DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Klątwa nad Słupskiem. Radni ominęli debatę o bluźnierczym spektaklu

Klątwa nad Słupskiem. Radni ominęli debatę o bluźnierczym spektaklu
Klątwa w Teatrze Powszechnym (próba). Fot: Krystian Maj/FORUM

Z powodu braku wymaganej liczby radnych, w Słupsku odwołano nadzwyczajną sesję rady miasta, podczas której planowano podjąć próbę zablokowania wystawienia bluźnierczego spektaklu „Klątwa”.

 

O zwołanie nadzwyczajnej sesji rady wnioskował klub radnych PiS. Podczas tej sesji planowano skierować apel do Roberta Biedronia, prezydenta Słupska, aby zablokował wystawienie bluźnierczego spektaklu w miejskim teatrze. Niestety na nadzwyczajne obrady rady nie stawiło się aż 15 radnych. Przyszli tylko wszyscy radni PiS (6 osób), jedna radna PO (w klubie jest 9 radnych) oraz radna Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego (w klubie jest 5 radnych), w sumie obecnych było 8 rajców. Nie było natomiast żadnego radnego z popierającego prezydenta klubu  KWW Roberta Biedronia. W związku z brakiem wymaganego prawem quorum, nadzwyczajną sesję odwołano.

 

Prezydent Słupska nie chciał komentować tego finału sesji, dziennikarzy odesłał z kwitkiem mówiąc „Nie dam się wciągnąć w żadne gry polityczne”.  Klub, który wnioskował o sesję nadzwyczajną tłumaczył, dlaczego chce zablokować prezentacje „Klątwy”.  - W tym spektaklu obraża się przede wszystkim świętego Jana Pawła II, honorowego obywatela Miasta Słupska i obraża się uczucia religijne słupszczan - powiedział Tadeusz Bobrowski, wiceprzewodniczący rady Miasta Słupska z PiS.

 

Przypomnijmy, iż do Sądu Okręgowego w Słupsku, kilka dni temu, wpłynął trzeci wniosek o zakaz wystawienia w tamtejszym teatrze bluźnierczego spektaklu „Klątwa”. Dwa poprzednie wnioski, o podobnej treści, sąd odrzucił. Autor złożonego obecnie wniosku pisze w nim, że granie spektaklu „Klątwa” powinno być zabronione prawem, gdyż przedstawienie to narusza jego dobra osobiste oraz znieważa uczucia religijne wszystkich katolików. Ten wniosek sąd powinien rozpatrzyć najpóźniej do piątku (21.09). Pokaz bluźnierczego przedstawienia „Klątwa” w Teatrze Nowym w Słupsku zaplanowano na 23 września. Ma się on odbyć w ramach  Festiwalu Scena Wolności rozpoczynającego się dziś w Słupsku. Sala, na której ma być grana obsceniczna „Klątwa”, ma 383 miejsca, wszystkie bilety zostały wysprzedane.

 

Spektakl „Klątwa” po jego pierwszej prezentacji na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, wywołał falę społecznego oburzenia i moc wniosków do prokuratury. Po wielu zawiadomieniach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zbiorcze postępowanie ws. „Klątwy”, już 1,5 roku, prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Śledztwo jest na finiszu, jednak jak na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Prokuratura informuje, iż obecnie analizuje  ekspertyzę biegłego, która wskazuje, że „Klątwa” obraża uczucia religijne.

 

Źródła – radiogdansk.pl, AB

Adam Białous


DATA: 2018-09-20 15:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli słupczanie wybrali sobie takiego prezydenta, to znaczy, że im wszystko jedno - że zasady obyczajowe i moralne mają w nosie. Cóż, Polska w dużej części jest taka - zdziczała, zdemoralizowana.
8 miesięcy temu / Ed
 
Jak zwykle PIS, dobry tylko w słowach, a jak coś trzeba zrobić to umywa ręce. Głosowałem na nich mając pewne nadzieje, ale chyba porta to zmienić w nadchodzących wyborach.
8 miesięcy temu / NoName
 
Belzebub w natarciu. Panie Jezu, chroń nas przed diabłem.
8 miesięcy temu / Franciszek
 
Czy nieobecni radni oddadzą diety?
8 miesięcy temu / Admirał
 
do Karol cz. 3/5 Gdzie niby napisałem "PiS reformuje sądownictwo", bo z tych NIE MOICH słów wyciągasz o mnie jakieś obraźliwe oszczercze wnioski - że "zwyczajnie kłamię", że jestem "otumaniony propagandą PiSu" i że chcę wprowadzić swoich posłusznych sędziów by wydawali wyroki dla LUDZKICH panów. A może jesteś zbyt tępy by pojąć że obywatele Polski nie dzielą się TYLKO na koderastów i pisowców, lecz są też Polacy o innych poglądach? Jeśli uważasz że mój pomysł z napisem "zakaz wstępu..." był absurdalny, zaproponuj inny który nie byłby absurdalny, a umożliwiłaby wam znieważanie bez naruszania art196kk. Jeśli nie potrafisz (bo ostrzeżenie które proponujesz nie zapobiegłoby wstępowi chrześcijan, czyli zaistniałby fakt publicznego znieważenia), to znaczy że mój pomysł nie była absurdalny, tylko twój ciągły upór by nie uznać faktu o publicznym znieważeniu jest absurdalny.
8 miesięcy temu / wpis wielokrotnie bezpodstawnie odrzucany przez obłudnych cenzorów
 
gamete wsadzili
8 miesięcy temu / zydokokmuna gejoska
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62975"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.