DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Polska jest oblężona przez partie POPiS żydo-banderowców .. !!
ponad 1 rok temu / jot
 
Jakoś przemilczano zmiany w ustawie o energii elektrycznej która znowu podnosi jej cenę za którą wszyscy zapłacimy. Dobra zmiana działa jak dobry ukryty złodziej.
ponad 1 rok temu / Midas
 
Morawiecki należał do najbardziej bezkompromisowego ze skrzydeł opozycji komunistycznej, które nie brało udziału w zmowie okrągłego stołu. Ewidentnie wszyscy ex-ubecy, byli komuniści i członkowie nadzwyczajnej kasty, tak się go boją i stąd ten hejt zarówno z lewej jak i z prawej strony. Polecam z uwagą wysłuchanie jego ostatniego wywiadu w telewizji Trwam
ponad 1 rok temu / delsberska
 
W internecie jest bardzo dużo hejtu na nowego premiera, zarówno z prawej jak i z lewej strony. Czy to Olgin w akcji? Bardzo cenię i szanuję panią premier Szydło, ale widać że Morawiecki na stanowisku premiera jest dla wielu większym zagrożeniem niż pani premier. Morawiecki wywodzi się z najbardziej radykalnego odłamu opozycji antykomunistycznej, która nie brała udziału w zmowie okrągłego stołu. Już sam ten fakt robi go nieakceptowalnym dla wszystkiej maści ex-ubeków, byłych komunistów i członków nadzwyczajnej kasty. Na dodatek jest realistą, dobrze zdaje sobie sprawę ze wszystkich błędów i niesprawiedliwości popełnionych przez ostatnie 27 lat. Wie, że nie możemy tak po prostu unieważnić wszystkich prywatyzacji, umów handlowych i kredytów frankowych. Musimy stosować się do zasad gry wyznaczonych przez silniejszych. Ale nawet stosując się do tych zasad, możemy coś dla Polski ugrać. Bardzo polecam zapoznanie się z licznymi wypowiedziami Morawieckiego na youtubie.
ponad 1 rok temu / delsberska
 
Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratulacje, panie Mateuszu!!!!!
ponad 1 rok temu / emerytka
 
daliście się nabrać kaczyńskiemu. znowu.
ponad 1 rok temu / Polak
 
kolejny kłamczuch
ponad 1 rok temu / qwas
 
tez nie podoba mi sie ta zmiana... tym bardziej ze widzialem przeciez wystapienie pani Szydlo w europarlamencie, az serce roslo! jednak za pani premier sprawa polskich kopalń, sprawa podziemnego zgazowania wegla, sprawa zwierzat futerkowych i wiele innych szly w zlym kierunku.... zobaczymy teraz, puki co alternatywy do PiS nie widac i prezes dobrze o tym wie, niestety
ponad 1 rok temu / olek z gliwic
 
Były doradca Donalda Tuska i tyle w tym temacie
ponad 1 rok temu / Piter
 
Pełna kompromitacja w tej politpoprawnej laurce dla marcinkiewicza-bis wykonanego w czasie nocnejzmiany-bis przez uPADłe środowisko wzajemnej adoracji magdalenkowego przekrętu,fałszywych pojednań i złodziejstw wciskanych przez "dobrozmianową" propagandę sukcesu jako cnotę.
ponad 1 rok temu / WS
 
@Lawina - dokładnie !
ponad 1 rok temu / Jan
 
Facet który lobbował za tym, żeby przyszedł do nas rak w postaci banku JP Morgan, banku który niszczy całe gospodarki - mamy przechlapane. To jest człowiek, który jest wielce szczęśliwy z wprowadzaniu do Polski kolejnej firmy motoryzacyjnej, w której Polacy skręcają śrubki jak ciecie. Bezczelnie się śmiał, że "Niedługo będziemy potęgą motoryzacyjną". Bardzo, bardzo zła zmiana!
ponad 1 rok temu / FatalnaZmiana
 
18 września 2017: "Morawiecki podkreślił, że członkowie jego rodziny, dzięki pomocy polskich rodzin, byli w stanie przeżyć niemiecką okupację, lecz żadna z tych osób, które narażały swoje życie ?nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów - Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata?."
ponad 1 rok temu / zoo wa-wa
 
