DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Kim jest Szymon Niemiec, profanator Mszy podczas homoparady?

Kim jest Szymon Niemiec, profanator Mszy podczas homoparady?
fot.Victor Greg/FORUM

W sobotę przez Warszawę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, przeszła „Parada Równości”, przed którą w białym namiocie odprawiono pseudomszę, której przewodniczył Szymon Niemiec, były „biskup” niezarejestrowanego i nieistniejącego już w Polsce „Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego". Zrobił to w ornacie z tęczowymi symbolami, a jeden z jego pomocników na głowie miał durszlak. Po raz pierwszy w historii „Parada Równości” została objęta patronatem Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

 

Rzecznik Episkopatu wydał wczoraj wieczorem oświadczenie, w którym stwierdza, że „w związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących".

 

W komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik stwierdza, że „wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa”. Dodaje, że „w społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących”.

 

Sobotni „celebrans” Szymon Niemiec (ur. 1977) jest działaczem społeczności LGBT, pomysłodawcą i wieloletnim współorganizatorem warszawskich Parad Równości. Od 1999 do 2001 roku pracował jako archiwista w wydawnictwie pornograficznym. W latach 2001–2005 pełnił funkcję prezesa zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce. W latach 2002–2005 pełnił funkcję rzecznika prasowego Antyklerykalnej Partii Postępu „Racja”. Był członkiem i sygnatariuszem Unii Lewicy, zasiadał w jej radzie wojewódzkiej na Mazowszu. W maju 2018 zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu. Od 2008 Niemiec jest członkiem National Lesbian and Gay Journalists Association i prezesem zarządu fundacji Przyjaciele Szymona. Założycielem wspólnoty religijnej (będącej jedną z mutacji tzw. wolnych Kościołów chrześcijańskich, czyli nieuznawanych przez inne Kościoły tradycji reformowanej) był Ernest Ivanovs – pastor Wolnego Kościoła Reformowanego Łotwy, który w roku 2001 w Warszawie powołał Misję Wolnego Kościoła Reformowanego w Polsce z Szymonem Niemcem jako jej liderem.

 

Od 1 stycznia 2006 na drodze głosowania wiernych tzw. Wolnego Kościoła Reformowanego w Polsce Szymon Niemiec został jego diakonem. 18 kwietnia 2010 w Seattle otrzymał święcenia prezbiteratu od Biskupa Paula Davida C. Stronga z Christian United Church. Warto zauważyć, że Kościół ten nie posiada sukcesji apostolskiej, w związku z tym nie były to sakramentalne święcenia kapłańskie, lecz tylko przyznanie funkcji. W listopadzie 2008 jego grupa, składająca się z kilkunastu członków, została afiliowana do międzynarodowego Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego. 21 kwietnia 2012 w Warszawie na Konferencji Generalnej jednogłośnie w tajnym głosowaniu został wybrany „biskupem” tego Kościoła. 25 sierpnia 2012 w Portsmouth został ordynowany na biskupa (ale nie w sensie otrzymania święceń) przez Arcybiskupa Metropolitę Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego Terry’ego Flynna. Kościół ten nie jest uznawany przez Światową Radę Kościołów (skupiającą wspólnoty protestanckie oraz prawosławne) ani przez Polską Radę Ekumeniczną.

 

W Polsce wspólnota prowadzana przez Szymona Niemca była niezarejestrowaną, kilkunastoosobową grupa wyznaniową, znaną z udzielania „błogosławieństwa" homoparom. W lutym 2019 „kościół" ten, na skutek wystąpienia zeń innych „kapłanów” oraz odmowy państwowej rejestracji, ogłosił swoją likwidację. Od tego momentu Szymon Niemiec działa samodzielnie, ogłaszając się duchownym nienależącym do żadnej grupy wyznaniowej.

 

8 czerwca 2019 przed Paradą Równości w Warszawie Niemiec odprawił „nabożeństwo ekumeniczne”, mające charakter „pseudomszy", będące parodią Mszy św.

 

KAI

pt


DATA: 2019-06-10 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aga - to mówisz że parodia z rondlem na głowie spełnia potrzeby dusz tych lgbtq? No to sama widzisz co to za fusze i czego potrzebują. Nie mam więcej pytań.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Andrzej - skoro do Boga należy odpłata to Eliasz sie troszkę wyglupił eksterminując 450 kapłanów Baala? Oj przydalby sie teraz Eliasz znowu i to bardzo.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Leszek - a Ty skarbie czego nauczyłeś się z Biblii? Bo ze Starego Testamentu to kamienowania synów, obcinania rąk niewiastom, mordowania okolicznych plemion, brania niewolników, zostawiania niewolnic ciekawostka - do czego? z dziewic ale mordowania mężatek, mordowania osesków płci męskiej, lichwy dla innych narodów...mam kontynuować? Że prawa zmyślał nawet Mojżesz to masz skarbie tutaj: "Odparli Mu: ?Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją??4 8 Odpowiedział im: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5 - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo?."
ponad 1 rok temu / Jot
 
Hahaha to kim on w końcu jest? jakimś biskupem którego nikt nie uznaje ani unici ani prawosławni ani katolicy!!!???????????????? Masakra jak ludzką odwala,za moich czasów mesjaszy , biskupów jakichś tam wyznań zamykali zwyczajnie do czubków!
ponad 1 rok temu / Cudem nawrócon
 
No cóż. Za darmo tego nie robi. A ci jego ,,wierni,, w tej paradzie to są najprawdopodobniej nieświadoma tłuszcza która nabija mu portfel. Śmiech na sali,
ponad 1 rok temu / Sołtys
 
@luke. Możesz podać te źródła?
ponad 1 rok temu / Hanka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.