DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Kim są nowi ministrowie? Przedstawiamy członków ekipy premiera Morawieckiego

Kim są nowi ministrowie? Przedstawiamy członków ekipy premiera Morawieckiego
Joachim Brudzinski, Jacek Czaputowicz. FOT.Krystian Maj/FORUM

Zgodnie z zapowiedziami premier Mateusz Morawiecki dokonał rekonstrukcji swojego rządu. I nie były to tylko zmiany kosmetyczne. Kto teraz pokieruje poszczególnymi resortami, co ciekawe, także nieco przemodelowanymi pod względem kompetencji? Przedstawiamy sylwetki nowych ministrów.

 

Henryk Kowalczyk – minister środowiska. To twarz doskonale znana w świecie polityki. Do tej pory pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zmiana w ministerstwie najwyraźniej została podyktowana kwestiami wizerunkowymi, związanymi ze sporem jaki toczył minister Jan Szyszko z unijną biurokracją o wycinkę zagrożonej plagą kornika drukarza Puszczy Białowieskiej.

 

Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury. To postać także doskonale nam znana. Minister Adamczyk będzie bowiem kontynuował swoją dotychczasową misję, niemniej z jego kompetencji odpłynęły kwestie związane z budownictwem.

 

Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej. To kolejny polityk doskonale znany z ekipy „dobrej zmiany”. Dotychczas z powodzeniem szefował MSWiA. Teraz zajmie się wojskiem. Zmiana ta miała związek ze sporem jaki minister Antoni Macierewicz toczył z prezydentem Andrzejem Dudą o kształt armii. Roszada ma najpewniej uspokoić sytuację na linii rząd-prezydent, jednak została źle przyjęta przez część obozu rządzącego i ich medialnych popleczników.

 

Joachim Brudziński – minister spraw wewnętrznych i administracji. To kolejny doskonale znany polityk mający wiele do powiedzenia w PiS. Dotychczas pełnił funkcję wicemarszałka Sejmu.

 

Teresa Czerwińska – minister finansów. Polska ekonomistka, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej pracowała jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie w Ministerstwie Finansów, w takiej samej randze. Ciekawostką jest fakt, że pani minister urodziła się w Dyneburgu, znajdującym się obecnie na terenie Łotwy.

 

Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii. To człowiek Jarosława Gowina. Dotąd pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Miała być kandydatem na fotel prezydenta Krakowa w najbliższych wyborach samorządowych. 

 

Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju. To inżynier i przedsiębiorca oraz urzędnik państwowy. W pierwszym rządzie PiS był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Dwa lata temu został sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Łukasz Szumowski – minister zdrowia. Kardiolog i profesor nauk medycznych. Dotąd pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Jacek Czaputowicz – minister spraw zagranicznych. Politolog i profesor nauk społecznych. W 2017 roku trafił do Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako podsekretarz stanu. W jego dorobku naukowym wyraźnie widać zainteresowanie tematami europejskimi: integracją, bezpieczeństwem i rolą państwa w UE. To kolejna zmiana mająca pozytywnie wpłynąć na wizerunek Polski w UE i uspokoić wzajemne relacje.

 

 

MA

 

 


DATA: 2018-01-09 15:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każdy, kto sprawia ból innym, a szczególnie w Moje Imię, będzie musiał rozliczyć się przede Mną w Dniu Ostatecznym.
6 miesięcy temu / cytat
 
To nie rekonstrukcja to destrukcja pierwszego rządu!
6 miesięcy temu / DNA
 
Prezes Jarosław Kaczyński rozpoczął kolejny etap "marszu" ku "przegranej" w najbliższych wyborach! Przestał całkowicie liczyć się z wyborcami! Czy Prezes sądzi, że wyborcy pozwolą się nadal tak traktować? Byliśmy uwielbiani przez Prezesa Jarosława przed wyborami, a teraz już jesteśmy niepotrzebni! Dlaczego, rekonstrukcja rządu akurat w dniu rozmowy z Komisją Europejską? Czyżbyśmy skapitulowali przed KE? Sądzę, że kolejnym krokiem Prezesa będą "korytarze humanitarne" i to będzie kropla, która przeleje dzban!!! I Jarosławowi pozostanie tylko 15-20% elektoratu!
6 miesięcy temu / Były wyborca PiS-u
 
Ci ludzie mają dokonac Intronizacji Narodowej?
6 miesięcy temu / QUITO AKITA
 
Trzeci garnitur pań i panów Nikt. Bez zaplecza, bez osiągnięć, bez samodzielności. Wykonawcy woli "władcy marionetek". Nie, nie mam na myśli Kaczyńskiego. PiS został mu ukradziony.
6 miesięcy temu / Dante
 
Utrącenie A.Macierewicza ogromny blad. .zawiodlam sie na pis
6 miesięcy temu / G
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.