DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Kierowniczka, która zwolniła pracownika Ikei za cytowanie Biblii, z zarzutami prokuratorskimi

Kierowniczka, która zwolniła pracownika Ikei za cytowanie Biblii, z zarzutami prokuratorskimi
Fot. Pixabay

Kierowniczka działu kadr jednego ze sklepów sieci Ikea, która zwolniła pracownika cytującego na forum wewnętrznym firmy krytyczne wobec homoseksualizmu słowa Pisma Świętego, usłyszała zarzuty o ograniczanie praw pracowniczych ze względu na wyznanie.

 

O sprawie poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Marcin Saduś. W czerwcu 2019 r. Tomasz K. – pracownik jednego ze sklepów sieci Ikea, przywołując cytaty z Pisma Świętego sprzeciwił się kierowaniu do pracowników szwedzkiego koncernu artykułu pt. „Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”. Swój sprzeciw wyraził na wewnętrznym forum firmy.

 

Sprzeciw pracownika zakończył się dla niego wręczeniem wypowiedzenia. Prokuratura tłumaczy, że decyzja o zwolnieniu pokrzywdzonego była wynikiem „arbitralnych ocen” i „uprzedzeń” przedstawicielki pracodawcy względem pracownika. „Tak wynika z materiałów śledztwa” – podkreślono.

 

Prokurator wyjaśnił, że analiza wpisów pokrzywdzonego, oparta na ekspertyzie biegłego, nie potwierdziła stawianych przez pracodawcę tez, jakoby cytaty z Biblii naruszały zasady współżycia społecznego i wykluczały pozostałe osoby zatrudnione w sklepie.

 

Art. 53 Konstytucji zapewnia wolność sumienia i religii, a art. 54 każdemu zapewnia wolność wyrażania poglądów. Jakikolwiek pracodawca, w tym koncern międzynarodowy, jest zobowiązany do poszanowania prywatności pracowników oraz unikania skierowanych do nich działań ideologicznych spoza sfery pracowniczej. Kierowniczce grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara do dwóch lat więzienia.

 

Źródło: radiozet.pl / radiomaryja.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-27 16:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@baloo bardzo trafne uwagi i analogie
1 miesiąc temu / Eric
 
Ogólnie jestem przeciwny temu, aby katolicy swoją pracą przyczyniali się do zysku tej firmy, ale sprawiedliwości jak najbardziej trzeba się domagać. Korporacje bardzo często są użadlone ideologicznie, wprowadzają własne "wartości", które najczęściej są lewicowym tolerantyzmem.
1 miesiąc temu / M.
 
@Bolek: dziękuję za dobrą radę z pierwszego zdania i z wdzięczności ją odwzajemniam. Może wtedy zobaczysz, że nie pisałem o żadnym islamskim terroryście, tylko o wierzącym muzułmaninie, który cytuje fragmenty świętej księgi swojej religii - czyli dokładnie to samo, co zrobił pan Tomasz K. Tak się bowiem składa, że fragment, który on zacytował - Kpł 20.13 - też mówi o zabijaniu.
1 miesiąc temu / baloo
 
@baloo - weź się rozpędź i trzepnij swoją rozczochraną w jakiś solidny kawałek betonu. Może to poustawia na swoim miejscu Twoje szare komórki? Pan Tomasz K. nie namawiał nikogo do mordowania, w żaden sposób nie obraził nikogo, więc nie sugeruj, że jest takim samym przestępcą, jak pierwszy z brzegu islamski terrorysta! To, co robisz, to zwyczajne pomówienie!
1 miesiąc temu / Bolek
 
1. Pracodawca ma obowiązek poszanowania prywatności pracownika, ale w tym przypadku pracownik sam z tej prywatności zrezygnował, prezentując swoje poglądy w firmowym intranecie. 2. Jeżeli pracownik - muzułmanin odpowie w intranecie na życzenia świąteczne kierownictwa firmy cytatem z Koranu o zabijaniu niewiernych, to już nie będzie można go za to zwolnić? Nie wydaje się Wam to dziwne?
1 miesiąc temu / baloo
 
IKEA nigdy tam nie byłem i nie będę, namawiam wszystkich do tego
1 miesiąc temu / pl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.