DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Kilkadziesiąt amerykańskich uczelni katolickich współpracuje z aborcjonistami z Planned Parenthood

Kilkadziesiąt amerykańskich uczelni katolickich współpracuje z aborcjonistami z Planned Parenthood
fot. Ulrich Baumgarten / vario images/Forum

Pomimo ujawnienia wcześniejszych skandali związanych z funkcjonowaniem  Planned Parenthood w roku 2011, z federacją mającą ośrodki aborcyjne w całej Ameryce wciąż współpracują aż 63 uczelnie katolickie.


Stowarzyszenie kard. Newmana ujawniło, że uczelnie katolickie korzystają z usług doradczych i szkoleniowych Planned Parenthood, zatrudniają pracowników PP, a także współpracują w zakresie rozwijania programów stypendialnych dla swoich wychowanków. Prym w tym zakresie wiodą kolegia jezuickie.  

 

Niektóre uczelnie, np. Mount Mercy Univeristy w Iowa  wprost odsyłają studentów szukających informacji dot. zdrowia seksualnego do oficjalnej strony Planned Parenthood.

 

W przypadku DePaul University, rektor nauk medycznych Craig Klugman chwalił podczas zajęć ze studentami „usługi" świadczone przez klinikę Planned Parenthood, gdzie kiedyś pracowała jego matka. Klugman bronił handlu organami abortowanych dzieci dla instytutów badawczych, tłumacząc, że jest to proceder „legalny i etyczny,” ponieważ służy „ratowaniu życia i poprawie jakości życia".

 

Boston College Law School wydal broszurę wraz z Planned Parenthood odnośnie „praw nieletnich do uzyskania usługi planowania rodziny i aborcji.” Broszura zawiera listę ośrodków w Massachusetts, w których uśmierca się dzieci poczęte.


Seattle University School of Law gościło przedstawiciela Planned Parenthood, który mówił o konsekwencjach dla uczniów i studentów ustawy Affordable Care w zakresie „zdrowia reprodukcyjnego".

 

W College of Saint Rose (NY) doradcy PP organizują pogadanki na temat środków antykoncepcyjnych, aktów seksualnych itp.

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia Newmana podkreślają, że misja Planned Parenthood jest sprzeczna z wartościami Kościoła Katolickiego. Z tego powodu uczelnie i szkoły katolickie powinny zerwać współpracę z PP i uczyć swoich wychowanków szacunku dla ludzkiego życia.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.
DATA: 2015-09-02 07:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.