DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zapomniał?Pan o premedytacji i perfidii żydowskiej agentury w Kościele,która w tym właśnie celu została tam umieszczona. Sama Luna umieściła w seminariach ok.100 swoich szatańskich pachołków aby niszczyli Kościół od wewnątrz.A ilu umieścili tam jej następcy?Proszę dodać 30,40 lat do tamtych lat i pomyśleć ilu z nich piastuje dziś wysokie stanowiska w hierarchii kościelnej.
13 dni temu / Max
 
@Tina cyt.: ''Co jednak zrobić by papież Franciszek /.../ na serio rozprawił się z homo lobby w Kościele?'' - Pytanie retoryczne. ''Kim jestem by homo lobby sądzić?''
13 dni temu / Ewa
 
To wszystko zaczyna przypominać polowanie na czarownice! Nie ma zgody na sodomię, dym bardziej w kościele. Jednak coś mi tu nie gra. Po pierwsza P. redaktor pyta co laczy filmy braci sekiejskich film kler i książkę ks. Oko. Moim zdanie ni nie łączy! Kler ifilm sekielskich zostały zrobione na zamówienie! Dobór aktorów w klerze świadczy nie os, ukaniu prawdy ale o dowaleniu KK. Jeden z aktorów po premierze filmu nie kryje w wywiadzie swojej nienawiści do kk. I mowizebedacz synem zostali zwyzywa i od Żydów. Mamy wątek polskiego antysemityzmu. Defacto widz odbiera oba filmy jako walczące z pedfilja. Redaktor mówi też o jakimś filmie który dostał nawet oskara. Ale mi autorytet akademia filmowa z marksistowskiego kołchozu zwanego Hollywood! Postawa ks Isakowicza Zalewskiego godna pochwaly, ale bieganie od mediów z prawej strony do lewacki h trochę mnie dziwi. W WP wywiad z księdzem obok artykuł o prześladowaniach w Polzce lgbt. a wydźwięk wywiadu to walka z pedofila w kk. Lewacka prop.
13 dni temu / Antymarks
 
@trzygrosze Uważam, że nie masz racji. Święte są ręce kapłana i stąd niegdysiejszy zwyczaj całowania rąk kapłanów. Zaś sam kapłan to człowiek z ludu wzięty - taki sam, jak my. Twoim chrześcijańskim obowiązkiem jest go napominać, gdy grzeszy, bo na szali jest jego zbawienie. I - jeśli - jak cytuje p. Krystian - spowiadają się sami sobie i sami się rozgrzeszają, to trzeba uświadomić im, że powinni stanąć już teraz przed Bogiem, nazwać swój grzech, żałować go i starać się Pan Bogu wynagrodzić za to, co zrobili. Przepraszam, ale jak czytam, że sutanna to czy sutanna tamto to aż chcę się zapytać: a co? Kościół to jakaś cepelia? Przez wzgląd na kawałek płótna nie można mówić prawdy? Mamy stroić się w protestanckie piórka i mówić tylko dobre i miłe dla ucha rzeczy...???? TYLKO PRAWDA WAS WYZWOLI.
13 dni temu / Michał
 
Ave Maria! Dziękuję za kolejną porcję solidnej wiedzy o prawdziwej nauce Kościoła. Grzechy sodomskie są bardzo ciężkie, trzeba o tym jak najwięcej mówić. Napominać grzeszących to pierwszy z uczynków miłosierdzia względem duszy.
13 dni temu / ewcia
 
Świetny odcinek, jak każdy zresztą. Co jednak zrobić by papież Franciszek wziął to wszystko pod uwagę i by na serio rozprawił się z homo lobby w Kościele? By nasi biskupi to zrobili? Dosyć już gorszenia ludzi i profanacji stanu kapłańskiego. Publiczna chłosta - to bardzo dobry pomysł. Walczmy świeccy katolicy o oczyszczenie Kościoła z tego lawendowego plugawego diabelstwa. Uważam, że aktywni homoseksualiści w koloratkach tak bardzo szkodzą Kościołowi, że powinni być usuwani do stanu świeckiego. Być może książka księdza Dariusza Oko i inne podobne publikacje przyczynią się do szybszego załatwienia tego problemu. Oby tak się się stało.
13 dni temu / Tina
 
