DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Kłamstwa posła Knesetu i atak Światowego Kongresu Żydów. Presja na Polskę trwa!

Kłamstwa posła Knesetu i atak Światowego Kongresu Żydów. Presja na Polskę trwa!
Yair Likud fot. REUTERS/FORUM

„Zaciemnianiem historii” oraz „atakiem na demokrację” Światowy Związek Żydów Polskich (WJC) nazwał nowelizację ustawy o IPN, penalizującą używanie sformułowania „polskie obozy śmierci”.

 

- Polacy ze zrozumiałych względów stają się wrażliwi, gdy obozy zagłady i obozy koncentracyjne nazywane są „polskimi” tylko dlatego, że były zlokalizowane na polskiej ziemi, i chcą, by było jasne, że to Niemcy, a nie Polacy są odpowiedzialni za ustanowienie i podtrzymywanie tych fabryk śmierci, w których zginęły w Holokauście miliony Żydów - stwierdził prezes WJC Robert Singer, cytowany w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej WJC.

 

Singer ocenił jednak, że błędem będzie karanie osób, które używają sformułowania „polskie obozy śmierci”. Dlaczego? - Nowa polska ustawa dlatego budzi szczególne zastrzeżenia, że utrudnia jakąkolwiek prawdziwą konfrontację z najbardziej przerażającym aspektem wojennej historii tego kraju - z tym, w jakim stopniu Polacy brali udział w niszczeniu swych żydowskich sąsiadów – powiedział Singer i ocenił, że zmiana powinna następować nie środkami prawnymi, ale poprzez edukację.

 

W opinii Signera fakt, że „Polacy brali udział w niszczeniu swych żydowskich sąsiadów”, wykazali „znakomici polscy naukowcy” w „starannie udokumentowanych pismach”. Zdaniem prezesa WJC „nie były to raczej izolowane przypadki”.

 

W atakach na Polskę przelicytował także poseł Knesetu Yair Lapid, który na Twitterze napisał, iż jego babcia została zabita przez Polaków. Jak informuje portal wpolityce.pl, wiele wskazuje na to, że to kłamstwo. Dostępne w sieci informacje, wskazują, że babcia Lapida wraz z jego rodzicami została uratowana w gettcie, w Budapeszcie, przez szwedzkiego dyplomatę. Zginął natomiast dziadek Yaira oraz jego matka (prababka polityka), jednak zabici zostali w obozie na terenie Austrii.

 

Zgodnie z ustawą każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”. Przestępstwem, zgodnie z ustawą, nie będzie karane użycie sformułowania „polskie obozy śmierci” w przypadku działalności naukowej lub artystycznej.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

ged


DATA: 2018-01-29 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zydzi brali udzial w niszczeniu polakow
3 miesiące temu / polka
 
Za niedługo okaże się że to Polska wywołał II wojnę światową,wybudowaliśmy obozy śmierci i zabilidmy biednego Hitlera. Dać żydom dla przypomnienia książkę zbrodniarzy hitlerowcy przed najwyższym trybunałem sprawiedliwości i niech czytają 10 razy na dzień to im coś przypomni
4 miesiące temu / Dana
 
Mr. Lapid powinien byc pierwszy ukarany. To tak na dobry poczatek, by reszta z Knesetu nie miala juz odwagi produkowac tych klamstw
4 miesiące temu / Elzbieta
 
Zobaczycie, co będzie dalej - kolejnym krokiem będzie jakaś szokująca krwawa prowokacja, czyli napad na Żydów gdzieś na terenie Polski. Nie cofną się przed niczym.
4 miesiące temu / Ruben
 
Nie ma sie, co dziwic, ze zydzi patologicznie klamnia. Zydzi maja podwojna etyke, jedna dla gojow, druga dla bliznich, czyli innych zydow.
4 miesiące temu / Moniker
 
że Żydzi się Boga nie boją. To dziwne. Niech sobie Torę rozwiną i przypomną co Jestem Który Jestem mówi o potwarcach i kłamcach.
4 miesiące temu / mała droga
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.