DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Udowodniłaś, że jesteś w stanie powtórzyć kilka słów, ale mieszasz innym w głowach i wyolbrzymiasz, Przede wszystkim zaś NIE ZANASZ USTAW I MASZ PROBLEMY Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM. Katolików traktujesz jako wrogów, dlatego siejesz lewacką propagandę.
3 miesiące temu / Kontr - @Iwona
 
A mi tych Pan z czarnymi parasolami tez szkoda. Czlowiek szczesliwy chyba jest pozytywnie nastawiony do zycia, tez nowego zycia.
3 miesiące temu / Ona
 
A czemu lewaki teraz nie krzyczą konstytucja? Obłuda, zakłamanie. Hańba na posłów PiS, że tak długo trzeba było ma to czekać.
3 miesiące temu / Piotr
 
Wiary w was nie ma panie feministki i letni w wierze katolicy siodmych bolesci.jakie macie prawo do zabijania.zycie daje i odbiera Ten ktory jest Stworca wszystkich i ciebie tez p.feministko.smutnie patrzy Pan gdyz nigdy nie dane ci bylo poznac Go osobiscie.dal ci Pan wolny wybor i nadal czeka na was ciagle nieszczesliwe pelne buntu i zalu kobiety.ci ktorzy Pana poznali szlachetni w walce o zycie dzis swietuja.wielkie podziekowania za ich wieloletnia prace i walke.swietuje razem z nimi.choc przyznam ze musimy miec oczy otwarte szerzej niz dotychczas.jak to sie mowi zlo nie spi.Chwala Panu na wysokosciach.Alleluja.
3 miesiące temu / Wioletta
 
Do: ks. Bogdan. Proszę Księdza o ile to nie jest pseudonim te osoby popierające aborcję są dziećmi Bożymi tak jak Ksiądz,jak ja, jak każdy człowiek. Uważam, że to bardzo źle, że okazuje Ksiądz tyle pogardy tym wpisem, bardzo to przykre. Jestem oczywiście całkowicie przeciwna aborcji, ale też jestem przeciwna traktowaniu drugiego człowieka w tak poniżający sposób.
3 miesiące temu / Mz
 
@Anonimm Medycyna XXI wieku daje ogromne możliwości. Dziecko w fazie prenatalnej można leczyć, operować. Można z powodzeniem prowadzić ciąże nawet u kobiet z chorobami np. nowotworowymi. No, ale po co ma się medycyna rozwijać? Po co korzystać z tego, co może zaoferować? Niech będzie jedno lekarstwo na wszystkie choroby fizyczne i psychiczne: zabić chorego! PS To, że ktoś jest chory i nawet zdeformowany, nie oznacza, że nie jest CZŁOWIEKIEM. Od tego nie zależy niczyje człowieczeństwo. A KAŻDY człowiek ma przecież prawo do życia!!!
3 miesiące temu / Czytelniczka
 
jak tak dbają i szanują te swoje macice - to najprostszy sposób żeby przekuć szczekanie w czyn - nie puszczać się na lewo i prawo...i będzie git!
3 miesiące temu / ks.Bogdan
 
Jestem kobietą. Jestem przeciwko aborcji. Żyję dzięki temu, że moja Mama - osoba chora - nie uległa podszeptom "życzliwych" będąc w ciąży. Gdybym była mężczyzną, chciałabym być z kobietą, która kocha i szanuje dzieci - każde, bez wyjątku.
3 miesiące temu / Czytelniczka
 
"Dziecko nie będzie się samo wychowywało." A więc to jednak dziecko, które można wychować? Ale co tam, lepiej zabić. "chcecie aby wszyscy żyli tak jak wy" Wyrwę to z kontekstu, ale tak, chciałbym, żeby wszyscy żyli, tak jak i my żyjemy.
3 miesiące temu / @anonimm
 
Do tej pory to działało tak, że bogacze mogli dać łapówę za stwierdzenie tego, co chcieli. Ciekawe ile z tych zabitych dzieci rzeczywiście miało jakąkolwiek chorobę, czy wadę. Ale to chyba nie dziwi, że jak ktoś nie wzdraga się przed morderstwem, to najpierw musiał oswoić się z kłamstwem.
3 miesiące temu / @ewa
 
@Iwona spokojnie, można zacząć się pytać dziecka czy chce żyć, jak kopnie dwa razy znaczy że tak. Myślisz że lepiej aby kobieta nosiła 9 miesięcy dziecko, rodziła przy czym poród jest WIELKIM wysiłkiem i szokiem dla organizmu i jest obarczony zawsze ryzykiem zdrowotnym między innymi pęknięciem krocza i wypadaniem macicy, a potem patrzyła jak dziecko bez tułowia, głowy, z 4 nogami,bez płuc umierało niż żeby je usunąć i znów starać się potem o dziecko które będzie żyło? Dodatkowo dzieci z dużymi wadami mogą nawet sprawić że kobieta nigdy nie będzie miała dzieci i nie mówimy tu o zespole downa, więc kobieta która strasznie chciała dziecka zostanie z traumą i bez żadnego dziecka. Jeszcze większym problemem jest ciąża pozamaciczna. Deformacja płodu i śmierć matki? Wspaniałe rozwiązanie prawda?
3 miesiące temu / Anonimm
 
