Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Kłamstwa rewolucji, czyli dlaczego Francuzi świętują 14 lipca? Tego nie dowiesz się w szkole! [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Chrzest Choldwiga? Kanonizacja Ludwika IX? Koniec wojny stuletniej? Jedno ze świetnych zwycięstw militarnych ery nowożytnej? A może odzyskanie Paryża z rąk nazistowskich Niemiec? Nie. Święto Narodowe Francji obchodzone jest w dniu zdobycia przez zrewoltowany tłum nic nieznaczącego, ale symbolicznego zamku. Dlaczego? O rewolucji francuskiej rozmawiają Jerzy Wolak i Michał Wałach.

 

 

Miniatura:Ecole polytechnique / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)

 

 


DATA: 2020-08-05 11:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Rewolucja wybuchła z powodu nierówności społecznych, których obraz jest doskonale ukazany w książce Victora Hugo - nędznicy. A warto przy okazji wspomnieć dkaczego prosty lud nie nawidził hierarchów ówczesnego Kościoła
28 dni temu / Janek
 
A w naszej ojczyźnie jest komunistyczne święto 1 maja dlaczego do tej pory istnieje? A hymn? Dał nam przykład Bonaparte...? Może czas zmienić na Rotę-daj Boże.
28 dni temu / Ewa
 
Droga redakcjo! Szukałem pch24 w podcast Apple. Czy można liczyć w przyszłości na podcasty z wywiadów itp? Nie mam zbyt wiele czasu na oglądanie yt a podcasty jak najbardziej czy to za kierownicą czy nawet czasem w pracy. Byłbym bardzo wdzięczny.
28 dni temu / Marcin
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 149 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.