DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Kinga Rusin sugeruje ministrowi środowiska, by… sam się odstrzelił

Kinga Rusin sugeruje ministrowi środowiska, by… sam się odstrzelił
Fot. You Tube / Plejada

Nawołujący do nieograniczonej tolerancji celebryci po raz kolejny pokazują, że ta idea jest im w gruncie rzeczy obca. Kinga Rusin w programie „Dzień Dobry TVN” zaproponowała ministrowi rolnictwa, by… sam się odstrzelił. Prezenterka znana jest ze swojej nienawiści do myśliwych,  czynnie angażuje się w wiele inicjatyw „obrońców przyrody”.

 

Słowa Rusin były odpowiedzią na tłumaczenia ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Wskazywał on na konieczność odstrzelenia określonej liczby sztuk zwierzyny w celu utrzymania odpowiedniego balansu. Oburzona Rusin w „błyskotliwy” sposób zaproponowała ministrowi, by „sam się odstrzelił”.

 

Dla zminimalizowania rozmiarów wizerunkowej wpadki, nawet redakcyjny kolega telewizyjnej gwiazdki, Piotr Kraśko, starał się złagodzić wymowę skandalicznej wypowiedzi. Jednak sama jej autorka podkreśliła: „powiedziałam dokładnie to, co chciałam powiedzieć”.

 

Słowa Rusin wywołały mieszane uczucia. Choć dla większości fanów celebrytki wygłoszone przesłanie jest jak najbardziej zasadne, to forma jego wyrażenia wzbudziła głównie niesmak.  

 

Agresywna wypowiedź jest kolejnym przykładem na to, że środowiska domagające się tolerancji i wysłuchania, same mają owej tolerancji jak na lekarstwo. Ponadto, „obrońcy przyrody” nie stronią, jak widać, od propagowania zasady: „oko za oko, ząb za ząb”.

 

 

Źródło: plotek.pl / dziendobry.tvn.pl

PR  


DATA: 2018-07-10 15:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Marcin Myśliwy. Komuchy lubowały się w "myślistwie", kreując się na "ludową szlachtę". Kim jest ta hołota, która obnosi się z chorym uwielbieniem zwierzątek, licho wie. Nikt tego jeszcze precyzyjnie nie nazwał, ale Piekło im sprzyja.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Przywrócić Prawo Własności i po problemie. Właściciele poradzą sobie natychmiast z "nadmiarem"... i z taką babą też jak im wlezie na Posesję protestować.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Nie wiem gdzie podziało się wasze człowieczeństwo, skoro uważacie zwierzęta za równe sobie. Barbarzyństwo? Barbarzyństwem w najgorszym wydaniu jest wasza propozycja by człowiek sam się odstrzelił. Bezbronne zwierzęta? Podejdź do dzika czy niedźwiedzia, a przekonasz się że nie jest to świnka Pepe czy miś Uszatek, naiwniaku. A tak przy okazji, czym się żywisz? Kamieniami i piaskiem, czy zabitymi bezbronnymi zwierzątkami i roślinkami, hipokryto? :)
ponad 1 rok temu / do koneser
 
Pani Kinga wypowiada się ostro, ale ma rację! Gdzie podziało się nasze człowieczeństwo?? Nie zgadzam się z wypowiedzią, że łowiectwo jest dobre i pożyteczne bo przynosi korzyści materialne! Strzelanie do bezbronnych zwierząt w imię zysku to barbarzyństwo w najgorszym wydaniu! Widziałem niejedno polowanie i tych z pozoru miłych panów, którzy w zabijaniu widzą przyjemność i rozrywkę!
ponad 1 rok temu / koneser
 
Łowiectwo i hodowla jest dobre i pożyteczne przynosi korzyści materialne obrona praw zwierząt to komunistyczna utopia której celem jest objęcie totalitarnej władzy K Rusin działa świadomie lub nie jest więc zła lub głupia na pewno niebezpieczna stoją za nią organizacje ekologiczne fundacje i organizacje międzynarodowe oraz Rząd Światowy który przewidział dla nas komunizm dla lepszej eksploatacji nas i naszych zasobów
ponad 1 rok temu / Marcin Myśliwy
 
Do: DZIAS Nie, nie bzdura. Zostawmy resztę (dziki i bobry) rzeczywistym myśliwym. Wilki i rysie walczą o przetrwanie, by o orłach nie wspomnieć. Pozdrawiam. Michał Obrębski
ponad 1 rok temu / Michał Obrębski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.