DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Kierownik ośrodka ODWAGA w Lublinie: dziennikarz „Newsweeka” działał nieetycznie

Kierownik ośrodka ODWAGA w Lublinie: dziennikarz „Newsweeka” działał nieetycznie

Dziennikarz „Newsweeka”, zdobywając informacje do swojego artykułu o działalności lubelskiego ośrodka ODWAGA, zdobywał je podstępem, działał nieetycznie i kierował się doraźną korzyścią – powiedziała KAI Barbara Badura, kierownik ośrodka wspierającego homoseksualistów w życiu w czystości ODWAGA.

 

Badura skomentowała w ten sposób opublikowany w tygodniku tekst na temat ośrodka prowadzącego terapię osób, które nie akceptują swoich skłonności homoseksualnych.

 

Dziennikarz „Newsweeka”, Rafał Gębura w artykule pt. „Pacierzem w grzeszną skłonność”, podszywając się pod mężczyznę deklarującego chęć wyleczenia się z homoseksualizmu, opisał funkcjonowanie i metody pracy katolickiego ośrodka ODWAGA w Lublinie, a konkretnie pracę grupy wsparcia.

 

Pytana przez KAI o ocenę tez zawartych w artykule, Barbara Badura, kierownik ośrodka ODWAGA w Lublinie, wyraziła ubolewanie, że dziennikarz „Newsweeka”, zdobywając informacje do swojego artykułu, zdobywał je podstępem, działał nieetycznie i kierował się doraźną korzyścią. Barbara Badura przyznała, że dobrze pamięta go z pisanych maili do ODWAGI. – Kojarzę tego chłopaka - od maila począwszy, poprzez pierwszy kontakt z osobą, która zwykle rozmawia ze zgłaszającymi się po pomoc i potem wchodzącymi do grupy wsparcia, po spotkanie z nim w grupie – powiedziała.

 

Jej zdaniem, takie teksty jak ten opublikowany w najnowszym „Newsweeku” z pewnością nie pomogą tym osobom, które nie akceptują swojej skłonności homoseksualnej i mają prawo do rzetelnej pomocy ze strony Kościoła.

 

Dodaje też, że wyliczane przez autora artykułu punkty składające się na pracę grupy wsparcia w ośrodku (modlitwa, Msza św., spotkania itd.) zostały wymienione zgodnie z prawdą, ale dziennikarz opisał je „z punktu widzenia człowieka, który nie chciał się zaangażować, ale który chciał je podstępnie wykorzystać”. – Nie napisał niczego, co mogłoby nam zaszkodzić – powtarza pracowniczka ODWAGI.

 

Rozmówczyni KAI przypomina, że podobne prowokacje dziennikarskie zdarzały się wobec ośrodka ODWAGA już w przeszłości, „dlatego to wydarzenie nie było dla nas czymś nowym”.

 

Ośrodek ODWAGA w Lublinie, który jest jednym z zamiejscowych ośrodków Fundacji „ Światło-Życie”, pomaga osobom o skłonnościach homoseksualnych w trwaniu w czystości i odrzuceniu homoseksualnego stylu życia. Pomaga też rodzinom osób z tym problemem oraz ich przyjaciołom. W swej pracy ODWAGA opiera się na nauczaniu Kościoła katolickiego dotyczącym homoseksualizmu i osób o tej skłonności.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2014-02-17 19:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uczestniczyłem w tej terapii. Ta i inne zniszczyły mi życie. Borykam się do tej pory z trudnościami atury leków depresyjne go. Z całego serca przestrzegam wszystkich młodych mężczyzn przed tego typu "pomocą".
7 miesięcy temu / Ego
 
Odwagę wspieram z całego serca.Każdy zagubiony, osamotniony,często pokaleczony człowiek znajdzie tam natchnienie do życia,odnajdzie tam jego sens.Prowadzący Odwagę mają ogromną wiedzę, doświadczenie, takt, delikatność.Gdyby nie ludzie z Odwagi- może bym już zwariowała, może utraciłabym rodzinę... Dzięki Odwadze TRWAM z cierpieniem moim i innych.
ponad 6 lat temu / Tosca
 
ja myślę, ze nie tylko nie zaszkodzi, ale i pomoże, wiele ludzi dowie się o istnieniu takiego ośrodka
ponad 6 lat temu / edek
 
To wstyd, że są w Polsce takie brukowce, które atakują możliwość leczenia aberracji. Służą zatem ciemnocie, która w myśl ideologii gender każe akceptować wszelkie zboczenia i plugastwa!
ponad 6 lat temu / mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.