, plują nam prosto w twarz, a purpuraci udają, że to deszcz pada.
ponad 3 lata temu / rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.