DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Kim Dzong Un rozmawiał z Władimirem Putinem. „Stan wrogości i napięć może powrócić”

Kim Dzong Un rozmawiał z Władimirem Putinem. „Stan wrogości i napięć może powrócić”
KIm Dzong Un i Władimir Putin, fot. Alexei Nikolsky/Russian Presidential Press and Information Office/TASS

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un podczas spotkania z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem zaznaczył, że pokój i bezpieczeństwo na Półwyspie Koreańskim zależą od Stanów Zjednoczonych. Ostrzegł przy tym, że stan wrogości może łatwo powrócić z powodu braku „dobrej woli” USA.

 

Przywódca Korei Północnej spotkał się z rosyjskim liderem prawie półtora roku po tym, gdy podjął próbę przełamania izolacji na arenie międzynarodowej. Wcześniej dwukrotnie osobiście rozmawiał z prezydentem Donaldem Trumpem, a także kilkakrotnie z przywódcą komunistycznych Chin, Xi Jinpingiem.

 

Kim Dzong Un niezadowolony z fiaska szczytu w Hanoi poczynił swoje uwagi o wzroście napięcia na Półwyspie Koreańskim, by zwiększyć presję na Stany Zjednoczone. Korea Północna domaga się złagodzenia sankcji międzynarodowych. Dopiero wówczas miałaby spełnić żądania Donalda Trumpa i zlikwidować broń nuklearną.

 

Amerykanie zajmują jednak twarde stanowisko, domagając się likwidacji arsenału nuklearnego w zamian za zniesienie sankcji i zapewnienie gwarancji bezpieczeństwa. Obu stronom nie udało się dojść do porozumienia podczas szczytu w Hanoi w lutym br. Przywódca Korei Północnej oznajmił, że poczeka do końca roku, aby Stany Zjednoczone stały się „bardziej elastyczne”.

 

„Sytuacja na Półwyspie Koreańskim i w regionie jest obecnie w martwym punkcie. Osiągnęła punkt krytyczny, w którym może dojść do przywrócenia pierwotnego stanu, ponieważ Stany Zjednoczone przyjęły jednostronną złą postawę podczas niedawnej drugiej rozmowy na szczycie” – napisała w notatce prasowej północnokoreańska agencja KCNA.

 

William Hagerty, ambasador USA w Japonii uważa jednak, że sankcje działają. „To, że widzimy spotkanie Kim Dzong Una z Władimirem Putinem podkreśla fakt, iż sankcje są skuteczne. Wywierają skrajną presję ekonomiczną na reżim północnokoreański” – komentował dodając, że Kim Dzong Un próbuje sobie poradzić z trudną sytuacją w kraju, zwracając się ku Rosji.

 

Hagerty podkreślił, że ważne jest, aby społeczność międzynarodowa egzekwowała sankcje ONZ przeciwko Korei Północnej, które zostały nałożone z powodu programów jądrowych i rakietowych.

Pierwsze rozmowy twarzą w twarz między Putinem a Kim Dzong Unem, które odbyły się na wyspie u wybrzeży rosyjskiego miasta na Pacyfiku, najwyraźniej nie przyniosły żadnego znaczącego przełomu – sugeruje agencja Reutera.

 

Obaj liderzy dyskutowali o sposobach promowania komunikacji strategicznej i współpracy taktycznej w celu zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim i poza nim – podawały agencje prasowe.

 

Putin miał zasugerować, że ​​porozumienie w sprawie programu nuklearnego Korei Północnej jest możliwe, a sposobem na jego osiągnięcie jest stopniowe budowanie zaufania.

Dodał, że gwarancje bezpieczeństwa USA dla Korei Północnej nie wystarczą i potrzebne będą takie gwarancje także innych narodów zaangażowanych w poprzednie sześciostronne rozmowy w tej sprawie.

 

Rosja była przez lata uczestnikiem rozmów sześciostronnych, mających na celu przekonanie Korei Północnej do rezygnacji z programu nuklearnego. Rozmowy, które obejmowały dwie zarówno Koreę Południową jak i Koreę Północną, Stany Zjednoczone, Chiny i Japonię, nie zostały wznowione po 2009 roku.

 

„Potrzebują jedynie gwarancji bezpieczeństwa. To jest to. Wszyscy razem musimy o tym pomyśleć” - deklarował rosyjski przywódca po rozmowach z Kim Dzong Unem, odnosząc się do Korei Północnej. „Takie gwarancje musiałyby być międzynarodowe, prawnie wiążące i zapewniać suwerenność Korei Północnej” – wyjaśnił.

 

Federacja Rosyjska i Korea Północna zgodziły się na zacieśnienie współpracy w różnych dziedzinach, a Kim Dzong Un zaprosił Władimira Putina do odwiedzenia Korei Północnej. Rosyjski przywódca przyjął zaproszenie, ale nie określił, kiedy miałoby dojść do wizyty.

 

„Korea Północna wydaje się próbować rozszerzyć swoją pozycję negocjacyjną z USA” – komentował ambasador Korei Południowej w Stanach Zjednoczonych, Cho Yoon-je. „Stany Zjednoczone nadal wysyłają wiadomość do Korei Północnej za pośrednictwem kanałów na każdym poziomie, na którym jest ona otwarta na dialog” – dodał.

 

 

Źródło: reuters.com

AS

WMa

 


DATA: 2019-04-26 17:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wierny Tomasz - z jednej strony tak, ale z drugiej strony pomoc ludności Korei Północnej powoduje wydłużenie istnienia reżimu KRLD a co za tym idzie umożliwienie mu kontynuowania terroru. Do tego trzeba pamiętać, że dobra, które mają zwykle trafiać do najuboższych również są zabierane.
2 miesiące temu / Akwin
 
Jak słusznie zauważył Tytus wszelkie sankcje ekonomiczne zawsze dotykają najuboższych a rządzący mają to głęboko w tylnej części ciała bo zanim staną się dyktatatorami to zdążą się nakraść i zabezpieczyć na wiele wiele lat.
2 miesiące temu / Wierny Tomasz
 
Kim musiałby być idiotą, żeby zlikwidować swoją broń jądrową.
2 miesiące temu / Janek
 
Sankcje powinny być, ale nie wobec Korei - bo jedyny ich wpływ to nędza ludności, a władza jak widać po Kimie ma się dobrze i tyje, ale wobec Izraela, który stale atakuje sąsiadów, wprowadził rasistowskie prawo, okupuje wiele obszarów i łamie rezolucje ONZ.
2 miesiące temu / Tytus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.