Do uspokojenia histerycznych glosow zwolennikow aborcji niezadowolonych z Orzeczenia Trybunalu Konstytucyjnego potwierdzajacego jej niezgodnosc z Konstytucja z 4 kwietnia 1997 roku mógłby przyczynic sie b.Prezydent Aleksander Kwaśniewski ktory zlozyl swoj podpis pod obowiazujaca Ustawa Zasadnicza zobowiązująca Panstwo do ochrony zycia człowieka w kazdym jego stadium i bez segregacji zdrowotnej.
3 miesiące temu / st
 
A wieczorem wrócą do swoich kociołków...
3 miesiące temu / Grzegorz
 
Te panie chcą aborcji, ponieważ jeszcze bardziej chcą akceptacji tego co zrobiły. W kupie zawsze raźniej, no i jeśliby była jeszcze zgoda konstytucyjna na mordowanie, to już miałyby praktycznie całkowity spokój sumienia. Niestety ten wyrok będzie ich sumieniom wytykał morderstwo, a to jest dla nich niekomfortowe i dlatego się wściekają.
3 miesiące temu / taki 1
 
Nie ,,strajk kobiet", a strajk morderców dzieci.
3 miesiące temu / m.
 
Bogu niech będą dzięki.Szatan zawył w piekle.
3 miesiące temu / kolo
 
Anarchizm chyba tak. I tu się dziwię że kobiety dążą do radykalnego obalenia prawa zamiast dążyć żeby politycznie to zmienić. Czyli trzeba poczekać na skutki tego prawa. Anarchia to próby tego co w ameryce. W efekcie degrengolada, depopulacja bo każdy rzadzac po swojemu będzie więcej tracił niż zyskiwał. A to potem też już nie polega na tym że kto głośniej krzyczy ten rządzi.
3 miesiące temu / z
 
zwolennicy aborcji to zwyrodnialcy, z którymi nie ma żadnej dyskusji, trzeba z nimi bezwzględnie walczyć, nie zawsze zbrojnie.
3 miesiące temu / zimny
 
Jakoś nie widzę kobiet wśród tych osobników.
3 miesiące temu / Gośc
 
Panno Lempart et consortia warto zastanowić się nad sensem życia i co będzie po śmierci. Co powiecie na Sądzie ostatecznym. Obyście zdążyły się nawrócić i o to się będę modlić. A swoją drogą, aż strach pomyśleć co by było gdyby pani mama wyznawała takie zbrodnicze poglądy
3 miesiące temu / Klasyk
 
piekło zawyło, trudno się dziwić. będą agresywni, wściekli. krwawa ofiara ustała. niema w tym nic dziwnego, choć trwoży
3 miesiące temu / tereferek
 
To mozna publicznie namawiać do łamania prawa i popełniania przestępstw i to bez konsewencji? Gdzie jest nasza dzielna POLICJA, która tak dzielnie pomaga zwalczać samochody fundacji Pana Dzierżawskiego? K O N S T Y T U C J A !!! K O N S T Y T U C J A !!! K O N S T Y T U C J A !!!
3 miesiące temu / 123
 
Jedną z kobiet dała kiedyś świadectwo, że bardzo pragnęła usunąć ciążę ale w jej kraju aborcja nie była legalna dlatego musiała donosić i urodzić niechciane wówczas dziecko. Dziś dziękuje,że takie prawo obowiązywało bo nie wyobraża sobie życia bez swojego dziecka.
3 miesiące temu / Kasia
 
te ze strajku kobiet to mężczyznę widziały chyba tylko w atlasie anatomicznym!!!
3 miesiące temu / a_M
 
O swoim życiu można decydować samemu. Aborcja jest decyzją o życiu, a raczej śmierci innego człowieka, który - gdyby był większy, broniłby się, wzywał pomocy lub uciekał. Chorych ludzi leczymy, bez względu na wiek. Rodzina, która nie jest w stanie kochać swojego chorego członka, tylko go mordować, jest grupą zbójów. Ty, Anonim. Ty tez możesz zachorować. I tez mogą nie chcieć opiekować się tobą.
3 miesiące temu / @Anonimm
 
@Anomimm Jaki tytuł masz do tego, aby żyć? Nie subiektywizuj rzeczywistości. Sam sobie dajesz prawo do życia, a innym uważasz, że należy zabrać. Jakie to przewrotne i głupie zarazem.
3 miesiące temu / Krakusik
 