Masoneria upomniała się o swoje
ponad 1 rok temu / Lawina
 
Porzyjemy zobaczymy coś tu nie pasuje...
ponad 1 rok temu / Andrzej S
 
Jak można być tak zawistnym , głupim i mściwym żeby w osobie tak dobrze wykształconej , pochodzącej z tak patriotycznej rodziny szukać DZIURY ???
ponad 1 rok temu / c-a
 
Ale może coś o pochodzeniu Pana przyszłego Premiera, coś o pochodzeniu!
ponad 1 rok temu / bodziopl
 
Była jedną z najbardziej przeze mnie szanowanych członków PiSu. Teraz mój szacunek do niej wzrósł. Wrogowie Polski nie mogli pozwolić, by szefem rządu został ktoś, kto jest im nie po drodze.
ponad 1 rok temu / Eulalia
 
Dlaczego moderator usunął mój komentarz krytykujący demokrację? Czyżby ten portal też jednak skłaniał się ku pewnym elementom modernizmu?
ponad 1 rok temu / kribac
 
Drogi Marku, czy nigdy nie słyszałeś o wilkach w owczej skórze?
ponad 1 rok temu / Marzena
 
Czy Kornel Morawiecki, to ten co nie ma nic przeciwko eutanazji i aborcji? No to faktycznie nasz nowy Premier ma niezłe korzenie.
ponad 1 rok temu / Marzena
 
Panie premierze! Polska czeka na wielkie budowle socjalizmu! Polska czeka na plany pięcioletnie i inne błyskotliwe strategie rozwoju! Razem możemy wszystko! P.S. Lokomotywy staniały.
ponad 1 rok temu / aaa
 
warto posłuchać co o tym kolesiu mówi dr Krajski
ponad 1 rok temu / darek
 
Mason premierem Polski...
ponad 1 rok temu / Kwiat
 
Wiadomo było od dawna, ze ten rząd chcą wysadzić z siodła i zrobią to wszelkimi dostępnymi metodami. Mowa Pani Premier w Sejmie była do Polaków. I tak postrzegała Ona swe zadanie. Dlatego właśnie trzeba było Ja i podobne osoby posprzątać, bo nie ma tak, żeby rządził człowiek spoza układu. Przez te dwa lata było naprawdę miło. Skończyło się. Zaraz porzadzi nam demokratycznie ktoś, kto mówi innym językiem. Polsko, zapnij pasy.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
@Marek za pieniądze z lichwy i cudzych nieszczęść kredytowych to sobie można grilla na własnym ogrodzie fundować.
ponad 1 rok temu / Polak
 
To dobra data na zaprzysiężenie, 12 grudnia - wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe! Szczęść Boże w misji nowego premiera, choć żal mi p. premier Szydło! Była znakomita w tej roli!!!
ponad 1 rok temu / Nick
 
ta twarz ze zdjęcia mówi wszystko
ponad 1 rok temu / lolo
 
bankster od Goldman&Suchs
ponad 1 rok temu / bansterzy atakują
 
Pan Morawiecki to najlepsza opcja na nadciągające, trudne czasy. Jednocześnie pozostaję jednak z ogromnym poważaniem dla osiągnięć Pani Beaty Szydło. Według mnie to najwybitniejsza kobieta w polityce polskiej po 1989 r.
ponad 1 rok temu / Stefan
 
