DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Kielce: zniszczył antyaborcyjną wystawę prezentowaną przy kościele. Jest wniosek o ściganie

Kielce: zniszczył antyaborcyjną wystawę prezentowaną przy kościele. Jest wniosek o ściganie
fot. AB

Warszawska Fundacja Pro – Prawo do Życia złożyła na policję wniosek o ściganie mężczyzny, który bezprawnie pozrywał banery należącej do fundacji wystawy antyaborcyjnej. Sprawca dewastacji twierdzi, że ukazywanie zabitych dzieci nienarodzonych, nawołuje do nienawiści i faszyzmu. Wystawa ta prezentowana była w Kielcach na terenie kościoła garnizonowego.

 

Jak twierdzi Maksymilian Materna, który zdemontował wystawę antyaborcyjną, „była ona zbyt brutalna”. Zerwane banery ekspozycji zaniósł on na komisariat. Tam złożył też zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Ja mam ponad 30 lat i jestem w stanie poradzić sobie z zawartością różnych rzeczy. Natomiast sam jestem ojcem i mam świadomość tego, jak moje dzieci odebrały taką wystawę – powiedział Maksymilian Materna. – Z tego, co wiem, zdjęcie Hitlera objęte jest prawem autorskim, nie wolno też używać nazistowskich haseł, pominę już zwłoki dzieci i inne drastyczne widoki. Nie pozwalam na to, żeby takie zjawisko uchodziło gładko w mieście, w którym mieszkam – dodał

 

Warszawska Fundacja Pro – Prawo do Życia złożyła na policję wniosek o ściganie sprawcy wandalizmu – To bezczelnośc i hucpa. Niektórym ludziom wydaje się że mogą łamać prawo, jak na przykład niszczyć naszą wystawę, tylko dlatego, że Gazeta Wyborcza pochwala takie ich działania – mówił Mówi Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

Maksymilian Materna nie miał prawa demolować naszej wystawy. Za to co zrobił powinien odpowiedzieć przed sądem. A jeżeli chce nas pozwać to proszę bardzo, my bronimy życia nienarodzonych i działamy zgodnie z prawem. W sprawie wystawy antyaborcyjnej, którą prezentujemy w całej Polsce oskarżano nas już wielokrotnie. Za każdym razem jednak sąd uznawał te oskarżenia za bezpodstawne – podkreśla Dzierżawski.

 

Oburzony bezprawnym czynem mężczyzny, który zniszczył wystawę antyaborcyjną jest również proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski-kościoła garnizonowego. – Fundacja miała oczywiście moją zgodę na umieszczenie wystawy na terenie przykościelnym. Jest piąte przykazanie „nie zabijaj” i nie można zabijać dzieci poczętych. Skutki tego są straszne. Przychodzi do mnie do spowiedzi wiele kobiet, które dopuściły się tego ciężkiego grzechu. One naprawdę bardzo cierpią – powiedział ks. Grzegorz Kamiński. – Dlaczego kobieta decyduje się zabić swoje dziecko – nie wiem. Ale jeżeli uważa, że nie da rady go utrzymać, wychować to czy nie lepiej żeby dziecko urodziła i oddała do adopcji. Jest tak wielu rodziców, którzy na takie dziecko czekają – dodał kapłan.


 


Źródła – radio.kielce.pl/Onet.pl

Adam Białous, luk

 

 

 


DATA: 2017-07-21 13:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Prawa autorskie do wizerunku Hitlera" Zawsze twierdziłem, że lewactwo-postępactwo ma IQ poniżej normy i chwyta się durnych argumentów. Ostatnio taki ubaw miałem gdy czytałem pozew Michnika przeciw Ziemkiewiczowi - tam była jeszcze głupsza argumentacja. Na szczęście trafił się jakiś przyzwoity sędzia i pozew oddalił.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Jak chcą zabijać to mówią że to nie są dzieci, a żeby donieść na Policję to mówią że to ciała dzieci!!! Zakłamanie aborcjonistów!!
ponad 1 rok temu / Granat
 
"Sprawca dewastacji twierdzi, że ukazywanie zabitych dzieci nienarodzonych, nawołuje do nienawiści i faszyzmu" - no tak, Materna pokazał swoją nienawiść.
ponad 1 rok temu / hehehe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.