Cytat z preambuly filmu: "Kosciol ma instrukcje jak postepowac z kaplanem, ktory wspolzyje z innym kaplanem, albo z mezczyzna, albo z chlopakiem, albo z mlodziencem - Kosciol ma w koncu instrukcje w sprawie tzw. molestowania seksualnego!" koniec cytatu. No HURRA!!! Ale ale - co z nieletnimi dziewczynkami i w koncu co z kobietami??? Tego tematu instrukcja nie dotyczy? A moze cale zlo wzielo sie z narastajacego latami cichego przyzwolenia na - poczatkowo heteroseksualne - wspolzycie celibatariuszy??? Nie bedzie wykorzenienia zgorszenia w Kosciele, jezeli choc mala furtka nie zostanie zamknieta. Kolejna sprawa: ksieza obciazeni zarzutami pedofilli czy szerzej - homoseksualizmu - byli zobowiazani, jak kazdy duchowny do okresowej spowiedzi. Jaka byla rola ich spowiednikow i czy nie byli oni wladni zakazac gorszycielom sprawowania funkcji????
13 dni temu / gravimetr
 
Polecam komentarz krytyczny dr Stanisława Krajskiego wobec wypowiedzi posła R. Winnickiego na Marszu Niepodległości na temat księży pedofilów. Dodam, że poseł Winnicki odpowiedział już na tę krytykę - oba filmy na YT.
14 dni temu / jac
 
Trzygrosze - masz 100 procent racji.
14 dni temu / Kowalski
 
Nie wolno opatrywać artykułów takimi tytułami. Szkalują sutanne, świetą szate. Obrzydzają ją wiernym. Nie wolno tak pisać. Niedawno słyszelismy apele, aby księza zakładali sutanny. Takimi tytułami do sutanny zniechecamy i ośmieszamy ja. W dobie słusznego niepokoju i niegodzenia sie na grzechy, mimo wszystko zachowajmy roztropność i nie płyńmy głównym ściekiem.
14 dni temu / trzygrosze
 
Grzech nie jest oddzielnym bytem. Nie istnieje bez człowieka, który go popełnia. Wiec jakieś rozdzielanie tego to piramidalne nieporozumienie. Nowa teologia. Grzesznika człowiek+grzech trzeba napomnieć, upomnieć, przestrzec. W sakramencie spowiedzi człowiek grzeszny ma otrzymać pokutę. Przecież pokuta nie jest kierowana do samego grzechu jako takiego
14 dni temu / slaw
 
" Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy " z 1 listu św. Jana 1,8 ; należy bezwzględnie potępiać grzech ale nie człowieka któremu należy dawać szanse na nawrócenie; oczywiście takie rozróżnienie jest bardzo trudne w realizacji.
14 dni temu / t
 
Nie popieram pedofilii, każda winna osoba powinna być sądzona. Jednak uważam, że nagonka na kościół przerosła rozsądek za sprawą mediów. Wielu księży zostaje osądzonych pomimo braku winy z ich strony. Byłem ministrantem w bardzo dużej parafii, gdzie mieliśmy 7 księży i nic mi się nie stało. Byłem za to na wycieczce i księża organizowali nam mecze z innymi parafiami. W szkołach jest więcej pedofilów niż w kościele, a na uczelniach, chociaż juz pełnoletnie są te dziewczyny to także kazda uczelnia ma wręcz legendy, który,,sor" którą ,,zaliczył". Za to niech się w końcu opinia publiczna TEŻ nie zamiast weźmie jeżeli chce być obiektywna. Mnie na przykład nauczyciel od WFu w podstawówce klepał po dupie nie ksiądz. Dziękuje także za możliwość wypowiedzi, ponieważ taki np. onet mówi za wszystkich Polaków, że się oburzyli użyciem pałek przeciwko faszystom atakujących kościół. Z 13 osób z którymi rozmawiałem nikt nie popiera tej dziczy. Uważam że to wszystko to ataki z
14 dni temu / Jeżeli chodzi
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.