Ale argumentacja. Czy wg feministek może tez lepiej znieść kary za gwałt, napascie, handel ludźmi czy morderstwa? Bo to jest w kodeksie karnym a i tak się dzieje. A ile traum u sprawców jak ich złapią!
3 miesiące temu / Askja
 
@Anonimm czy nienormalny bądź potwór to ten, który nie chce, aby zabijano człowieka czy ten, który twierdzi, że powinno się zabijać? Czy to normalne, że matka zabija własne dziecko? To chyba ona razem z ojcem powinna je bronić przed złem. Aborcja NIGDY nie jest dla dobra kobiety, która to czyni. To zawsze do niej wróci z potężną siłą po pewnym czasie. Prawo wyboru? Dla kogo? Dla dziecka? To nic innego jak prawo do zabijania. To zwykłe barbarzyństwo, bez względu jak to będzie nazywane czy usprawiedliwiane.
3 miesiące temu / Iwona
 
@ Anonimm - głupot nie opowiadaj. Mordowanie dzieci to barbarzyństwo ohydne.
3 miesiące temu / Linkc
 
Teraz już z Kodeksu wiedzą, że to morderstwo, bezprawie i zło.
3 miesiące temu / Linkc
 
No cóż, stado może być głupie np jak te ewangeliczne świnie lecące w przepaść, ale niekoniecznie przywódcy. Bowiem aborcja to broń podła, szatańska, ale broń, która po doświadczeniach w Sowietach, została z premedytacją zastosowana wobec Japończyków po ich przegranej wojnie a w USA dopiero w latach 70-tyvh lewactwo narzuciło przez Sąd Najwyższy podobne rozwiązania. Niszczy to dokładnie potencjał demograficzny narodów, a co za tym idzie ich znaczenie i demograficzne i gospodarczo- wojskowe. Obecnie konfrontacja wojenna Chin i Japonii bez pomocy USA może być całkiem odwrotna niż dotychczas była. Wniosek dla mojej Ojczyzny: Nie daj niszczyć Polski !!!
3 miesiące temu / mjablonsky
 
Pani Lampart może się poddać sterylizacji i nie będzie miała ze sobą problemu.Ta decyzja Trybunału korzystnie wpłynie na społeczeństwo z rozwagą będą podchodzili do seksu a panowie zaczną bardziej odpowiedzialnie i wstrzemiezliwie żyć i traktować z szacunkiem kobiety.
3 miesiące temu / ula
 
Pora na nową petycję. Pani Kaja Godek coś dobrego wymyśli. Działamy aż do całkowitego zwycięstwa Chrystusa Króla nad cywilizacją śmierci! Albo polegniemy w boju. Kapitulacja jest wykluczona.
3 miesiące temu / Atanazy
 
?Zwycięstwo katolickich fundamentalistów nad kobietami jak zwycięstwo faszysty nad maseczką!? Jak można porównywać kobiety do maseczek?! To uprzedmiotowanie ich! Pani Lempart powinna przeprosić wszystkie kobiety.
3 miesiące temu / Krzysztof
 
Nikt nikomu nie zabiera prawa wyboru. Wybór nadal będzie z tą różnicą że będzie odpowiedzialność za dokonanie morderstwa.
3 miesiące temu / Do Anonimm
 
A gdzie skandowanie KON STY TUC JA ? Już konstytucja nie jest taka święta?
3 miesiące temu / Marcin
 
Nikt w Polsce nie trzyma nikogo na siłę - jedźcie w świat tam gdzie czeka was upragniona "światłość" "wolność" i "swoboda". Nawet jutro lub jeszcze lepiej dziś - wyjedźcie z tej ciemnej, zacofanej, średniowiecznej Polski. Po prostu nie mogę się tego doczekać.
3 miesiące temu / tak tylko
 
Na słowo aborcja poruszaja się duchy nieczyste w człowieku. Brakuje im tchu i wrzeszcza. Żadne argumenty nie pomagają.
3 miesiące temu / Second
 
Jesteście nienormalni, zabieracie ludziom prawo wyboru o swoim życiu. Dziecko nie będzie się samo wychowywało. Jesteście potworami, chcecie aby wszyscy żyli tak jak wy, chcecie nimi sterować i manipulować
3 miesiące temu / Anonimm
 
A te panie to kto opłacił??
3 miesiące temu / Rycerka
 
?aborcje były, są i będą? - tak samo kradzieże czy morderstwa były, są i będą - ale czy to powód by przestać je penalizować?
3 miesiące temu / MB8
 
Zamordowały swoje dzieci więc wyrzuty sumienia doprowadzają je do furii.
3 miesiące temu / Me
 
z tymi bogaczami to ma racje niestety
3 miesiące temu / ewa
 
"Pieski szczekają a karawana idzie dalej" stare polskie przysłowie
3 miesiące temu / Wieś
 
No bo dla wielu ludzi to wszystko jest nieważne. Ludzie pragną mordować, by realizować swoje cele.
3 miesiące temu / aaa
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.