cd. 2 Umówione były czołgi, śmigłowce, tysiące statystów. Po tym, jak w podobnej sytuacji, na planie innego filmu, nikt nie doczekał się zapłaty ? teraz wszyscy oczekiwali pieniędzy w gotówce i z góry. A pieniędzy nie było skąd wziąć. Twórcy filmu łudzeni byli obietnicami przelania ich za cztery miesiące. Czyli wtedy, gdy zawiedzionych odwołaniem zdjęć może już nie dałoby się ponownie ściągnąć a zimowy pejzaż miasta nieuchronnie zamieniłby się w wiosenny. Trudno oprzeć się wnioskowi, że zrealizować się miał plan, w myśl którego film o Grudniu 1970 miał w ogóle nie powstać a jego twórcy mieli być odtąd bankrutami. Postawię retoryczne pytanie: gdzie wtedy od razu znalazły się pieniądze na uratowanie tego filmu? Kto osobiście uratował film o Grudniu 1970? Autorom kolejnych insynuacji na temat rzekomego oddania obcym sprawom proponuję, by najpierw sobie na takie np. pytanie odpowiedzieli.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Od kiedy prezesem Banku Zachodniego WBK został Mateusz Morawiecki zarządzana przez niego firma stała się ? bez cienia wątpliwości - największym mecenasem inicjatyw na rzecz upamiętniania polskiej historii i oddawania czci naszym narodowym bohaterom. We Wrocławiu i na Dolnym Śląsku nie mamy wątpliwości, kto finansuje patriotyczne wystawy, rekonstrukcje, pomniki. Adres znają wszyscy. Poświęconych narodowej pamięci mecenatów, które zawdzięczamy Bankowi Zachodniemu WBK od kiedy jego prezesem jest Mateusz Morawiecki, są setki. Komu zawdzięczamy liczne pomniki Żołnierzy Wyklętych, ofiar Obławy Augustowskiej, obozu w Konstantynowie Łódzkim i dziesiątki innych? Do kogo zwrócili się autorzy filmu o śmierci gen. Sikorskiego, kiedy dowiedzieli się o ostatnich żyjących świadkach tej narodowej tragedii? Kto ocalił projekt ?Encyklopedia Solidarności?? Dwa dni przed kręceniem najdroższych scen filmu pt. ?Czarny czwartek? Antoni Krauze dowiedział się, że nie ma na nie pieniędzy.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Powodzenia premierze! Swoją drogą ciekawe zestawienie faktów. Dziękuję redakcji za ten tekst.
ponad 1 rok temu / iusti11
 
>Nowy człowiek na Nowe czasy< , który się przebijał przez struktury administracyjne/ światowe. Tak zapowiadają media pana Morawieckiego [red. Król]. Ciekawe jak można się w tak młodym wieku >przebijać się< BEZ PLECÓW , POPARCIA I PIENIĘDZY ? Takie bajki są dla dzieci. Doświadczenie ludzkie uczy, że młodzi zdolni , inteligentni zawsze znajdą mecenasów , którzy zainwestują w MŁODOŚĆ ŻĄDAJĄC potem spłaty długów osobistych wynikających z nieformalnych powiązań. Już się cieszą w UE. Będą mieli z kim pogadać nowocześnie. Nowy -nowoczesny człowiek , a nie jakaś tam Matka Polka i to jeszcze katoliczka.Czas przyspieszył mamy nowe otwarcie- nową dynamikę wydarzeń spójną z tym co się dzieje w Kościele. Ostatnio było przesłuchanie byłego wice ministra Deskura absolwenta francuskich uczelni obytego ze światem zachodnim. Gdyby nie komisja i pytania to człowiek by nie uwierzył, jakimi prymitywnymi a zarazem pysznymi ludźmi mogą być osoby studiujące za granicami.
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
Zdecydowanie najgorszy możliwy wybór. Były doradca Tuska, reprezentant wrogich Polsce interesów, koszmarny minister. Oby jak najprędzej dyscyplinarnie opuścił to stanowisko!
ponad 1 rok temu / Czytelnik
 
Był sobie Bolek prosty robotnik , Roman Giertrych z szacownej rodziny katolickiej i zacnego domu , był zwykły nauczyciel matematyki p. Marcinkiewicz , który zakochał się małolacie , był sobie urzędnik w kancelarii Prezydenta pan Duda, który został na ziemi i został Prezydentem , był Balcerowicz a będzie Morawiecki z nadania zewnętrznego [ tak wynika z uzasadnienia biura politycznego - czynniki zewnętrzne.]. Spektakl trwa. Kto rządzi ? Jakie są scenariusze ? Jacy aktorzy ? Do zmian w globalnym kościele należy dodać zmiany w polityce. Wszystko idzie zgodnie z planem. Ciekawe , kiedy pan Morawiecki pojedzie pokazać się papieżowi? A może wystąpi aby wyciszyć emocje w R.M. ? A podobno jesteśmy suwerenni. >Pobrykali < i się zmęczyli. Ta twarz zdjęcia mówi sama za siebie.
ponad 1 rok temu / Iskierka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.